Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aakosch

    tag

    Sziasztok, megpróbálom összefoglalni.
    Gép:
    Intel G4560
    MSI B150M Bazooka Plus
    MSI GTX 1050 OC 2 Gb
    Chieftec CPS-450S
    Kingston 120 gb
    Kingston HyperX 8 Gb Dual channel 2130 Mhz.
    Zalman R1
    Win 10 pro
    A gépet én raktam össze, kivéve a processzor és a hűtője beépítését, mert azt a PCX-nél egy BIOS update után megtették.
    A probléma az, hogy néha, ha benyomom a főkapcsolót 1-2 mp-re felpörögnek a ventik majd leáll a gép. A sebug ledeket kb le sem lehet olvasni, elvileg, ha baj lenne világítana a LED folyamatosan.
    Volt már BIOS-reset, a CMOS elem jó, lemértem multiméterrel.
    Ezután egy ideig elő sem jött a hiba, majd megint. Kivettem a VGA-t, sok próbálkozás után sikerült egyszer reprodukálni. Mentem tovább, kivettem az egyik ramot is. Nem sikerült reprodukálni kb 20 kikapcs bekapcs után sem. Visszatettem a VGA-t, továbbra sem sikerült reprodukálni. Most visszatettem a ramot is, várom mi lesz. Szerk: ma előfordult miután kb. 16 órát nem üzemelt a gép, hogy bekapcsolásnál sípolt többször majd nem állt le, hanem elindult a gép. A debug ledet nem sikerült sajnos leolvasni.
    Egy későbbi alkalommal ismét eljátszotta az alap problémát, a debug ledek nem jeleznek rendellenességet.

    Ettől eltekintve minden tökéletesen működik.
    Az ilyen alaplapi FASTbootnak meg ilyesminek milyen beállítást ajánlotok? Okozhat-e ez ilyesmit?
    Érdemes lenne a procit ki és beszerelni? Teljesen tanácstalan vagyok? Küldjem vissza az egész gépet?
    Előre is köszi a választ! :)

    Ezt így tettem fel az "Azonnali kérdések órája" c. topikban, sajnos két nap alatt sem kaptam rá választ, így kénytelen voltam ide visszatérni.

Új hozzászólás Aktív témák