Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngaba

    aktív tag

    válasz molnarpeter #178932 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat. A Merivát és az SX4-et nem is néztem, nekem kicsinek tűnnek. (Na jó, plusz utálom az Opelt. Egyedül a K Astra tetszik. De most már a márka-előítéleteimet is ledobtam. :D) Sokáig a C-max volt a favorit, de végül fájó szívvel azt is kicsinek ítéltem méricsgélések után (a kutyát is nehéz lenne elrakni az utastérben, meg a csomagtartóméret is necces). És a C-max nagyobb a két javasoltnál, ha jól gondolom...

    Igen, a hátnak jobb a magas. Ez is egy érv az egyterű mellett.
    Azt szomorúan hallom, hogy a Focusnak is sportos a futóműve. :( Mindenki isteníti a futóművét, meg utaztam a kollégám négyajtósával, és az nekem kimondottan kényelmesnek tűnt (bár nem én vagyok a hátfájós). Igaz, azt is olvastam valami népítéletben, hogy a négyajtós a legpuhább. (Ez igaz?)

    Kutya: Ebből a szempontból a legoptimálisabb egy hatszemélyes autó lenne, és a kutya elterülne az első üléssoron mellettem. De úgy vagyok vele, hogy nem szeretem (és veszélyesnek is tartom) azt, hogy a hatszemélyes autókban az ajtóban ül a sofőr. Meg hát mi mégiscsak egy 3 fős család vagyunk (és ez is a hosszútávú terv) + egy kutya, erre az átmeneti "hátul ül a menyasszonyom" helyzetre szerintem felesleges hatszemélyes autó. Amin még gondolkodtam, hogy hátul 3 üléses egyterűből kivenni az egyik ülést, és a csomagtartóból "előrelógna" a kutya az utastérbe. De nem tudom, hogy elég széles lenne-e ott a hely neki hosszú távon (rövid távon OK). Az biztos, hogy ha teljesen a csomagtartóban utazna, akkor a nagy kombikban sem maradna több hely a csomagoknak, mint most az ötajtós 306-omban... Szóval maradtam az anyósülés előtti térnél, az a legbiztonságosabb is mindenkinek. (És vicces, ebből a szempontból rosszabbak az egyterűek. Ott általában egy magas sínen van az ülés, ami a kutyának nem OK. A 306 ebből a szempontból meglepően jó.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák