Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz H A M M E R #85721 üzenetére

    " hogy mit képzelek, egy 4-6 éves autónál természetes, hogy mindenhol meg van törve/javítva, ha nem tetszik, vegyek újat:)"

    Hehe. Szerintem kihagyott egy 1-est az elejéről... Nehogymár egy 4-6 éves autónál is törvényszerű legyen a körbetörés... 10-12 év fölött azt mondom okés. Ritka sérülésmentest találni, persze nem lehetetlen csak ritka. Na de hogy 4-6 évesnél nagy elvárás legyen a sérülésmentesség az azért túlzás szvsz.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz H A M M E R #85721 üzenetére

    Van aki azt mondja, hogy nem tudja mi a helyzet, körbe kell mérnie, ami egy kereskedőnél elég érdekes, mert amikor átveszi az az autót, szerintem körbe kéne mérnie. Van aki meg egyszerűen elhajt telefonon, hogy mit képzelek, egy 4-6 éves autónál természetes, hogy mindenhol meg van törve/javítva, ha nem tetszik, vegyek újat:)

    Nagyszerű, ha ilyet mond, mert akkor ezekre a helyekre már nem kell elmenni :) Főleg az utóbbi, azt írd fel, melyik volt, jegyezd meg jól, és messzire kerüld el. Aki csak azt mondja, hogy még nem mérte meg, az csak simán sumákol, mert tudja, hogy volt javítva rajta valami, csak nem akarja megmondani, mert akkor nem mész ki.

    Ellenben ez még jelentheti azt is, hogy valamikor ráparkoltak egy oszlopra, és a lökös van fényezve, vagy megkulcsolták az ajtót, és azt lett javítva. Ezektől még simán meg lehet venni az autót, ha szakszerűen volt javítva akkor lényegtelen, és ezt ő is tudja, de azt is tudja, hogy te meg az a típus vagy, aki ha meghallja, hogy egy tenyérnyi folton eltér a réteg a referenciától, akkor már le is csapod a kagylót. Ezért nem mondja meg.

    Azért van, ami tetszik, és én nem találtam rajta komolyabb problémát. A kereskedő azt mondja, hogy úgy lehet elvinni szervizbe átnézetni, ha fizetek neki egy összeget a szállításért, plusz én fizetem a szervizt akár kötünk üzletet, akár nem.
    Most én úgy képzelem a dolgot, hogy ha a szervizben kiderül, hogy elsumákolt valamit a kereskedő, akkor ő állja a szerviz költséget és nem fizetek neki a szállításért sem. Szerintetek nem ez lenne korrekt? Hogy szokás ezt intézni?

    Nagyon jó, kiváló, ide sem kell menni :) Még egy gond letudva. A normális az, hogy a vizsgálatot te fizeted, az általad választott helyen, ő meg nem számol fel semmi szállítási díjat vagy kutyafülét. Fogja fel az utat próbaútnak. De aki egy ilyet beközöl az már alapból akkora szrrgó majom, hogy csak szívnál vele amúgy is.

  • Fr0z3n

    őstag

    válasz H A M M E R #85721 üzenetére

    Nehéz vele parkolni. LOL (már bocs, meg kell tanulni tolatni)
    Focusokkal sincs semmi baj.
    Korrektnek ez lenne a megoldás, de valóság nem ilyen. Szerviz átvizsgálást mindig a vevő fizeti.
    Az meg, hogy javítva volt. Nem jelenti feltétlenül a legrosszabbat. Ha csak az egyik lökös vagy egy sárvédő fényezve volt, az nem gond. Ha már több elem egymás mellett fényezve volt, első sárvédő meg ajtó pl, akkor az gyanús lehet, hogy kapott egyet oldalról. Minden attól függ, mennyire finnyás a kedves vevő.
    Szervizre visszatérve, egyszerűbb ha elmész egy magán szervizbe és mondod, hogy kéne egy ember, mert autót akarsz nézni és kéne egy szaki aki ott helyben átnézi.

  • szőröscica

    addikt

    válasz H A M M E R #85721 üzenetére

    A legtöbb utólagos radar elég rossz, vagy veszel bontottan egy gyári szettet az autóba, vagy eleve olyat keress, amiben már van.

Új hozzászólás Aktív témák