Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nojzi

    csendes tag

    Üdv!

    Gépet újítanék fel, jelenleg van egy Asus M3N78-CM alaplapom, Athlon 64 X2 6000+ procival. Elsősorban játékhoz pakolnék bele a jelenlegi 2GB helyett 4GB memóriát valami használható videokártyát és egy tápot. A monitor most még egy kivénhedt crt, ezt januárban szeretném cserélni, így ehhez nincs még infóm. A rendelkezésre álló keret 95k.
    A következő dolgokat néztem ki ehhez:
    VGA: SAPPHIRE HD6790
    Memória: KINGSTON 4096MB HyperX DDR2 1066MHz CL5 KIT KHX8500D2K2/4G
    Táp: FSP Hexa 500W

    Memóriából jó volna, ha beleférne még egy ilyesmi (4GB DDR2) egy másik gépbe.
    Memóriával kapcsolatban vagyok a legtanácstalanabb, régóta nem foglalkoztam számítógép építgetéssel. Kell-e/megéri-e dual kit? Esetleg elég lenne két azonos típusú RAM ehelyett?
    A fenti holmik hajlandóak lesznek-e együtt működni, vagy tudtok ennél jobb összeállítást a meglévő alkatrészek mellé?
    (HDD szintén alighasznált, de régebbi darab marad, míg helyre nem rázódik kicsit a piac.)
    Anyagi helyzet függvényében hamarosan az összes gyengébb/régebbi alkatrész cserére kerülne, így a célom az, hogy az újak később is használhatóak legyenek. Ne kelljen fél éven belül videokártyát cserélnem például.
    Ebben kérném a segítségeteket.

    Szép napot!

Új hozzászólás Aktív témák