Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    Sziasztok.
    Előre is bocs a hosszabb noob postért, de a segítségeteket szeretném kérni... :R
    Ugyanis nekem világéletemben laptopom volt és kb. 0 tudásom van a PC alkatrészekben, viszont ennek ellenére szeretett tesóm aki még annyit se ért hozzá, mint én, megbízott, hogy karácsonyra kell neki 1 új gamer-PC.... :U

    A koncepció: legyen halk a gép (lég vs. vízhűtés?) és miután összekötöm a monitorral neki, ne kelljen hozzányúlnom a géphez egy jó ideig :DD (emiatt gondolom a vízhűtés nem jó ötlet)
    Konfiggal kapcsolatban ilyesmit szeretne:
    i7 skylake (vagy jobb lenne i7 4790?), 16gb ram (hyperX?), 250gb ssd (samsung evo 850), win10, gtx980 (vagy ha nem fér bele a keretbe amit kétlek, akkor gtx970 de jó lenne a 980)

    A minél pontosabb válasz érdekében az összefoglaló kérdéssor:
    1. Mire fogod használni a gépet?
    játék, játék, játék
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    semmi nincs, csak 1 db egér
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett minden kell (Ház, táp, gpu, cpu, ram, hdd, ssd, stb.)
    Monitor és billentyűzet lesz, egér viszont már van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    450ezer HUF (a keret 500 rá de a monitor belőle 50ezer lesz kb., azért adtam meg ezt a 450 értéket)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Monitor nincs még, de FHD lesz. (monitor kb. 23" / 24")

    Amit elsőre kinéztem: kép (elsőre nem tűnik rossznak, de csak 970 van benne, 2TB hdd túlzás neki és a cégről hallottam jót-rosszat egyaránt így elbizonytalanodtam)

    Ide a topicba 2 tanácsért jöttem:
    1.) egy erős teljesítményű konfig PONTOS leírása ("márkákkal"... pl. gtx980ből is melyiket? MSI vagy Asus..vagy?)
    2.) Olyan bolt kellene elsősorban, ahol van "gépösszerakó menüpont" (ahova az általatok javasolt konfigot "megépítem" és látom a ~végösszeget), illetve ahonnan összeszerelve szállítják házhoz. Ilyen gondolom sok van, elsőre én a PCX-t találtam meg, nem tudom mennyire megbízható bolt....

    A helyzet az, hogy:
    1.) nem értek hozzá annyira
    2.) sok pénzről van szó :U
    3.) annyiféle márka van, hogy nem tudom melyik a "jó". :F Egyedül a cpu, gpu és ramokban vagyok kicsit otthon, de a többi alaplap, táp, hűtés, ház full homály melyik a "jó".
    Adjatok teljes-konfig ötleteket kérlek..vagy legalább valami "irányt" a márkák között, melyek ajánlottak.

    Hardverapróról való alkatrész összevadászás, használt nem opció most. :N

    Előre is köszönöm annak aki egyáltalán végigolvasta ezt a kommentet, és aki még rendes, építőjellegű választ is ad konfiggal, márkákkal, annak még hálásabb leszek.

    Az az igazság, hogy tudom, hogy ennyi pénzből már egész jó konfigot össze lehet rakni, csak pont azt nem tudom, milyen márkájú alkatrészek kellenek :DDD Tehát a pénz megvan, csak nem tudom melyik legókkal rakjam ki a ház belsejét. :F

Új hozzászólás Aktív témák