Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyi19

    őstag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek tönkre ment az am2-es alaplapja így előrébb lett hozva a gép újítás.

    Sokat játszik, de csak signle player játékokkal, esetenként lanba egy kis cs, cod. A monitora nem fullHD-s, 1280-ba szokott játszani.

    Amik megmaradtak az előzőből és nem akarja még őket cserélni:

    Sapphire HD6670 512MB DDR5
    500 GB 7200-as WD winyó
    gépház + 350-es FSP táp (ez egy új meg lett nézve ezzel is a lap de nem indult...)
    DVD író.
    Memória az egy 4GB-os Kingmax DDR3 1333 Mhz lesz mert van egy olyanom "kimaradva" , azt megveszi tőlem.

    Az előző rendszer egy MSI K9 és egy Athlon 64 x2 4800+ volt, igazából ezzel is elvolt, az újabb játékok mondjuk eléggé akadoztak a proci miatt, de így hogy az alaplap megfeküdt, egyértelművé vált a platform váltás.

    Ezeket néztük:

    Intel Pentium G860 processzor 15 e
    Asus P8H61-M LX3 PLUS R2.0 alaplap 12 e

    vagy esetleg
    Gigabyte GA-H61M-S1 alaplap 11 e

    Mennyire jók ezek a G860-ak? Érdemes 2-3 e-rel többet adni egy G860-ért, vagy vegyen egy
    Intel G645-öt, mert ahova a G645 kevés lesz oda lényegében a G860 is már majd és akkor válthat i3-ra, valamint egy nagyobb kártyára, pl. 7770.

    Vagy vegyen egy AM3-as lapot Egy használt Phenom II x4-el? Esetleg egy FM1-est és csináljon egy APU-s rendszert a 6670-el? Melyik a legköltséghatékonyabb? Ahogy tesztekben nézegettem a G860 elég jól szerepel a kicsivel drágább AMD-kel szemben is.

    Ti melyik platformot választanátok ebben a helyzetben? 1155 , AM3 vagy FM1?
    Egy konkrét pár alaplap típust írnátok ami jól bevált és olcsó?

    Nincsenek nagy igények a lapra..

    Nekem egyébként i3-540 van 1156-al, ettől mennyivel gyengébb egy G860? Nekem jó váltás volt 775-ről(alig kellett ráfizetni) és elvagyok vele, de ő boltból szeretné az alaplapot újonnan. 1156 meg már kifutott...

    Előre is köszi a tanácsokat!

    [ Szerkesztve ]

    “Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

  • Sanyi19

    őstag

    válasz balpis #25600 üzenetére

    Akkor szerintem bőven elég lesz havernak. Mondjuk én 4 ghz-en járatom az i3-at, HT-vel, de igazából ha nem tesztelgetek nem igazán veszem észre, hogy lassabb valamelyik játék alapon. Kicsit aggasztott, hogy a G860-ba nincs HT ezért az előbb kipróbáltam úgy az i3-540-em, hogy kikapcsoltam a HT-t, csináltam pár tesztet GTA 4 benchmark-ba 10%-ot jelentett, DiRT ShowDown-ba 20-at. 3DMark-ba olyan 25-öt a CPU Score-nak. Lassul de annyira nem vészesen. A tesztekbe ahogy látom a SandyBridge alacsonyabb órajelen, HT nélkül is gyorsabb a Clarkdale-nél. Ezt nem gondoltam volna. (Mert nem hiszem, hogy kikapcsolták az i3-ba a HT-t. Vagy lehet?) A G860-nál igaz nincs semmilyen féle lehetőség a tuningra?

    A 860-as akkor új játékokba kb. olyan szinten van mint egy i3-540 HT-vel 3,3 Ghz körül?

    “Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

  • Sanyi19

    őstag

    Sziasztok, egyik ismerősömnek kell összeraknom egy gépet.
    Amire használja: irodai programok, HD filmek nézése, youtube, netezés.
    Olyan gép kellene ami nagyon stabil, gyors nem gáz, ha 24\7-be megy, keveset fogyaszt, halk.
    Játszani sosem szokott.

    Ki mit ajánl? Valamilyen i3-at akarnánk bele, 8 gb rammal, asus alaplap kellene, egy 120-as SSD és valami minőségi táp, egy jól szellőző házzal, mert asztalba lesz benne. Háznak: CORSAIR Carbide Series 300R Fekete CC9011014 ezt néztük.

    A max keret 150 000 Ft lenne rá.
    Az i3-akban lévő VGA-k mennyire elegendőek az 1080p-s videókhoz?

    Tápegységet FSP-t, vagy Chieftec-et szeretnénk.

    Merevlemez valamilyen 1TB-os kellene.

    Melyik platform éri meg jobban? 1150 vagy 1155? Alaplapból olyan kellene, amin van 4 memória foglalat, Sata 3, USB 3 és szinte észrevétlenül teszi a dolgát.

    I3-ból láttam, hogy van Intel Core i3-4130T ami nagyon keveset fogyaszt. Ilyen van esetleg valakinek? Van értelme vagy ilyen felhasználás mellett nem lesz kevesebb a fogyasztása lényegesen mint egy 3220-nak vagy, 4330-nak?

    Ramból van-e értelme i3 mellett egy ilyennek:
    Kingston 2x4GB DDR3 2400MHz KHX24C11T3K2/8X memória 22,214 Ft vagy bőven elég egy 1600-as HyperX

    Szerintetek?

    “Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

  • Sanyi19

    őstag

    Sziasztok,

    Autodesk Inventor 2016-hoz milyen gépet érdemes összerakni? Nem nekem lenne, egy ismerősömnek kell, játszani nem szokott, kb. 120 k-t szánna rá. Ennyiért mit érdemes venni?

    “Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

  • Sanyi19

    őstag

    Sziasztok.
    Egyik ismerősöm szeretne venni egy nagyon erős gépet. 4k-ba játszana rajta. 550 k a max keret. Én I7 8700K + GTX 1070 Ti/1080-ra gondoltam. Komplett gép kellene. Amire nagyon érzékeny az a coil whine. Olyan összeválogatott alkatrészek kellenének amik biztos nem fognak csinálni furcsaságokat. Halk legyen és gyors, stabil. Ki mit tanácsol ennyiért?

    “Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

  • Sanyi19

    őstag

    dugø, dannyl: Köszi a tippeket, most nézem, hogy a monitorja nem is 4k-s, hanem 144hz-es WQHD (SAMSUNG C27HG70). Ehhez elég akkor a sima 1080 is gondolom.

    “Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Új hozzászólás Aktív témák