Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Egyik cimborám gépet szeretne venni, játékra (főleg MMOk, Diablo 3, stb), így az alábbiakat szedte össze:

    Samsung SSD 120GB EVO Basic, MZ-7TE120BW (840 Series, SATA3)
    Intel Core i5-4590 (3300Mhz 6MBL3 Cache 22nm 84W skt1150 Haswell) BOX
    Corsair (CML8GX3M2A1600C9B) 8GB Kit (2x4GB) DDR3, 1600MHz, 9-9-9-24 Vengeance Low Blue Profile - 1.5V
    MSI B85M-G43 skt1150 (B85, 4xDDR3 1600MHz, 2xPCI-E, 1xGBE LAN, 4xSATA3, 8xUSB2.0, 4xUSB3.0)
    Corsair CXM 500W Modulásris tápegység 80+ Bronze
    Gigabyte GZ-P5 Plus Fényes Fekete ATX ház (2x USB 2.0, HD Audio)
    Samsung 24x SATA DVD író (SH-224DB/BEBE) Fekete BULK SuperMulti
    Western Digital WD10EFRX 1TB 3,5" Desktop 5400rpm, 64 MB puffer, SATA-600 - Red
    Logitech K120 Vezetékes billentyűzet USB Fekete OEM
    MSI PCI-E AMD R9 270X Gaming (2048MB DDR5, 256bit, 1120/5600MHz, 2xDVI, HDMI, DP, Dual Slot Ventilátor)

    A videokártya tudom lehetne erősebb is, de ~ ez fér bele a keretbe. A többi alkatrész megfelelhet, nagy mellényúlás nincs, ugye? A processzor gondolom egy idővel combosabbra cserélt videokártyát is kihajt majd. Tuning nincs, nem is volt és nem nem is lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz juve600 #75079 üzenetére

    Akkor alaplap helyett mondjuk GA-H97-HD3? Tápból bizonyos okok miatt csak a Corsair jöhetne szóba, abból esetleg nagyobb kellene?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz jim bcs #75090 üzenetére

    Mondjuk az RM550 egy cirka 10k-val több. Köztes gondolom nincsen Corsairból, még ha nem is moduláris? (Corsair CX 600W pl? Vagy a belseje sokkal gagyibb?)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz jim bcs #75095 üzenetére

    Hát, így megnézve még mindig egy kicsit borsos. :B Esetleg a Corsair Builder Series CX500 vagy 600W változata?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz tranceplanet #75110 üzenetére

    Félreérthető volt. Nagyker miatt lenne ideális a Corsair. :B ( Anno VX450 volt az első márkás tápom, ami a mai napig megy, de ettől még nem ragadnék le egy márkánál.) Ha van másik gyártó, akinek van olyan jó tápja, ami kihajtja a lenti configot és mondjuk ~15-20k körül van, akkor az lenne, még ha emiatt több helyen is kell vásárolni.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Végre idekeveredtem, miután végigbogarásztam a Milyen procit/mobot/tápot topikot. :B Lényeg a lényeg, édesapám öreg Prescott PIV-esét cserélném le. A konfig nagyon öreg, így sok mindent nem lehet használni belőle, még a tápot sem, mert ahogy néztem a benne lévő Samsung 840-es SSD kondíciója/teljesítménye nem 100%, holott 1,5 TB írt adatforgalom volt rajta összesen.

    A gép célja, hogy édesapám tudjon netezni, vaterázni, 1-2 youtube videót megnézni, néhány torrentet letölteni, ha úgy van. Nagyon maximum a fullHD filmlejátszást említeném meg, mint a leginkább erőforrás igényes dolog, de még ez is kétséges, hogy lesz-e egyáltalán.

    A konfig valami ilyesmi lenne:

    Tápegység: FSP 350-60APN
    Memória: HyperX fury 4/8 Gb DDR3/DDR4 Itt nem tudom, hogy kell-e egyáltalán 8 GB, illetve 1151 esetén kell-e DDR4.
    Processzor: Ami szóba jöhetne az a G3900 Celeron, G3220/40/60 1150-es pentium és a G4400 1151-es pentium CPU. Amd vonalon szerintem annyira nincs jó alternatíva ebben a szegmensben, de javítsatok ki, ha tévednék.
    Alaplap: Hát, itt meg vagyok lőve, az alaplapos topikba az épp 10k felettiből eljutottunk a 20k+-ig, amit kicsit sokallok. Alapvetően Asrock H110M-HDV, vagy Asrock B85M környéke lenne ideális (árban), de kellene a DVI kimenet, ha van HDMI is, akkor már tökéletes.

    Árban nem akarok elmenni a csillagos égig, de, mint a bevezető is mutatja, nem 2 évre lenne a gép, ugyanakkor nem is szeretném feleslegesen túllőni a konfigot.

    Tudnátok esetleg tippet adni, hogy elég-e a G3900? Vagy kellene a pentium? Abból G3xxx vagy G4xxx? DDR3/4? Előre is köszönöm a segítséget.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz DR|FTK|NG #110395 üzenetére

    Akkor szerintem megindulunk egy G3900 Celeronnal, Asrock H110M-HDV-vel és 4 GB DDR rammal.

    Ha ősöknek belefér, akkor Celeron helyett mehet gondolom bele a G4400, esetleg +4 GB ram, azzal akkor nem lövök mellé.

    SyMbioTe: Ház az már ATX, az nem hiszem, hogy cserélve lesz. Nem mai, de gond nincsen vele.. (Nekem házakból a CM Elite bejött, abból van otthon "htpc"-nek is, meg asztalinak is) SSD átjön a régiből, egy Samsung Evo 840, ha jól emlékszem, bár kérdés, hogyha így lecsökkent a kondíció/teljesítmény, akkor meddig fog még életben maradni. HDD nemrég lett egy WD, 1TB, az bőven elég nekik és kiváltja a kisebb régebbi PATA-s HDDket, amik most benne vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz lazydog #110401 üzenetére

    Ilyen 80% környéki teljesítmény is az? Pontosan nem emlékszem a számokra, de egyikből sem 1-2% hiányzott. :B

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Próbáltam külön-külön topikban érdeklődni, de azt hiszem inkább idevaló a "problémám". Adott az alábbi konfigurációm: Asus H97M-E , i5-4590, R9 380 Nitro 4GB DDR5, 16 GB DDR3 Crucial ballistix sport. Felhasználási terület: játék, némi munkával (web, videóvágás, nyomdai munkák).

    Valószínűleg szükségem lesz még egy gépre, hasonló kaliberben, de lehet egy kicsi pluszt beletennék. A kérdésem az lenne, hogy innen érdemes generációt ugrani? Vagy maradjon az 1150-es platform? Gondolkozom az i7-esen, mert idővel egy erősebb VGAval az biztosan jobban passzolna. A 1151-es i5 gondolom gyakorlatban minimális előny lenne, de mondjuk egy i7-6700 már jelentene némi többletet? Vagy inkább egy i7-4790?

    Ha 1150-es platform maradna, akkor az Asus H97M-E azt hiszem jó választás lenne, eddig bejött, tuninggal nem élnék ezután sem. 1151-es platformhoz kellene némi segítség a többi alkatrészhez?

    Alaplapot: tuning nincs, csak megbízható legyen. Design nem érdekel.
    Ram: nem találtam alacsonyabb időzítésű ramot Ballistixből, így a Corsair 16 Gb vengeance-t (LPX DDR4 2133MHz CL13 KIT CMK16GX4M2A2133C13) néztem ki.
    Táp: ez is passz. Gondolom a VGA erősen befolyásolná, de azt hiszem, hogy a következő a mostani 10xx nvidia kártyákból kerül ki.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz membrandj #117670 üzenetére

    Köszönöm. Az kimaradt, hogy új termékek játszanak csak (nem sznobság, a helyzet adja), elnézést érte. Így akkor mindenképpen 1151 lenne, ha jól értem. Akkor az egyik kérdésem az, hogy i5 vagy a legkisebb i7 is érződik a gyakorlatban?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz membrandj #117673 üzenetére

    Értem. A többi alkatrészen érdemben változtat, hogy i5-6500 vagy i7-6700? Ha nem, akkor tudnál hozzá alaplapot, memóriát és tápot javasolni? (VGA-ban jelen állapot szerint az 1070-esig bezárólag. Bár freesync-es monitorom van, az R390-nel szívtam egy jó fél évig, mire helyrejöttek a driver gondok, ilyet többet nem akarok.)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok ismét!

    Kicsit pörögtem a dolgon, hogy mi a limit és egyelőre úgy néz ki, hogy beleférne az eredeti elképzelés feletti is egy kicsivel. A terv az, hogy lesz K-s proci + Zs alaplap, de alapvetően nem nyúznám a rendszert, csak ha már kevés lesz. Lehet, hogy hülye gondolatmenet, de most ennyi elvileg belefér, így hátha tartósabb lesz a vége.

    alaplap: ASRock Fatality Z170 Gaming K4
    proci:INTEL Core i7-6700K

    Eddig jó, utána bizonytalanság. :B

    memória: 16 Gb, az tuti, de itt már bajban vagyok, hogy mi mennyire számít, mi kéne, Mhz vagy időzítés. 35k környékén indul a sor 2133Mhz@CL13 is: Corsair 16GB Vengeance LPX DDR4 2133MHz CL13 KIT CMK16GX4M2A2133C13. Vagy esetleg a középút? 2400Mhz@CL14 CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL14 KIT CMK16GX4M2A2400C14. CL15nél már van más is, pl: G.SKILL Ripjaws V 3000Mhz@CL15 vagy Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CMK16GX4M2B3000C15. Előbbi viszont magasabb profilúnak tűnik, ami lehet gondot okoz majd. Utóbbi ismét low profile-os. Nem feltétel a Corsair, eddig crucial ballistix sportjaim voltak, viszont most a kínálatból ezek jönnek velem szembe.

    Tápegység: itt elmennék a Be quiet! irányába abból is kettőt nézegettem: Strait power 10 400W és pure power 9 500W. Előbbi halkabb, utóbbi moduláris és +1 év garanciás.

    Ház: CM házakat nézegetem, nem egy tömör acél, de jobb, mint a noname-ek, házhűtők meg vannak, ha kell (eddig elite volt most N300-ast nézek, bár mindenhol a hülye plexis ablakosat árulják). A többi pedig a legtöbb esetben bűn ronda (plexi, extrém formák annyira nem jönnek be, a praktikusság pl: porszűrő (főleg, ha kivehető) + letisztult forma inkább)

    Hűtő: THERMALRIGHT Macho Rev.B. Van egy Alpenföhn brocken-em, még az első generációból, de az kell, így néznék egy másik megoldást. Elég sok helyen etalonnak említik a Macho Rev.B-t, ezért gondoltam erre. (Anno a Brocken is overkill volt, de szépen és csendben tette a dolgát).

    SSD+HDD van, az nem lesz új. A bizonytalan alkatrészben tudnátok lökni rajtam egyet? :B

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Kb. fél éve sikerült beruháznom egy Asrock Z270 Extreme4 + 7700k párosra. Sajnos nem bizonyult jó váltásnak a 4590 után, mert jóval magasabb hőmérsékleten üzemel, mint az elődje. Delid kézenfekvő lenne (bár elvben nem értek egyet azzal, hogy ez a megoldás egy idehaza drágának számító CPU problémáira), de lévén nem csak játékra használom a gépet megnéznék más opciót is (RAW, videóvágás, PS, stb.). Itt pontosabban a Ryzenre gondolok, azok közül is vagy 1700x vagy 1800x (hogy őszinte legyek, abban nem vagyok biztos, hogy megéri a felárat az az 5% freki az 1800x-nél). Azt tudom, hogy a memóriára érzékeny az AMD, viszont azokból van meglévő és nem is szeretném őket lecserélni.

    Az összefoglaló alapján:

    1. Mire fogod használni a gépet? RAW feldolgozás, Photoshop, videóvágás és néha konvertálás, játék
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? A mostani konfigomból minél többet. Ez azt jelenti, hogy lehetőség szerint az Alpenföhn Brocken + Akasa Apache Black hűtő párost, a Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 2x8GB ramokat, a TT F51 Supressor házam és a benne lévő ventiket (3x 140mm Alpenföhn Wing Boost 2), illetve a Seasonic 450W (SS-G450) tápegységet, illetve az ideiglenes kis 1050GTX-et. Ebből ha jól sejtem, akkor a Ram, ami számít, mert arra tud háklis lenni a Ryzen.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Proci + alaplap.
    4. Mennyi a kereted rá? Változó, jó lenne olyan nettó 120k körül megúszni, de az szerintem kevés lesz rá
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? 21:9, 2560x1080. Ebben játszom, ebben dolgozom.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Nem, számomra az intel jelentette a drága, de megbízható megoldást, egészen a 7700k-ig. De ennyit még soha semmivel nem szívtam, mint ezzel. Az elvárás az lenne, ha valami drágább dolgot veszek, akkor az működjön, ne kelljen heteket a biosban túrnom. Nem a tuning miatt vettem k-s procit, hanem a magasabb órajel és az időtállóság miatt.

    A kérdésem alapvetően az lenne, hogy az 1700x és az 1800x között tényleg csak az a 200 Mhz és a +33.000 Ft a difi? 1700x, 1800x-hez milyen alaplapot ajánlanátok? Nem lenne extrém tuning, inkább tartós, gondmentes használat. Illetve valós körülmények között mennyire visszalépés játékok alatt egy 7700k-hoz képest a Ryzen? Tudom, átlag FPSben párat elveszítenék, de igazából az, hogy 61 vagy 65, 120 vagy 125 nálam annyira nem számít. Illetve abban sem vagyok biztos, hogy nem veszek-e egy újabb koloncot a nyakamba a Ryzennel. :B

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Kis segítséget szeretnék kérni, mert elveszem a mai hardverekben, hogy merre kellene elindulni. Egyik kollégának segítenék gépet összerakni, mert haldoklik az alaplapja.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Irodai munka, kb. office, nagyon maximum YT videók.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egy ~ 10 éves gépet kéne "felújítani" így igazából semmivel, leszámítva a perifériákat (bil, egér, illetve monitor)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, kivéve egér, billentyűzet és monitor.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Amennyi a használható minimumot eléri, hosszú használatra van tervezve.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Khm, hát, passz, a korból ítélve valahol 1280x1024 körül lehet, D-SUB és DVI lehet.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs, asztal alatt lesz, porszűrős ház előny.

    Alapvetően nem tudom, hogy maradni kéne-e a jó öreg Pentium G4xxx vonalon vagy legyen inkább a Ryzen termékcsalád alja. Ha érzelemből kéne dönteni, akkor azt mondanám, hogy intelt többet nem a 7700k után, de van a családban pár régebbi Pentium G, amik hibátlanul mennek.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #130991 üzenetére

    Köszi, Intel felé vesszük az irányt. :R

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Ismét segítséget kérnék, ezúttal a kollégám fiatal lurkójának kéne egy gépet összetenni/felújítani költséghatékonyan. Jelenlegi cég a Minecraft, ami azért nem a játékok csúcsa, arra van nagyon rákattanva. Amit hoztak gépet az kb. kuka, életveszély, özönvíz előtti, de tényleg, viszont pár dolgot hozzá tudok tenni, ami nekem már nem fog hiányozni, mert kikerült az aktív szolgálatból.

    - HDD/SSD: van.
    - ház: CM Elite 335
    - táp: Corsair CX430 (tudom nem egy régebbi VX, de nem lenne kihajtva a szeme, ha nem jó, akkor keresek alternatívát)
    - billentyűzet, monitor: van.
    - videokártya: abból lehet találok egy kis 1050-est, az szerintem elég lehet neki belépő szintnek. Ha nem akkor mi lenne az alternatíva? Van valami VGA gyártó amit kerülni kell? Vagy APU is elég lehet alapszinten?

    Ha jól sejtem, akkor a jó öreg jolly-joker G4xxx pentium elég lehet intel fronton, vagy itt már Ryzenezni kéne? Bios frissítés azon az oldalon mennyire macerás? Az a bajom, hogy az utolsó AMD procim, ami megvan egy Phenom II 550-es (AM3-as azt hiszem).

    Köszönöm szépen előre is.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok,

    Adott egy bő 4 éves gép, amit melóban használok (PS, illustrator, raw, web stb., nagyon ritkán 1-2 játék bohóckodás erejéig, de arra általában csak nagyon holtidőben jut idő). A gép egy ASUS H97M-E és egy i5-4590-es processzor. A géppel elégedett vagyok, jól működik, erőben sem érzem, hogy erősebb kéne, viszont kicsit már kezd korosodni, nem szívesen dolgozom 3-4 évesnél öregebb hardverrel, mint elsődleges eszköz (javítsatok ki, ha tévedek és elfut még szerintetek gond nélkül néhány évet, mert akkor max tápegységet cserélek, meg HDDket. :B). Szóval ezt váltanám erőben valami hasonlóra, viszont lehetőség szerint már nem intelre. Egyrészt árazásban kicsit már elszálltak, másrészt van egy 7700k-m és óriási csalódás volt számomra a 4590 után (delidelni nem akartam, de meleg 0 tuning mellet is, plusz csinálja a heat spike-okat egy sima app váltásra is, ami a gyártó szerint normális), így maradna egy alternatíva a Ryzen. Abból talán már a sima kicsi 3-as is eléri ezt az i5-öst, ezt passzolom.

    1. Mire fogod használni a gépet? PS, illustrator, Lightroom, webes cuccok, ritkán GTA, esetleg wow, de ezek elenyészőek.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Hát, ami kompatibilis a Ryzennel az egy Corsair CX430 és VX450 táp, de ezek már nem fiatalok, már megértek pár gép generációt, szóval inkább ezeket is cserélném. Ház, adattárolók vannak, azok maradnának. Van egy öregebb AMD kártyám, ami jó lehet, ha nincs APU, illetve idővel felszabadul majd egy 1050-es GTX is. Ha úgy gondoljátok, hogy APUs változattal jobban járok, akkor az is jöhet.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Alaplap, cpu, memória, illetve tápegység
    4. Keret: amennyiből kijön egy hasonló kategóriás újabb gép, tuning nem tervezett (stabilitás > teljesítmény alapvetően).

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz SyMbioTe #136526 üzenetére

    Köszönöm a választékot. :R

    HDDk frissek (NASban is, ahol a fontosabb adatok vannak másolva max 2 évesek.) SSDből van még ez öreg OCZ VERTEX, ami a világért sem akar megfeküdni, de abból van tartalékba egy intel 120-as is, ha esetleg fekszik. Adat meg nincsen az SSDn, csak programok és az oprendszer.

    Játék tényleg minimális, arra van itthon - már nem sokáig- egy 7700k, de hamarosan repül és jön a helyére egy 2700x.

    Eddig ezek vannak:
    Ryzen 5 2400G (+szál/mag mindig jó, talán idővel még jobb lesz)
    MSI B450M BAZOOKA (MSI-kre most rápróbálok, nincsenek nagy igények, talán bármelyik B450 megfelelne a nagyobb nevekből, bár a Biostar néven kicsit könnybe lábadt a szemem, régi szép idők. :DDD)
    FSP HEXA+ 500W (PPA5004901) (itthon most egy Seasonic van, meg egy be quiet a htpcben, de családba, ismerősöknek, fusi melóba vettem már Hexa-ból 400-500-asokat, mert elég olcsóak voltak és egyikkel se volt gond, ezért lett ez a választás. :B)

    Úton van egy B450 tomahawk egy 2700x-el a nagyobbik gépnek otthonra, abban van most egy Corsair 3000 Mhz v5.30-as ram 16 Gb és vettem még PATRIOT 16GB Viper 4 3200MHz -asból is 16 Gb-ot (ennyi volt most a keret rá, tudom, hogy még +15k-ért már fix B die-os vagy mit kapnék de tesztekben igazából a nagy ugrás a 2400>3000 volt, a 3000>3200 annyira nem látszódott). A gyengébbik 16 Gb meg majd ebbe (gondolom 32 Gb, a 2x2 különböző modulból nem lenne túl jó ötlet egyik alaplapba sem).

    Jelenleg brutális árazása még használtam is az inteleknek, lehet megy feljebb, de nekem már ez is elég és a 7700k után én nem veszek addig intel procit, amíg nem tesznek rendes pasztát a kupak alá. Delidet én elvből kizárom, főleg, hogy az új generáció már forrasztva van (és még akkor is sz*r). Szóval amíg ára van, addig szépen elmegy, aztán ha majd lesz megint váltás és van értelmes alternatívája, amit nem kell 0day "kettétörni", akkor meglátjuk. :B

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz solfilo #136532 üzenetére

    Nem hallottam róla olyan rossz dolgokat, mint a 7700k és az utódjáról. Egyébként, ha rendesen átadja a hőt, tőlem powertape-et is használhatnak rögzítésre. :DDD

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Irodai munka, IP kamerák megfigyelése.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Perifériák (egér, bill, talán monitor, a többi ősrégi)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? ház, alaplap, memória, táp, proci, ssd, talán HDD is.
    4. Mennyi a kereted rá? nettó 120-150k körül jó lenne, ha megállna, monitor nélkül.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Nem szempont, egy öreg FHD monitor.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Alapvetően nem, ár/érték és tartósság szempontjából keresném a jó választást. Ha ez a ryzen konfigot jelenti, akkor azt, ha intel celeront (7700k volt az utolsó emlékem a kékekkel, az elég is volt. :B) akkor azt.

    Köszi.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #152178 üzenetére

    Köszi. :R

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Van egy asztali konfiguráció, ami jelenleg így néz ki:

    Alaplap: MSI B450M Gaming plus
    CPU: AMD 5 Ryzen 2400G
    RAM: DIMM1: Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15 2x8GB
    VGA: Volt benne egy RX580, most egy 5700.
    Táp: FSP hexa+ 500W.

    Egy ideje már vannak anomáliák a géppel kapcsolatban, főleg azóta, mióta a a hálózaton lévő szünetmentes eldurrant. Volt, hogy az RX580ra azt jelezte az alaplap, hogy nem jó, de amikor cseréltem az 5700-asra, akkor is volt, hogy nem akart elindulni.

    Jelenleg nem igazán tudom, hogy pontosan melyik komponens vacakol - táp vagy alaplap gondolom - így ezeket cserélném. Annyi kritériummal, hogy ha megoldható, akkor egy olyan alaplapot szeretnék, amibe egyszerre akár bele tud menni a 2 db VGA, és lekezeli a Ryzen 5 2400G-t is. Létezik ilyen? Ha van ilyen, akkor milyen tápegységet vegyek, ami lekezeli a két db VGAt, úgy, hogy mellette stabil marad a rendszer?

    Köszönöm előre is.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #163789 üzenetére

    Igen, egy phanteks enthoo pro Mben van/lesznek a cuccok.

    Köszönöm a gyors segítséget! :R

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok, egyik jóbarátom szeretne egy teljesen új konfigot venni, ebben kérném a segítségeteket.

    . Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Netezés, filmnézés, munka - Photoshop, webes dolgok - és néha játék. Jelenleg amivel szeretne az a Crusader Kings 3.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmit, nincs.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden, monitor is.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nincs fix összeg, igazából prociból egy komolyabb Ryzenre gondoltam/tunk, a vga kérdéses, mert amennyit játszik, lehetost jobban járna egy Gs Ryzennel. Inkább a tartósság a lényeg, mint az alacsony budget.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája?
    Nincs monitorja, de ebből egy FHD vagy egy WQHD lenne a cél.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Prociból nekem a 7700k volt az utolsó és azóta nem ajánlom, nem egy delidelős típus, szóval abból inkább amdre építsünk, ha lehet. Monitorból LGkkel jó tapasztalataim vannak, esetleg Dell. Új, számlaképes alkatrészek kellenek majd, az összeszerelés nem gond.

    A kérdésem igazából az, hogyha nem egy HC játékos, akkor fullHDra elég lehet valamelyik újabb Gs Ryzen pl az 5700G? Nekem meló miatt kellett új VGA nemrég, de még úgyis pofátlanságnak tartottam a 240k-s árat egy 2060ra. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #165359 üzenetére

    Köszönöm. :R MSI MAG B550M MORTAR > Ebből jöhet a Wifis is? Azt még használná az ismerősöm, akkor nem kéne külső stick.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #165370 üzenetére

    Még egy kérdés: billentyűzetből van ajánlott darab? Illetve egérből? Én sok éve már kínai red-es mechat használok, tökéletes, de ez manapság már elég horror áron fut. Billes topikban meg mecha alá nem adják, amit megértek, csak na, otthoni casualhoz lehet az kicsit overkill, ahogy mondjuk egy 30k-s egér is. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #165359 üzenetére

    Tegnap megjött a kollégának a gép, össze is tettem, bár volt 1-2 csavar a történetben. :D Folyamatosan CPU hibát dobott a gép, 3x tettem ki-be a hűtőt és a procit, mire beugrott, hogy valószínűleg nem ismeri fel az alaplap a CPUt (5700G lett). Honlapról letölve a legújabbat nem akart flashelni CPU nélkül a gép (pedig lehúztam és kivettem mindent az alaplapból/ról amit kell), kis idővel rájöttem, hogy a legutolsó bios beta, azt valószínűleg nem engedi így flashelni, az utolsó stabillal viszont már ment a, CPUt is ismeri azóta .

    Hasít a masina rendsen, ugyanakkor rendkívül csendes. Köszönöm az ajánlást még egyszer. :)

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Egy irodai gép konfighoz kérnék segítséget.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Irodai munka. Excel, email, pdfek. Idősebb felhasználó, szóval valószínűleg lesz egy halom ablak megnyitva a böngészőben, de azon túl semmi extra.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Monitor már megvan (UW)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden egyébre.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Amennyiből kijön egy stabil gép, nem noname táppal. Tuningra semmi szükség. Ami extra lehet, ha valamilyen olyan ház beleférne, ami nem horror áron van, de akad rajta némi porszűrés.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 2560x1080
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? AMDt jobban kedvelem a 7700k óta, nem tudom mostanában egyáltalán beszerezhető e az APUs proci.

    Előre is kösznöm.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #168868 üzenetére

    Szia, szerintem tökéletes lett, köszönöm az ajánlást. :R

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Szintén egy kolléga boldogít, hogy a gyerek nyúzza egy "gamer" PC-ért. Jelenleg ezt favorizálja: [link] . A gamer részt most engedjük el, neki az. :B Szóval:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játékok, amivel a mai tizenévesek játszanak, gondolom Fortnite és hasonlók. :B
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nincs ilyen
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Első körben csak annyi kéne, mint a linkelt gép. Azaz nem kell egér, bill, monitor, oprendszer nem kell.
    4. Mennyi a kereted rá?
    200k körül, ha lehetne, vagy nagyságrendileg a közelében lenni.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    FHD lesz.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem.

    Szóval a cél az lenne, hogy a fenti árcédulával kb. megegyező áron egy használhatóbb valami jöjjön ki. Gondolom a Ryzen G széria ebben az ársávban marad, mert VGAval nem jön ki, a többi - pl. 16 Gb ram - belepaszírozható az árba? Tuning nem lesz, ha az elcsósít, akkor jöhetnek a tuningmentes cuccok. :R

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #169161 üzenetére

    Köszi. :R

    Ha VGA is, akkor Ryzen 5 5500 + valami 1050ti (5500XT)? Az játékra valamivel potensebb lenne némi felárért, ugye?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #169163 üzenetére

    Intelből konfigolsz nekem egyet, ha szépen kérlek? :B Kékektől 7700k volt az utolsó amit vettem, nem tetszett, azóta ryzenezek.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #169165 üzenetére

    :R

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Irodai munka lesz. Elsősorban az egyik számlázóprogramnak kell egy Windows-os gép - nem jó a docker, stb. sajnos -, most egy régi laptop megy 24/7, de abban már nem bízok, több sebből is vérzik. Szóval alapvetően a számlázó szervere fut rajta, lehet, hogy később még pár kisebb dolog menni fog, de amit lehet, azt úgyis a Syno NASos vagy a G Workspace-ben oldok meg. Lényeg a lényeg: 24/7 üzem lesz, de alapvetően alacsony terhelésen.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Van egy Ryzen 2400G-m, amit felszabadul nemsokára egy upgrade miatt (megy helyére egy 5600G), ha lehet, akkor azt szeretném beépíteni a konfigba. A fenti dolgokat szerintem ez is bőven kiszolgálja majd.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Monitor nem kell, egér+ bill valami lesz, de igazából ha van valami tipp ajánlott alapszintű kombóra, akkor az is jöhet, mert nem baj, ha van hozzá dedikált darab. Ház kell, ha viszonylag kompakt, az előny.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Amennyibe kerül, nyilván nem kell top++, de folyamatos üzemben lesz a gép.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Nem szempont, egy öreg Dell 17" lesz alá berakva, de alapvetően csak a frissítések alkalmával fogom nézegetni.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs, ha nem világít, akkor az csak előny, nem élem az RGB csicsát. :D

    Előre is köszi.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #170003 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors segítséget, már rendeltem is belőle. :)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Egy konfig felülvizsgálatot szeretnék kérni, kollégám fia tette össze magának, de nekem kicsit bűzlik. :B

    Alaplap: Gigabyte B660M DS3H
    Proci: Ryzen 7 5700X
    Hűtő: NZXT Kraken X63 280mm (RL-KRX63-01)
    Táp: Corsair CX750F RGB white
    Ház: NZXT H510 Flow
    VGA: RX 6600XT
    Memória: G.Skill Ripjaws V 32GB (F4-3200C16D-32GVK)

    Játék konfig lenne a cél. Az alaplapokhoz nem értek, ami nekem kapufa az a táp, régről úgy rémlik, hogy a Corsair legtöbb tápja nem saját és nem is olyan jó, illetve a játék vízhűtés is inkább probléma forrás, mintsem valós előny, főleg ilyen áron. Ha hasonló áron van jobb ötlet, azt is megköszönöm. RGB gondolom betudható a fiatalságnak, én személy lábrázást kapok tőle, de nem én nézem majd. :B

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #170145 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors kiigazítást.

    Játékvízről mindenképpen megpróbálom lebeszélni, engem is lebeszéltek róla, hogy több a hátránya, mint amennyi előnyt ad. A nagyobb Ryzenek még mindig gyári hűtővel jönnek? Vagy már nem divat? Ha nem akkor gondolom Alpenföhn, Noctua aktuális termékei mehetnek mellé. Vagy ha nagyon RGB vonal, akkor arra van valami tippeket?

    VGA egyébként jó választás? Vagy ár per értékben van jobb ajánlat a zöldeknél? 6600XTből ha jól látom árukereső alapján van Asrock, Sapphire, powercolor, kicsit feljebb ASUS, Gigabyte. Régen a Sapphire Nitrok elég jó hűtést kaptak, ez még ma is áll?

    varmi2: Bazz, azt nem is néztem, köszi a figyelem felhívást. :B

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #170147 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, végül ezt válogatta ki magának, azokból, amiket innen továbbadtam (első gépe, legyen öröme a válogatásban neki is :D):

    Alaplap: MSI B550 tomahawk
    CPU: Ryzen 7 5700X
    CPU-hűtő: arctic freezer A35 RGB
    Ram: G.Skill Ripjaws 2x8 GB
    VGA:RX 6750 XT Nitro+ OC 12 GB (ha szülők engedik, ha nem, akkor marad a 6600XT Nitro)
    HDD: SSD Curcial MX500
    Ház: NZXT H510 FLow
    Táp: Seasonic FOCUS GX 550w

    Mondjuk elég szép ára lesz a végén, de max erre járok, ha nagyon meg akarják nyírni a konfigot - ahova kerül, ott nem a pénztárca vastagsága szabja a határt, hanem az apa elvei, de ő meg saját bevallása szerint is sz*rrágó, szóval majd kiderül. :DDD

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz CactuS #170220 üzenetére

    Ha egy kicsit vissza kell venni a végösszegből, olyan 450-max 500k összegre, akkor gondolom olcsóbb ház, 6600XT, talán egy olcsóbb 500as táp lenne az irány ugye? Vagy inkább a procit kéne kicsit megvágni?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #170343 üzenetére

    FHD, 144 hz aoc gaming monitor-a van, szóval sima FHD, semmi extra. Játékok, amivel most szeretne játszani: Fortnite, Apex Legends, Minecraft, Splitgate, Cod warzone, stb. tehát alapvetően online és battle royal féle dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Kis iránymutatást kérnék a következő paraméterekkel:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Munka (erőforrásban ami említésre méltó az a fotó feldolgozás, Photoshop, és a végtelen mennyiségű böngésző tab :) ), Illetve játékra. Ebben az esetben nehéz pontosat mondani, de pl. Trek Online, Diablo sorozat, Snowrunner, ilyesmik, elsősorban online játékok, de van, hogy becsúszik 1-1 solo cím is.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Jelenlegi tervem alapján a ház marad meg fixen egyedül (Thermaltake F51 suppressor). A többi dolog cserélve lenne: MSI B450 Tomahawk,Ryzen 2700X, MSI 5700 Mech OC 8GB,32GB Crucial Ballistix DDR4, Seasonic 450W (SS-G450)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Monitor, ház és perifériák kivételével minden.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Amennyiből kijön, de azért az 500k környékét lőném be látatlanul, VGAból pár hónapja egy 6800-assal szemeztem, annál több gondolom WQHDre még pár évig nem fog kelleni. 4K nincs tervben.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    A monitor 21:9, 2560x1080 UW-FHD, 75 Hz, AMD FreeSync, ennél több nekem nem kell.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Színből előny, ha nem világít, zárt, hangszigetelt házban lesz, nem élem az RGBt. Mindenből "bolti új" kell. Márkából annyi, hogy a 7700k intel volt az utolsó inteles termékem, az AMD neked bejött, így lehetőség szerint annál maradnék. VGA szintén inkább AMD, bár van egy 2060-asom is egy másik gépben, ha ár per értékben jobb az nvidia, akkor azt is meghallgatom.

    Amit nem tudok, hogy érdemes-e elmenni a AM5 irányába (pl. 7 7700X procival). Nem vagyok híve az épp "kifutó" modell vásárlásnak, de ahogy elnéztem ott elég horribilisek az alaplap árak AM5nél. Ami még fontos, hogy nem akarok tuningolni, bár a mostani procim is X-es, sose csináltam, akkoriban ez volt gyárilag magasabb órajellel, ezért vettem. Szóval alaplapból olyan kellene, ami stabil, de a tuning dolgok nem kellenek.

    Előre is köszönöm.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #175211 üzenetére

    Igazából manapság már inkább üzemeltetek, ha épp új autó jön a flottába, akkor nem oszt nem szoroz a dolog, azt a 10-30 képet a mostani gépen is megcsinálom, csak mint funkció azért használom. Ha jól látom, akkor viszont itt igazából a válaszút az lenne, hogy 5800X3D, akkor AM4 és DDR4 vagy 7700X és akkor AM5 DDR5-tel karöltve? Ha játékokat nézem, akkor ha jól sejtem a két proci között sok különbség nem lenne, ugye?

    Illetve abszolút csak kérdés szintjén, hogy az MSI már nem ajánlott, mint alaplap gyártó? Igazából csak hozzászoktam, mert az utóbbi 3-4 konfig, amit ajánlottatok ezzel volt szerelve - Tomahawk/Mortar darabokból.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #175213 üzenetére

    Köszi. És 5800X alá a B550 chipsetes lapok kellenek? Meg nyilván DDR4.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #175217 üzenetére

    Igen, köszi. Számolgatok, ahogy jut rá időm. :R

    Hűtőből ezek a "játékvíz" kategóriák megérik? Nem halnak el pár év után? Igazából léghűtéssel sincs gondom, torony elfér, plusz elől 3x 140mm Alpenföhn Wing Boost 2 szívja a levegőt be. Egyedüli gond szokott lenni a tápkábel hossza, volt olyan Seasonic, ami alig érte át a ház méreteit. :D

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #175211 üzenetére

    Egy módosító kérdés a konfighoz: ha 6800 XT lenne, akkor kell nagyobb táp? Illetve az XFX féle Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6800 XT Core vehető típus? Régen volt XFX-em, az nem volt annyira halk, de egyéb gondja nem volt. Itt van egy teardown videó, az alapján nekem szimpatikus, hogy van fém keret a kártya körül (ami azért elég méretes), csak egy kicsit soknak tűnik az a thermal pad mennyiség, de lehet ez normális.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #175533 üzenetére

    Alzán most ~230k körül van, annyit gondolom megér az XFX vagy nem? Ha gáz, akkor elengedem, igazából az én felbontásomra szerintem még a siam 6800 is elég, akkor maradok annál, 280k-t nem akarnék elkölteni erre.

    írok privit.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz palfitom #175537 üzenetére

    No, megrendeltem, végül maradtam az AM4-en B550 Tomahawk személyében. Ramból jó áron csak a hónap végére jött volna G.Skill, így maradt a fury renegade. Hűtővel tököltem, mert thermalright peerless assassin-t szerettem volna, de itthon nem árul egy bolt sem, így maradt a 207XT. Bár lehet elbírta volna a polirozott Alpenfohn borda a moddolt ventivel, de nem ezen múlik.
    Amiért végül maradtam AM4-en: szerintem 3 vagy 4 évig megint nem lesz csere - max ram bővítés, ha kell -, így Igazából jó eséllyel addigra úgyis megint plarform vagy ram váltás jön. (Az 5700 mech oc is 2019es, a 2700X meg 2018-as.)

    A kérdésem az, hogy az 5800X3Dt kell UVzni vagy az alaplap megoldja rendesen? Illetve VGA-val van dolgom? Bár ez alu keretes, egy sima VGA tartó jót tenne, nem?

    Illetve nagyon köszönöm a segítséget és a tippeket. :)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz MZsoltee #175560 üzenetére

    Tudom, hogy érdemben sokat nem tesz hozzá az 550, de ez is 2018-as darab, szeretem egyben cserélni ezeket. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák