Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeniL

    tag

    Sziasztok,

    Engem sajnos este a ROS7.1.2 megszivatott.
    RB5009 a manager, egy HAP AC2 és egy CAP AC XL a két CAP-em mellette.
    Először a managert frissítettem, be be van pipálva nála, hogy követelje meg a kliensektől a hasonló FW verziót, amivel eddig nem volt gondom. (Pl. ROS 7.1 -> 7.1.1-re).

    Most is lefrissült a manager és vártam a csodát, de nem jött el.
    Frissült az RB5009, amit elértem Dydnns-en keresztül mobilról az appjában, de a CAP-ek nem jöttek fel.
    Végignéztem, az általam vélt alapokat (cap manager engedélyezve, CAP interfészek engedélyezve, cap-ek látja, rádiókat látja, DHCP szerver fut, bridge-be vannak az interfészek, neightborsként látja az eszközöket) és hát amatőrként nem sokra jutottam.
    Naívan újraindítottam kézzel a két CAP-et, de semmi, nem szórtak SSID-kat, így nem tudtam csatlakozni a hálózatomhoz
    Kénytelen voltam kábelesen elballagni az RB5009-ig és a fura az volt, hogy miután lanon voltam, ráléptem a két CAP-re, kézzel frissítettem őket 7.1.2-re, hirtelen minden megjavult.

    Valamiért, amíg a manager már 7.1.2-n volt, de a CAP-k maradtak 7.1.1 alatt, megszűntek a CAP-ek mint funkció létezni.

    Hogyan lehet ezt a későbbiekben elkerülni?
    Nincs a CAPSMAN vezérelt CAP-eknek valami fallback módja, ha a kontroller nem érhető el, akkor legalább valami fallback SSID sugározzon amire rá tudok jelentkezni?

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák