Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • relixo

    tag

    Sziasztok

    Terveznék egy gép cserét mivel a 10+ éves jelenlegi pc-m felett eljárt az idő.
    Több helyen kérdeztem már a fórumba alaplap dilemmám miatt de választ nem kaptam sehol napok óta :( remélem itt több sikerrel járok majd. Mivel nem vagyok profi jól jönne némi tanács/segítség az összeállításban. Igyekszem minél részletesebben betartani az ajánlásra vonatkozó szabályzatot.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Elsősorban játékra. Single és multi egyaránt lenne. Emellett alap otthoni felhasználás film nézés,netezés,torrent. Munka is lenne rajta de nem túl rendszer igényes.(könyvelés)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (torrent alá és háttértárnak)
    SSD: ADATA Premier Pro SP920 2.5 256GB SATA3 (ezen lenne a win10)
    GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (az elszállt árak miatt egyelőre maradna)
    HÁZ: Fractal Design Meshify 2 (kapom ismerőstől akinek nem tetszett valami miatt, szerintem remek házikó, nekem overkill lesz)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden egyébre ami nincs a 2.-es pontban. Kivéve monitor,egér,billentyűzet ezek vannak.
    4. Mennyi a kereted rá?
    330k +/-20k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Monitorom: AOC 24G2U amit így használok, FullHD/1920*1080, 144Hz, Freesync támogatással

    Amit kinéztem magamtól eddig:
    HÁZ: Fractal Design Meshify 2***
    Alaplap: MSI MAG B550 Tomahawk vagy MSI MPG B550 GAMING PLUS ? (ATX szeretnék)
    CPU: AMD Ryzen 5 5600X
    CPU Hűtő: Deepcool CPU AS500
    RAM: G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz F4-3600C18D-16GTZRX
    SSD-k: ADATA Premier Pro SP920 2.5 256GB SATA3*** (ezen lenne a win10) és Kingston A2000 1TB (játékoknak)
    HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3*** (torrent alá és háttértárnak)
    TÁP: ADATA XPG CORE REACTOR 850W Gold vagy Corsair RMx Series RM850x 2018 850W Gold
    GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5*** /az elszállt árak miatt egyelőre maradna később RX 6800 jönne bele a helyére HA lesz még normális áron valaha kártya/
    ***= régi gépből jönne át az újba
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem vagyok márka függő.Speciális igény semmi azon kívül,hogy az alaplap rendelkezzen előlapi USB-C kivezetéssel és stabil,megbízható lap legyen. Komolyabb OC-t nem tervezek a jövőben max valami szerényebb próbálkozás lesz majd.

    Az alaplappal kapcsolatban annyi,hogy én a szívem szerint bármelyik MSI-t venném ha áment kapok rá tőletek csak viszonylag sok rosszat olvastam róla itt, sokaknak nem vált be és ez kicsit elbizonytalanított. :U Előlapi USB-C kivezetéssel meg nem sok más alaplap rendelkezik értelmes árkategóriában. Nem is tudom létezik-e más megoldás MSI-n kívül?
    Bármilyen javaslat/ötlet van szívesen vennék! Köszönöm megtisztelő figyelmeteket bízok benne ezúttal itt most jön válasz is valakitől. :B

Új hozzászólás Aktív témák