Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • rizso

    addikt

    Helló Srácok!

    Apósnak lehetősége lenne a kafettéria keretein belül asztali gépet venni. A következő 3 gép közül választhat:
    - HP Elite 7100 MT (215 325 Ft, 3 év garancia)
    - Dell Studio XPS 8100 (224 775 Ft, 3 év garancia)
    - Dell Alienware Aurora - ez sajnos csak elméletileg választható, a keretbe nem fér bele...

    Azt nem tudom, hogy mi van bennük (gondolom ezeken belül is vannak különböző konfigok), de ti hátha tudtok segíteni ebben.
    Abszolút otthoni használatra lenne: internet, skype, szövegszerkesztés néha, filmezés és hasonló feladatok, de talán az sem lenne baj, ha 1-2 mai játékot lehetne vele futtatni.

    Várom a véleményeket! :R

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz Murloc #18058 üzenetére

    Igen, én is láttam, hogy több kinfig van...Lehet még választani elég sok mindent (iPAD, Galaxy Tab, notebook, netbook, monitor, nyomtató...), de az asztalit már cserélni kellene, monitort meg nem olyan régen vett.

    Én gondoltam arra is, hogy vegyen egy laptopot (van valami samsung meg dell is 140-160k körül), meg mellé egy külső billentyűzetet/egeret, és mint asztalit használná a monitorral. De igazából nem akar laptopot, mert előbb "elévül", mint egy asztali konfig.

    Mondtam neki, hogy próbálja meg kideríteni, hogy pontosan miket tartalmaznak az adott gépek - ha ez megvan, akkor újra jövök :R

    Amúgy ezeket a gépeket én túlzásnak érzem, mert olyan 100k-ból már bőven jó gépet vehetne (de sajnos olyan nincs a listában).

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz rizso #18061 üzenetére

    Na, újra itt vagyok, de most már tudunk mindent a gépekről! Tehát a kérdés: melyik éri meg jobban, melyiket érdemesebb megvenni?

    1. HPQ PC Elite 7200 MT
    - Processzor: Core i5-2400
    - videokártya: ATI Radeon HD 5450 512MB FH VGA
    - Memória: 4GB PC310600 DDR3 (sng ch)
    - billentyűzet: van
    - Merevlemez: 750GB HDD 7200 SATA
    - egér: van
    - DVD: Multicard Rdr DVD+/-RW SATA Drive
    - op. rendszer: Win7 Home Premium 64bit
    - Floppy drive: Nincs
    - egyéb szoftver: előtelepített Microsoft Office Starter a gépen, 30 napos víruskereső program a gépen, vagy honlapról ingyenesen letölthető
    - Ár: 213 875 Ft
    - garancia: 3 év

    2. DELL PC Studio XPS 8100
    - Processzor: Intel Core i5-750(2.66GHz,8MB,L3 Cache)
    - videokártya: 512 MB DDR3 Nvidia GeForce G310
    - Memória: 3072MB (3xIGB) 1333MHz DDR3 Dual Channel
    - billentyűzet: van
    - Merevlemez: 500GB HDD 7200 rmp SATA
    - egér: van
    - DVD: 16X DVD+I-R W Drive
    - op. rendszer: Hungarian Genuine Windows 7 Home Premium (64 BIT) + Microsoft Works 9.0
    - Floppy drive: Nincs
    - egyéb szoftver: előtelepített 30 napos víruskereső program és Microsoft Office 60 napos próbaverzió a gépen, vagy honlapról ingyenesen letölthető
    - Ár: 224 775 Ft
    - garancia: 3 év

    Otthoni használatra lenne, többnyire internetezésre és filmezésre, skype, szövegszerkesztés néha, de azért az sem baj, ha 1-2 mai játék is elfut rajta. Tudom, ennyi pénzből jobbat lehetne venni, de csak ezek vannak a kafettéria keretein belül.

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz Ribi #19081 üzenetére

    Kösz a megerősítést! :R Én is az elsőre voksoltam. Apóspajtiéknak igazából nem kell játékra, de nem árt, ha megbirkózik velük (ki tudja, hátha rá tudom venni majd egy kis lanpartyra ;] ).
    Semmiféle tuning nincs a tervek között, megveszi, beüzemeli, és azután használja. Lényeg, hogy 720p-s filmeket gond nélkül vigye - de azt hiszem ez alap egy ilyen gépnél (sőt ahogy néztem 1-2 komolyabb játékot is elég szépen visz némi kompromisszummal).

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz #98593280 #19085 üzenetére

    Elhiszem, hogy nem bestbuy gépek, de ha egyszer csak ezek vannak, akkor nem tud mit csinálni. Üdülési csekk van elég neki...
    Volt róla szó, hogy esetleg egy laptop lesz helyette, de az értelmesebb gépek 250-nél kezdődnek (már amiket lehet választani).
    Amúgy ha ennyit ki lehet hozni belőle, már sok is! Mondom, a játék csak elméleti szempont igazából...

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz #98593280 #19088 üzenetére

    Persze hogy van, csak sajnos a kínálatban nincs sok. Egy samsung rv580 van 230k-ért, meg egy 5820TG 245k-ért (i5-480m, ATI 6550, 4GB, 500GB, 3év garancia). Most lehet megbeszélem apóssal, hogy az asszonypajtinak legyen az 5820TG, és ő a mostani gépét odaadja nekik - így mindenkinek csurran cseppen egy kicsike :)

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    Sziasztok!

    Mi lenne az a pénzösszeg, amiből már egész jó, játékra is alkalmas konfigot lehetne építeni (monitorr, egér és bill nélkül)? Nem vagyok hardcore gamer, de nem ártana, hogyha FHD felbontáson egy jó medium-high grafikán vinné az újabb játékokat is. Amúgy az alkalmi játszáson kívül többnyire netezésre, filmezésre, dokumentumok szerkesztésére használnám.
    Ami jó lenne:
    - csendes működés
    - könnyű szerelhetőség (pl. házat könnyen szét lehessen kapni csavarozás nélkül)
    - min. 500GB winyó (később lehet, hogy SSD+HDD páros lesz)
    - energiatakarékos működés

    Egyébként olyan max. 70k körüli összegre gondoltam (csak a gép). Szerintetek megoldható? :R

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz vond #44905 üzenetére

    Hááát, a legújabb Battlefield-et jó lenne végigpörgetni :) Nem tudom mennyire vagytok képben notebook vs asztali vga szinten, de ha lenne egy olyan asztali, ami a Lenovo Y570 szintjét (i3-2310m+Nvidia GT555m 1GB GDDR5+4GB ram) hozza FHD felbontásban, akkor számomra már elég.

    De úgyis feltehetném a kérdést, hogy ki milyen best buy asztali gépet tudna összeállítani ~70k-ból (mindenféle periféria nélkül), amivel korrekt módon lehet játszani :R

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz rizso #44948 üzenetére

    Ha sikerül továbblépnetek egymás csesztetésén, akkor szívesen veszek még pár ötletet - akár privát üzenetben is jöhet, hogy ne legyen belőle 3.vh ;]

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz userxy #44992 üzenetére

    És ha nem vesszük olyan szigorúan a FHD-t, hanem mondjuk egy 1600*900? De talán a 20-23"-es monitoron játék közben a HD is elmegy magasabb részletességgel. Eddig középkategóriás laptopokon játszottam 1366*768p felbontáson, és mondjuk a a Crysis2 olyan 35fps-sel ment "advanced" beállítással (i3-2310M+GF GT555m+4GB ram).

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Aktív témák