Hirdetés

Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    peterkeT: A vulgáris kifejezés használatáért a figyelmeztetés jogos. A nickem _seth_ és nem Seth, azt hiszem ez látszódik persze mind1 de ha már szabályok meg egyebek... Nem ismerem a KRESZ PH-s fórumjára írt részeit ami lehet az én tudatlanságomból ered de tudtommal a kresz szabályai közútra vonatkoznak és nem fórumra persze ha tévedek valaki javítson ki. Már régen voltam ovis.

    "ha a hozzászólás jogszabályba ütközik, jogszabálysértésre buzdít" ha erre gondolsz akkor kevés, tudod az, hogy ennyivel mész az jogszabályba ütközik ezt ellenőrzi trafival a rendőr és ha elkap elveszi a jogsim + megvág bírsággal is mellé de, hogy ide leírom, hogy mennyivel mentem az nem ütközik jogszabályba, azt pedig soha sem mondtam, hogy valaki hajtson gyorsabban a megengedett sebességnél.

    "amely természetesen összhangban van a hatályos magyar jogszabályokkal" amennyiben erre gondoltál gondolj vissza arra amit az előbb írtam.

    Gebriel: átlagsebességet adott út és az átlag sebesség alapján szokták számolni, na már most ha a 0-100-hoz annyi idő kellett amennyi a kocsinak kell akkor ez nem egy óriási nagy idő és ha azt nézem, hogy a 140-nél többel is mentem akkor simán kijön mint átlag ugyanis az eltelt idő amit 140 alatt töltöttem az minimális.

    AMD Power: de, csak tudod itt mindenki 100%-ig betartja a kresz szabályait így én nem ütöm meg a mércét ugyanis nem mind1, hogy városban valaki 60-nal üt el egy gyalogost ahol van is esély rá és nem sokan mennek 50-nel inkább még a 60-nál is többel és ugye hajnali 1-kor főúton sokkal nagyobb esélyem volt baleset okozására valamint annál a piros lámpánál ahol csak az új tesco miatt kell megállni forgalom pedig nincs mindezt abban a városban amin jó esetben 30mp alatt még 50-el is végig lehet menni persze gyorsan csak én hajtok innen mondanom sem kell éjjel nappal csak a száguldásnak élek és a mutatóm alapból 100-ról indul még lakóövezetben is, ez nálam alap.

    dragonfx: milyen klubba? Csak mert pár alkalommal meghajtottam a kadettet amikor üres volt az út?

    TexT-BoY: van autód? Jogsid? Jogsid már lehetne mert 17 elmúltál... 1000 kilométer, na ja de itt nem 1000 kilométerről volt szó hanem 13-ról városon kívül... Akkor 1.3-as autón milyen gyorsulás történik ha nem valós? Álgyorsulás? Igazából nem is megy az autó? Mindenesetre legalább a többiek tudják miről beszélnek, az, hogy az ismerősöd egy hondát építget szép és jó de nekem meg van vadászgépszerelő rokonom és mégsem megyek a vadászgépes topikba okoskodni, 17 évesen már csak érted mire gondolok.

    lajafix: köszi neked is, további balesetmentes vezetést.

    Rick4: drága az alkatrész, sokat fogyaszt egyébként meg 70 előtti mustang nagyon szép, simán elfogadnám bár a műszerfala így 2007-ben kissé kiábrándító de az autóhoz illik.

    fokukac: igen, azon a részen hajnali 1-kor nagyon sokan fordulnak ki az úttestre, fogja magát a gyalogos, átmegy a mellékúton majd szó szerint 2 métert megtesz egy kis emelkedőn 45 fokban majd a külső sávba odabotorkál majd onnan tovább besétál elém a belső sávba azona részen ahol csak szervizek, autókereskedések, hűtőgépkereskedések vannak, a másik részen nagyobb az esély rá ezért is mentem a felezőn így lazán 2 méterre volt tőlem a padka majd onnan még másik 2-3 méterre a járda aminek a külső 1 méteres szakasza kerékpárút. Főúton pedig 1 kanyar van ahol nem lehet látni, hogy van-e előttem valaki... persze nem egészséges de az vesse rám az első követ aki soha életében nem hajtott gyorsabban a megengedettnél... persze lehet mondani olyanokat, hogy autópályán más de semmivel sem másabb... ott is van aki 80-al megy onnan kezdve teljesen mind1, hogy főút vagy autópálya...

    22 éves kadett valóban nem veszi fel a versenyt a mai autókkal fékezésben is bár nem tudom, hogy egy jelenlegi hasonló kategóriás autó mennyivel áll megy gyorsabban persze akkor tuti jobb ha valaki pl kis sebességnél satuzik mert abs ugye nincs benne.

    dragonfx: magam ellen beszélek de azért 100 fölött az a pár kocsihossz van jópár csuklós ikaruszbusz hossz is, egyszer próbáld ki pl 130-ról megállni, nem 5 kocsihossz lesz az hanem jóval.

    t1: hagyjad csak :) Legalább valamin elszórakoznak amíg a gép előtt üldögélnek :) Egyébként meg a politika jutott eszembe, az pont ilyen mert életekről szól valamint mindig van 1 akit kiközösítenek (nem érzem magam kiközösítve mert honnan közösítenétek ki? :P) szal egyet kifognak és az viszi el a balhét, azt lehordják mindenféle gonosz fráternek miközben a többinek is lenne mire néznie...

    Egyébként valóban nem értem minek kell ezen annyira kiakadni mert még ha nonstop így mennék de nem... aki ismer személyesen tudja, hogy lámpánál szeretek dinamikusan elindulni de most ez kinek fáj? Azt is tudják, hogy néha odalépek a kadettnek (múltidőben jobban hangzik...) de a tipikus száguldozó nem én vagyok és az sem aki beláthatalan útszakaszon kanyarban záróvonalon csúcsforgalomban elkezdi előzni a kocsisort... Valóban volt pár este amikor főúton nyomtam neki amennyire az autó bírja (bírta is szépen, jah fényezem nagyon! uhh... legalábbis egy gallardonak állítottam be a 22 éves kadettet valóban... van is ám olyan jó csak ti nem tudjátok na tessék!), mint megtudtam mivel 1.3-as moci van benne nem is gyorsult igazából csak álgyorsulása volt és lehet ebbe halt bele a motor...
    Gyalogosok, bringások: bizony nem kímélem őket sem, mindegyik ellenszenves alaból na kimondtam, igaz, hogy szeretek sétálgatni meg nyáron volt olyan hónap, hogy több kilométert tekertem bringán mint amennyit autóval mentem de hát na hulljon a férgesse alapon azért csak úgy állok meg lámpánál is, hogy ha esetleg lekanyarodna elférjen mellettem (egye fene befér oda a motoros is bár őket őszintén megmondom nem szeretem, ez van ezt is kimondtam, pl az nagyon tetszett augusztus végén amikor 110-el ment előttem a sportmocis majd úgy állt meg, hogy majdnem nekimentem, a megállás az teljesen értendő, a drága a főúton megtett pár kilométert majd megállt előttem, lement az útról ezután pedig visszafordult, ha már fékútról volt szó: neki már elég rövid a fékútja...). Egyébként meg felőlem mindenki azt gondol rólam amit akar, egy kezemen meg tudnám számolni azon fórumozókat akiknek a véleménye egy kicsit is érdekel rólam, vannak akiknek a véleményére adok de őket személyesen is ismerem persze ez nem jelenti azt, hogy mindenki mást magasról khm nem írom le mert a helyi ORTT rámszól szal nem azt jelenti de nem is úgy olvasom a fórumot mint a 10 éves pistike aki a 875-ös hsz alapján elhiszi, hogy a celeron 300 ma is a leggyorsabb proci majd a 876-ban leírtak alapján ráébred, hogy az mmx 233 sokkal gyorsabb és ezt el is hiszi... Mivel ez egy fórum mindenki annyit ír le amit akar én pl vállaltam, hogy volt amikor gyorsan mentem nem is kicsit ez van, megtettem a valóságban is és nem érzek bűntudatot miatta azóta sem, ez van, a hiba biztosan bennem van. Még mielőtt valaki azt írná, hogy persze mert nem tudom mivel jár és egyebek igenis tudom mi lehet a következménye, 140 fölött eddig mindig beugrott, hogy na ha itt valaminek nekimegyek annak a vége nem a kórház lenne de kérdezem én: amikor a kedves és természetesen a kreszt bibliaként tisztelő autóstársam elütött engem miközben a kerékpárúton bringával közlekedtem neki pedig stop táblája volt és annyit csinált, hogy talpra állított majd elhajtott akkor mi a biztosíték arra, hogy ha főúton 90-el megyek és városban 50-el akkor nem történik velem semmi? Vagy mi a biztosíték arra, hogy amikor 50-el megyek nem szalad-e ki elém egy gyalogos mint az megtörtént az általam használt utak egyikén nem is oly régen? Kórházba vitték majd onnan a ravatalozóba persze van amikor meggyógyul de ez a ritkábbik eset. Vagy pl mi van akkor amikor látom, hogy szemben elaludt a kamion sofőrje? Szerencsém volt mert az útról lefelé gurult a kocsival de ez fordítva is megtörténhetett volna és ha nem ébred fel nem lett volna kis meló kikerülni főleg ott ahol az út kb 1 méterrel magasabban van mint mellette a föld és fák is vannak... tudom, tudom ez semmire sem mentség teljesen igaz nem is azért írtam hanem azért, hogy a szabályos közlekedés is van olyan veszélyes sokszor mint gyorsan menni hajnal 1-kor főúton... érdekes módon az utóbbi 3 hétben 2x dudáltam és kb 4x fékeztem bólintósat és ebből csak az egyik volt az én hibám (még úgy gondoltam átérünk azon a lámpán ahol szemmel láthatóan senki sem fog bekanyarodni jobbról (balrol pedig nem lehet) de az előttem álló úgy gondolta, hogy ő már megáll (55-60km/h-val mentem addig de már előtte lassítottam, hogy meg tudjam nézni lesz-e jobbról bekanyarodó), az összes többi esetben kedves autóstársam egyike próbált leszorítani főúton (suzuki úgy gondolta befér de nem fért be és még mellettem állt már indexelt, hogy itt bármi lesz ő bejön), asszonykát satuval kirakó autóstársam is meglepett egy kissé persze nem mentem túl közel hozzá így meg tudtam állni de akkor is, van ennek más módja is mint, hogy csúcsforgalomban satuzok az út közepén a város talán legforgalmasabb útján (debreceniek előnyben: az új ítélőtábla ellőt volt), stb... kár is leírnom :)

    Szép vesszővel taglalt összetett mondatokat sikerült alkotnom, lehet próbálkozni hosszabb hsz megírásával :)

    Tessék: lehet írni, hogy huu de gyorsan mentél meg lehet szidni is ám nyugodtan mivel én száguldozó őrült vagyok mások pedig még a lámpákat is ellenőrzik elindulás előtt a gumikkal egyetemben...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Aktív témák