Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3.Aragorn

    addikt

    válasz bluyoo #60413 üzenetére

    Ja, közben utánaolvastam ennek az uefi dolognak, már nem vagyok olyan sötét, mint néhány napja. :DDD

    "Melyik lapot nézegeted komolyabban?"

    MSI Z97 GAMING 5
    Tetszenek a specifikációi - 8 fázisú cpu power, M.2 port egy napon jól jöhet - elrendezése, nincs telepakolva legacy pci slotokkal - már az Asus P5Q esetében sem használtam őket - valamint külseje - bejönnek a sárkánykarmok által megmarkolt hűtőbordák ;] .
    Továbbá elég jól átlátható az uefi. Azt írják, az msi féle uefit meg kell szokni, de nekem a többit is meg kéne, szóval nem lennék vele előrébb, ha más uefivel kezdenék...
    Military Class 4 minőségű alkatrészek... ezek milyen viszonyban vannak a TUF szériás alkatrészekkel? Gondolom nem olyan tartósak azért. És valószínűleg nincsenek is annyira extrém körülmények között kitesztelve. :U
    Külföldi oldalakon panaszkodnak a "killer lan" funkcionalitására, illetve eleve fölösleges voltára.

    Asus Z97-A
    Bennem eléggé butított hatást keltett. Mármint nem én éreztem magam tőle butábbnak ;] , hanem ránézve a nyákra, egyből szemet szúrt a kondik szerény mennyisége, főként a hangkeltő részlegen.
    Fölösleges legacy pci portok, Viszont legalább van M.2 support, szép Asus uefi, 8 fázisú cpu részleg. Az összehasonlító tesztben elmarad a a többiektől.

    ASUS Z97-AR: Keveset tudok róla. Ezüst színű bordák jellemzik. Milyen viszonyban állhat a sima "A"-val?
    ASUS Z97-PRO: Szintúgy.

    Sabertooth Z97 Mark 2: Tartós, funkcionálisan elegendő, az M2 portok hiánya annyira nem vészes, viszont egyszerűen nem tudok túllépni a tényen, hogy a nagy testvér árnyékában lépked. Ő viszont nagyon drága... :(

    ASRock Z97 Extreme4: Jól felszerelt, olcsó, 12 fázisú tápkör, stb. Nem tudom, minőségben mennyire marad el mondjuk a fent említettektől?

    És akkor itt vannak még az Asus ROG szériás lapjai. Sajnos a Ranger eléggé butítottnak tűnik, a Hero pedig drága. Ami megfogott bennük, az a Sonic Radar. Ez a "gamer" funkció tényleg hasznosnak tűnik. :)

    Erős szempont lenne az alaplapi hang minősége, a cpu tápkör minimum 8 fázisú volta - jelenleg is ilyen van, nem szeretnék visszalépni -, a jó hűtés, valamint a minőségi alkatrészek használata. Az M.2 portot egyelőre nem használnám ki, de ha van, az csak előny. Ki tudja, 1-2 éven belül elterjednek az ezt használó ssd-k. A lapot 4-5 évig nem szeretném cserélni!

    Ha tudsz egyéb alternatívákat, hallgatom!

    [ Szerkesztve ]

    Nem minden vándorút céltalan...

  • nimfas

    addikt

    válasz bluyoo #60413 üzenetére

    (#60407) nimfas
    "Hát ha tuningmentes vas akkor már Haswell Refresh CPU pl. az I5-4590."
    "Kérdés az, hogy megéri-e pl a 87-97 közti 6.600 difi... " Szerintem igen!
    "úgy látom a H-s lapokat preferálod ebben a szegmensben." Igen mivel a 9-es sorozatban egyelőre csaj a H97 és a Z97 van. :) De ha megfelel a 8-as sorozat akkor pl. a B85-ös chipset is megfelelne ...
    "Illetve, hogy mennyi tuning potenciál van a K-s prociban %-ban?" Ezügyben érdeklődj a Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" (LGA1150) topic-ban. Szerintem mára szinte csak hobbi ;] a legtöbb VGA-hoz egy szorzózáras I5 is bőven elég. A mostani CPU-d egy Pentum is hozza (néhol talán még egy Cerka is).

    Nyilván felfelé szeretnék lépni, ezért nem egy Pentiumot vagy egy Celeront néznék az új lapba sem :D
    Ahogy a későbbi hsz.-eket olvastam a Z97-es lapot javasolják, mert az a Brodwell (ha jól írtam...) procit is támogatni fogja, ugye? Tehát nagyon nem fogom megúszni 90 alatt... akkor marad a K-s proci. A kérdés az hogy melyik? Ebben tudsz még tanácsot adni esetleg? Mindenképp a ráncfelvarott Haswell felé kacsintgatok....

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák