Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyilasmisi

    tag

    válasz bacus #2767 üzenetére

    Lehet hogy félreérthetően fogalmaztam.

    Az első router a gateway a Digi felé ether1-en pppoE-zik felfelé.
    A maradék 4 LAN az össze van bridgelve a wifi_belső-vel.
    Ezen kívül itt ki van sugározva egy wifi_vendég is.
    Ezen a motyón fut 2 darab dhcp szerver.
    Az egyik a (dhcp_belső) felé osztogat 192.168.1.0/24-ben ip címeket. (lan+wifire)
    A másik (dhcp_vendég) pedig a 192.168.100.0/24-ben. (csak wifire, és eth5-ön kellene a második mikrotik wifi_vendég-ére)

    Ebböl az eszközből az eth5 amely benne van a bridge_belső-ben, össze van kötve a 2. mikrotik eth1-ével 70m FTP kábelen. A második mikin az összes 5db LAN, és a wifi_belső össze van bridge-elve.
    Ezen kívül itt is ki van sugározva egy wifi_vendég.

    Mindezek mellett azért hogy a két wifi hálózatból származó forgalom külön tudjon menni a két eszköz között definiáltam egy vlan-vendeg interface-t mind a 2 helyen.
    Ez az első eszközben a ether2-master localon fut. (service tag nincs használva) (Lehet hogy nem itt kellene???)
    Ugyan ez a vlan-vendeg a második eszközön az ether1-en lévén hogy ő a bridge-nek a masterje. (sevice tag nincs használva) Lehet hogy nem itt kellene???

    Ami a wifi interfaceket illeti a wifi_belső vlan ID=1-el megy mindkét oldalon, a wifi_vendég pedig vlan ID=2-vel.

    IP address alatt felvettem egy IP címet (10.5.50.1, és a 10.5.50.2) a vlan1_vendeg interface-re mind a két oldalon.
    Ezeket ide-oda pingelve válaszolnak. Tehát működik a vlan 'cső'.

    De valamiért hiába kap a második router vendég wifijén az ember IP-t a forgalom nem tud kimenni a net felé.

    Remélem így érthető

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák