Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    válasz Stauffenberg #3978 üzenetére

    Ezt nem egészen értem:
    " mit heréltek ki belőle."
    Előtte pont azt írod, hogy két dologban kevesebb csak:
    - "kezelése maga a megtestesült fapad"
    - "EVF is gyengébb lett"
    - egy kártyahely

    Elsővel szerintem ponttal az a helyzet, hogy aki haladó fotós vagy még felette és filléres de szuper vázat keres mert sajnálja rá a pénzt vagy nincs is, annak az tényleg egy fájópont. Amúgy meg nem mindenki tekerget és állítgat mindent szerintem. De nézzük azt akinek szól akit megcéloztak vele. Annak szerintem bőven elég igazából max a blendét csavargatják, meg előre beállítják az ISO-t vagy egy előre beállított Auto ISO-t állítanak. Szerinted mit nyomkodna még akár Vloggolás akár fotózás közben az a réteg akinek szól? Komolyan kérdezem mert szerintem kb semmi mást.

    Másodikkal meg az a helyzet, hogy szerintem akiknek fontos a hajtogatható forgatható kijelző azok nagyon ritkán néznek az EVF-be. Itt sokkal fontosabb, hogy napon is látható legyen. Azok meg akik vloggol-nak szinte sosem néznek bele szerintem....

    Egy kártyahely, meg ugyan az mint az első, haladó szint felett biztos fontos, de rengeteg fotós el van nélküle... Sajnos még az is aki munkaeszköznek használja.... Ráadásul a legtöbb ember sajnálja a pénzt két jó minőségű kártyára....

    Az ára meg hát mivel új, fogyni fog rendesen. Aztán meg majd ez is lesz akciós, meg kifutó is egyszer... Megjelenik a szürkepiacon és a használt termékek között, tehát majd felveszi a keresletnek megfelelő árat... Főleg azért mert a lényegi dolgokat, amik igazán fontosak benne hagyták az a7III- :((böl. Egyébként szerintem ez nem konkurenciája házon belül az a7III-nek és az a7IV-nek sem. Ez egy olyan termékkategória ami eddig hiányzott a kínálatból valószínű nem is fog annyi fogyni mint az a7III-ből, de szerintem fogyni fog rendesen.

    Sokkal inkább látom problémának az objektívet és magát a rendszerszintet, hogy igazából hiába a váz méretelőnye, rendszerszinten akár melyik Sony a6x00 kisebb és kompaktabb....
    Tehát igazából szerintem ez egy rétegtermék, annak aki nem tud megbarátkozni az aps-c gondolatával mert neki mindenféleképpen kell az FF, de nem akar nagyot és nehezet és nem kalkulál az objektív többlettel sem árban sem tömegben sem méretben.

    Nem tudom Sony viszonyok között milyenek a Viltrox új fenyerős fix objektív "csodái" de az ugye a Sony a6x00 vázakkal együtt méretben és tömegben elég jó lehet....

    Tehát szerintem valójában nem a tudatos vásárló terméke lesz ez.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák