Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • _ak_

    addikt

    Sziasztok!

    Egy 2333sw samu szerintetek jó lenne egy xbox 360hoz? Vagy netán inkább mást ajánlanátok? Bár haver nem mondta, h max mennyit szánna rá, de szerintem nem akar többet erre költeni.

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    Csak a kíváncsiság kedvéért, 24"-os kategóriában miért nem szerepel annyit a Benq 2400hd modellje?

    Ill jól láttam a SAMSUNG 2494HS-n nincs jack kimenet? (igazából semmiféle kimeneti lehetőséget nem említ a samsung honlapja)

    Meg egy picit el is bizonytalanodtam. Jelenleg egy 21"-os crt-m van ami bár szépen működik, de amióta laptopom van szinte csak filmet szoktam nézni rajta vagy néha xboxozok, ezért arra gondoltam, h lecserélem vmi nagyobbra, de nem vagyok benne biztos, h ez megér nekem 75k-t (benq2400hd), viszont, azt sem tudom, h megérné-e a kisebbik testvért választanom, lévén, h szinte csak 1-2 árnyalattal lenne nagyobb, nem? Érdemes lenne várnom egy kicsit és inkább később a 24"-osat vennem? Ill mi játszik a benq 2400hd-n kívűl amin van 2,5 jack kimenet is (vagy legalább rca, h ha hdmivel kötöm össze mondjuk a boxal, akkor át tudjam vinnia hangot a hangcuccomra vagy este egy fejhallgatóra?

    [ Szerkesztve ]

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz bozont #3162 üzenetére

    hd ready tv-n is szépek a fullhd-s animek? :)) mert a box miatt bőven elég a hd ready, natív full hd-s játék nagyon kevés van, de a többségük még a 720p-t sem érik el.

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    Egy SAMSUNG 2494HS tulajtól kérdezném, h a monitorból van vmiféle hang kimenet? Tehát ha HDMI-vel rákötök egy xboxot, akkor vmilyen formában ki tudom nyerni hangot a monitoron keresztül?

    Tudom, h meg lehet külön oldani a hangot a boxból, de nekem konkrétan az kéne, h a monitoron keresztül menjen, h hangosítani/csendesíteni tudjam. Sajnos nincs semmi erősítőm.

    Illetve mi az a pivot? :B

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz _ak_ #3176 üzenetére

    Samsungos szerviz mennyire megbízható mostanság? Csak mert pár évvel azelőtt megfogadtam már, h samsungot többet nem veszek. :( Több samsung termékkel is volt problémám és sosem sikerült elsőre megoldania problémát.

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    Kb. egy hete használok én is egy Samsung 2494HS-t. Mivel nincs sok összehasonlítási alapom, nem akarom lehúzni a monitort, de akármilyen szemszögből nézek rá, ez is csak egy "egyszerű" olcsó TN panel, legalábbis a samu lcd tvnkhez képest, jól láthatóan gyengébb képet ad.

    Félreértések elkerülése végett, nem azon vagyok meglepődve, h milyen képe van, tudtam, h mit veszek, csak ha ez egy best buy monitor, akkor milyen lehet egy közepes minőségű tn? :F

    2 dolog miatt viszont hullott a hajam. bár mindenki elmondta én is csak megerősíteni tudom, h megfelelő megvilágítás nélkül szinte használhatatlanok az érintőgombok, de ha jól látható, h hova nyúlok, akkor is baromi kényelmetlen.
    A másik, h hdmi kábellel összekötve, hiába választottam ki a fullhd felbontást, helyenként elég homályos volt a kép. Beletelt némi időbe, mire rájöttem, h az AV Mode-nak köszönhetem ezt. A mai napig nem sikerült rájönnöm, h mit takar ez a funkció.

    Default beállítások mellett a színei számomra ijesztőek voltak, de csemegézve a beállítások közt, sikerült vmi egész jót találnom. Szinte csak pár árnyalattal tér el a kalibrált (szintén tn-es) noti kijelzőmtől, úgy h a színekhez hozzá sem nyúltam. (fényerő majdnem harmadolva, kontraszt majdnem felezve)

    Viszont van itt még egy dolog amivel szembe egy kicsit értetlenül állok. A laptopot rákötve a betűk olyanok, mintha nem lenne bekapcsolva a ClearType. Legalábbis amikor próbaképp kikapcsoltam, akkor hasonló hatást értem el, csak sokkal erősebben. Olyasmi, mintha minden betű körül lenne még egy pixelnyi fényes keret, tehát nem "tiszták" teljesen, holott hdmi (pontosabban displayport >hdmi átalakítóval) kábellel van összekötve és natív felbontáson megy. Tipp? (drivert nem telepítettem, nem tudom, h lenne-e egyáltalán értelme, ha a DP-ra csatlakozok)

    Meg meg tudja esetleg valaki mondani, h a menüben az infónál a hz-ek mellett, mit takar a PP vagy PN betűösszetétel? MInkettőt sikerült már előcsalnom, de nem jöttem rá, h mi volt az okozó.

    Összességében viszont megvagyok elégedve, mert nagyrészt csak xboxozok rajta. Azalatt kevésbé szembesülök a TN hiányoságaival.

    Ja és igen, ha említették is, akkor is elkerülte a figyelmem, h alapból a monitorhoz, igen kicsi (alacsony) állványt adnak, úgy h nem tudom, káros-e vagy sem, de most a center hangszórón pihen, h nagyjából egy síkba legyen a szemeimmel. Ez alapvetően nem lett volna gond, de gyárilag, legalábbis esetemben, valószínűtlenül feszesre van állítva a dőlésszög szabályzó mechanika. 2 nekifutás után is, azt gondoltuk, h egyáltalán nem lehet állítani. Szerencsére nem akartam elhinni, így nekiestem egy csavarhúzóval, majd a megfelelő helyekre WD 40-et fújtam, ami szinte semmit sem segített, de egy végül is sikerült egy kicsit bejáratni a cuccot.

    [ Szerkesztve ]

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz old_artist #4767 üzenetére

    16:10 és nincs HDMI. :( Nem erre fogom lecserélni a 2494HS-t. :R

    De mint minden ilyesmi cuccnál fontos lenne a szerviz is. Arról lehet vmi tudni?

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz gorgo #6163 üzenetére

    Ha nem is ennyire, de hasonló tüneteket vélek én is felfedezni, a hasonló korú monitoromon. :(

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz bajnokpityu #6170 üzenetére

    Nem viccel és én sem poénkodom!
    Bár foltosodni még nem kezdett, de a bal felső sarkot részt leszámítva már mindenhol van bevilágítás. Az viszont olyan szintű, h sötétebb képeken rendesen látható (film/játék) egyből kiszúrod és határozottan biztos vagyok benne, h nem ilyen volt.

    Let's begin, de gozaimasu!

Aktív témák