Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rapid136 #1849 üzenetére

    Az akksi mondjuk olyan dolog, hogy a vérprofi úgyis 2akksis grippel fogja tolni, hacsak nem kriminálisan kevés az akkuidő, akkor nem tényező. Az 1 akksival ügyeskedő amatőrnél viszont necces.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz Rapid136 #1849 üzenetére

    "Jó, de ez megintcsak szubjektiv, oké az akku élettartama jobb, viszont magára a képalkotásra nincs közvetlen hatással"

    Ahogy az EVF-nek sincs hatása magára a képalkotásra. Kényelmi funkció az EVF és ha valakinek az általa nyújtott előnyök nem számítanak előnynek, de az OVF közvetlenségét meg szereti, akkor nem látom be miért is kéne róla lemondania.

    A 0.2 sec késleltetés az EVF-ben pedig valóban sok (bár nem tudom ez mennyire egzakt mért érték, ha már elhangzott itt, jöhetne rá valami forrás), aki videojátékozik, az tudja, hogy ez a 200 ms az bizony rengeteg idő, főleg amikor még erre rakódik rá a beviteli eszközök késleltetése is (mint nálunk a shutter lag). Én mondjuk nem érzem 200 ms-nek a késleltetését az EVF-eknek (mármint a jobbaknak), de érezhetően van, olyan 100 ms környékére saccolnám, ami még szintén nem ütné át egy videojátékos legalsó ingerküszöbét sem. Valahol 50 ms alá bemerészkedve lesz az, hogy az emberek 99%-nak bár észrevehetetlen lesz.

    Én pont ezért szeretem azt, hogy az egyik szememmel az EVF-be kukkolok és a másikkal élőben követem a témát, egyikkel komponálok és követek, másikkal meg az időzítést nézem. Ez nagytelénél nem működik, de klasszikusabb utcai fotós látószögeknél rendben van. A nem elszaladós téma (pl: portrézás, tájképelés) meg amúgy persze teljesen mindegy ilyen szempontból.

Új hozzászólás Aktív témák