Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TOM!K@

    tag

    Sziasztok!
    Egy ideje nem követem a piac alakulását, de most úgy látszik megint bele kell rázódnom.

    Alaplap + CPU + Ram kellene minél olcsóbban. Ahogy átfutottam a webáruházakat kb: alaplap : 20, cpu: 17-35, ram: 10-11 , tehát 47.000 - 66.000 Ft értékben

    Elsőre az Intel Sandy Bridge platformos gépek felelnének meg. Játszani nem szoktam. Amire kellene: photoshop + netbeans/eclipse fejlesztőkörnyezet + rengeteg böngésző egyszerre (webdesign, webprogramozás, android emulátor)

    Van egy ati4850em így ha néha játszanék akkor az megoldva. De lehet downgrade-elek majd, így egy alaplapi intel vga is teljesen megfelel. Ezek játszák a fullHD filmeket alacsony cpu használattal?

    Elvárások:
    Alaplap:
    Integrált VGA
    Legyen egy DVI csatlakozó az alaplapon.
    Ha csak két ram foglalat van nem probléma, 2x4GB ram nekem bőven elég lenne.
    Integrált hang és lan, de gondolom ez már alap mindenhol mostanában
    Legalább 4 sata csatlakozó a pciexpress slottól minél messzebb (mostani gépben csak hármat tudok használni a vga hűtője miatt.)
    1 pci express x16-os foglalat
    Mivel ezen feltételek mellett a mATX teljesen jó és olcsóbb is, így mATX előnyt élvez.
    Valahogy a Gigabyte alaplapokkal szimpatizálnék, de úgy hallottam, hogy mostanában az ASROCK alaplapok is nagyon jók.

    Memória:
    2x4GB Milyen időzítésekkel? hány MHzes? Melyik gyártótól? Nem kell hiperszuper tuningolható aranyszínű ledes hűtőbordás. kingmax, kingston minőségű legyen legalább.

    CPU
    Pénzügyi okokból egyelőre egy olcsó de jó i3as vagy legyen egy mégolcsóbb dualcore pentium? Ahogy néztem pár tesztet néhány (5-10) másodperc nekem nem nagyon ér meg most +15ezer forintot. Szerintetek jobb vétel egy legkisebb i3?

    Ha mutattok egy átfogó intel sandy bridge tesztet, hogyan válasszunk ddr3 memóriát, stb azt is megköszönöm.
    :R

Új hozzászólás Aktív témák