Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisbocs06

    tag

    Sziasztok ! Új konfig vásárlása előtt állok .3 év garancia ideig szeretnem hasznalni .80 ezret szannek ra hdd es ssd -m van , dvd iro nem kell , 4gb ram eleg ,jo lenne dual chanelben .Pcx webaruhazbol vasarolnek .Intelt szeretnek mindenfele keppen .Atlagos otthon felhasználás ( net , zene ,film ,Office ,) se jatek se komoly progit nem használok ( nem vágok videot nem konvertalok stb) Milyen procit ajanlanatok erre ? Nagyon vonz az I3 4160 ( haswell refresh ?? Olyat szeretnek ) vagy eleg lenne a Pentium 3250 is ? Dupla ár ugye az i3 de ha napi használatban érzem a különbséget nekem megeri meg hat par evig nem akarom cserelni (szeretem ha minden nagyon gyors ) Illetve
    milyen lapot lenne érdemes alá rakni ( Msi b85m- e33 ra gondoltam ,kell a hdmi a tvhez sata 3 es usb 3.Segitsegeteket kernem hogy a keretbol a leheto leggyorsabb gepet kitudjam hozni.Koszonom a tanácsot .Udv Attila

    [ Szerkesztve ]

  • Kisbocs06

    tag

    Sziasztok ! Egy barátom szeretne komplett gépet venni .200 ezer ft a max költségvetése .Nem kell videokártya nem szeretne játszani kifejezetten kenyérkereső munkára kell a gép neki ( virtuális OS futtat ,c++ fejlesztő programot ,javat programoz , Jre java futtató környezet , fejlesztőprogramok, NBetbeans intelliJ ,virtuális gépek futtatása , adatbázisok kezelése ,web szerverek , fejlesztésre stb ilyesmi melókra kéne neki a gép ) , nem akar tuningolni legyen elég a gyári hűtés .Dvd író sem kell .Ami kéne az induláshoz 8 gb ddr4 es ram majd később bővítene ezt , 240 es sata 3 as ssd , min 1 terrás gyors 7200 es fordulatú hdd , ház ( de ezt majd kiválasztja magának ) , egy tápegység szerintem 4-500watt bőven elegendő ha még videokártya sem lesz a rendszerben és ugye értelemszerűen egy alaplap és egy cpu .Na itt kezdődnek a gondok .Én egy 6 magos 12 szálas ryzent ajánlok neki de ahhoz kéne egy vga is hogy adjon képet amit nem igazán szeretne ( lenne értelme venni egy olcsó 10 ezer ft vga a kép miatt ???? )Vagy valamilyen intel i5 őst más megoldás nincs nagyon csak ő hossz távra venné szeretné ha a jövőben egy erősebb cpu cserével meg plusz ramokkkal kitudná tolni a végleges csere idejét .Most megveszi 3 évig nem szeretne hozzá nyúlni a memória bővítésen kívül .Igazából már az nagy segítség lenne ha tudnátok segíteni körvonalazni a dolgot mert házat , tápot , hdd-t ,ssd-t tudok neki ajánlani , ha megvan a cpu egy jó lapot meg memóriát sem nehéz találni csak a fő kérdése hogy amd vagy intellel tudna nagyobb teljesítményt kihozni a pénzéből munkára .Köszi a segítséget előre is .Üdv

Új hozzászólás Aktív témák