Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Elixión #96084 üzenetére

    Szia!
    Egyelőre (és szerintem későbbiekben is, 8 magig biztos, de lehet, hogy még többig is) felesleges. A videó kártyánál lehet minimális előnye a lapnak, de egy jó MAX-os lap árkülönbözetét hozzáteszed a VGA-hoz, jobban jársz szerintem. Manapság (nem véletlenül) egy generációnál előrébb nem nagyon érdemes gondolkozni, úgy van kitalálva minden. Fogyasztói társadalom, látszólag választhatsz, de igazából nem., tervezett amortizáció, qrva sok felesleges szemét termelésével.
    Saját példa (igaz bejátszott egy kis munkanélküliség):eladtam többek között a ROG STRIX X570-F GAMING lapomat. Nagyon kedvező áron vettem tavaly év végén, egy nvme ssd-vel adták, a mostani lap áránál kb. 20%-al olcsóbban...ez is közrejátszott. Bika lap, minden ok, de, mivel nem vagyok megszállott tuningos, nem tudtam kihasználni. Ok, hogy támogat minden leendő AM4-es procit, de egy jó év múlva B550-ek ára is beáll, lesz használt, meg, amit még kitalálnak. Ennyire előre nem érdemes kalkulálni. Nyilván a tuti az X570, de a komolyabb példányok még mindig marha drágák.
    Eladás idején épp volt egy akció Msi X470 Gaming Plus MAX lapból (a B450 mostani áráért-egyébként olyat akartam), lecsaptam egyet, egy nagyker áras 3300X-el nyomom, néha agyzsibbadás után egy kis játék, amúgy NET, minimális kódolás, web szerkesztés...semmi különbséget nem veszek észre az előző konfighoz képest (3600 CPU), valószínű, a 4 mag miatt a VR MOS terhelés alatt is csoda, ha eléri a 40 fokot. A memóriák maradtak, mert hibás KIT-et küldtek, visszament. Igen, erről jutott eszembe, hogy a lap különbözetből esetleg egy combosabb memória is kifutná, ez RYZEN esetében sokat tud dobni az összteljesítményen.
    Mire 5xxx - 6xxx ?? milyen széria lesz, addig ötször változik minden, a 4xxx-hez a MAX biztos jó lesz, és a bios mérete miatt (meg Msi hozzáállása miatt is) visszafele is gyanús, hogy támogatni fog. Egyébként az Msi bios nekem eddig a legtisztábban átlátható, és alapból kellemesen működik, normális feszültségekkel, na és a Memory Try It funkció is sokat segíthet!

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Új hozzászólás Aktív témák