Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Most leltem rá erre a topic-ra. Én is tapasztaltam ezt a microstuttering dolgot. Pont úgy, ahogy a Krájzisz-es gameplay részletben is van, csak épp Én a STALKER Clear Sky játékban.

    Én is túrtam a net-et megoldás után, de szinte semmi olyan infót nem leltem, ami orvosolta volna a problémát.

    Amit persze Én hüle nem próbáltam, amikor fent volt a játék, hogy nem csak DX10 ill. DX10.1-es API-val játszani, hanem DX9-ben.

    Jelenleg a Stalker Shadow Of Chernobil van fenn, abban semmi ilyet nem tapasztalok. Ill. Én más game-nél nem is nagyon tapasztaltam. De mivel sok esetben a játék = STALKER így bosszantó a dolog.

    Jelenlegi konfigom az aláírásomban, előtte egy EP43-as Giga lap volt és 800-es GEIL RAM-ok. Clear Sky-nál szerintem már 1értelmű, hogy a motor xar.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz TTomax #19 üzenetére

    Clear Sky DX10; DX10.1 - vagy DX9?!

    Ami azóta eszembe jutott, hogy nem mindig. Szóval volt olyan is, hogy teljesen folyamatos volt a game, szinte folyt le a képernyőről. :)

    Aztán indítom újra és microlaggol. :(

    Igaz, mod-okkal megspékelve Clear Sky Complete és még pár db. De mod-ok nélkül is. Érdekes mód a SHOC-nál semmi ilyet nem tapasztaltam eddig, pedig az alatt is ott a Complete mod. Szóval graf-on mindegyikben még van(lett) is tolva.

    COP-ot megjelenés után nyomtam végig kb. 4x, de microlag-ot nem tapasztaltam, csak a szokásos töltögetést.

    Feldobtam Clear Sky mellé a Far Cry és abban semmi microlag. Érdekes, hogy Nálad meg épp a Clear Sky futott szépen. :)

    Amúgy Nekem amikor microstutter volt az dettó olyan, mint az első HSZ-ben a Krájzisz gameplay-ben is látható.

    Nem értem Én ezt...

    De STALKER-ről mindig csak egy van a gépen, mert hónapokig elvagyok vele. :) Most a CS-t toltam végig újra és így álltam Neki a SHOC-nak. Ezzel most elleszek megint pár hónapig. :)

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Ne keverjétek össze a szaggatást a mikrolag-al. Akinek ilyen problémája van először nézze meg az első HSZ-ben lévő Krájzisz jútyúb vidi-t. Az a mikrolag.

    Lehetnek egyéb szaggatások is, töltések, prefetching, stb... de az nem ugyanaz!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #30 üzenetére

    "Én továbbra is úgy gondolom, hogy az alapprobléma a szabványok leszarása, és a portok egyénileg kalibrált energiagazdálkodására való törekvés."

    Ezt Én nem értem teljesen.

    :F

    Hivatalos Win7 kérdése: Húzd újra, frissítsd fel. Hivatalos, csak 30 nap múlva lejár. Van mikrolag?! Több mint vszínű van. Köze nincs ahhoz, hogy hivatalos-é, vagy sem. ;)

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Jakuu #40 üzenetére

    "Kiprobaltam mindent a szolgaltatasok lekapcsolasatol kezdve"

    Itt most Windows szolgáltatásokra gondolsz, vagy BIOS szolgáltatásokra.

    Gondolom akkor már próbáltad azt is, hogy BIOS-ban tiltasz minden Energy Saver és hasonló fícsöröket is. Ha nem akkor esetleg próbáld ki; próbáld meg azokat is tiltani. Méjbí?!

    Cja, és igen - eléggé bosszantó, hogy Corei7-es konfigoknál is van.

    Jelenleg milyen a konfigod?!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Jakuu #42 üzenetére

    Akkor 2 fő dolog maradt:

    1.) alaplap
    2.) VGA

    Nekem is Giga lapom van és ATI VGA-m. ASUS-on Én is gondolkoztam, de Nálam nagyon drasztikus mikrolag csak a STALKER Clear Sky játékban volt. 2D-ben semmi probléma, egyéb game-eknél sem jellemző. Ha van vmi hasonló akkor sem mikrolag.

    Viszont ezek azok a paraméterek, amiknek a cseréje sem jelent 100%-os megoldást - viszont felesleges pénzkiadást. :(

    Nekem nincs több tippem.

    Gondolom már próbáltad azt is, mert Én is minden ilyet végigpróbáltam, hogy a monitor frissítési freki-t nem 60; hanem 59hz-re állítani és game-eken belül (esetleg Cata defaults) V-Sync On; V-Sync Off.

    Amikor Nekem volt problémám az bosszantott a leginkább, hogy akkor se volt állandóan. Volt, hogy folyt le a képernyőről a game, másik indításkor meg olyan mikrolaggot produkált, hogy legszívesebben kib***tam volna a gépet az ablakon.

    Bosszantó egy anomália ez a mikorlag téma sajnos. :(

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Jakuu #54 üzenetére

    Jahh, akkor Te is végigprószáltál mindent.

    A kérdés csupány annyi, hogy új konfignál zéró szinten szanálódik ez a probléa, vagy sem. Mert ha nem, akkor az már több lesz mint bosszantó.

    Úgy gondoltam a lap cserét pl., hogy PH apró vmi jobb ASUS lap - talán. De sajna ahogy írtad Te is, olvasni ezt a problémát több féle konfiggal is, szal ez tényleg amolyan 51-es körzeten is túlmutató rejtély. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Hotdog12 #72 üzenetére

    Az szerintem nem mikrolagg. GTX460 elég karcsú. A gép többi része okés.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Jakuu #102 üzenetére

    Figyuka!

    Írtam SG-re is. :) Ne légy bizonyos abban, hogy attól mert lecserélnéd 6950-re a 6850-esed megjavulna.

    Ha van rá lehetőséged Én ezt tenném:

    Bevinném egy számtech. boltba, hogy mi is a jelenség (főképp olyan, ahol van szerviz is). Természetesen vásárlási céllal. És ha ehhez szerintük VGA-t kellene cserélni, akkor azt veszel, ha mást akkor azt, csak legyen okés.

    Legtöbb szervizes boltban vannak kicsomagolva VGA-k. Szerintem bele is próbálnának egy másikat, csak próbaképpen.

    Vagy csak 1xerűen kérd ki a véleményüket, hogy vajon mitől lehet ez...

    Amennyire Én tudom nincs rá egzakt megoldás.

    Bp.-en pl. 7. kerületben ajánlanám az Aqua Computer-t. Szerintem Náluk ezt meg lehetne valósítani, ha Bp-i vagy.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Jakuu #230 üzenetére

    Jééééézus Mária! Ez brutál, mármint a videó. Néha-néha benézek ide, és látom ugyanazok az arcok "szenvednek" még mindig ezzel a mikrolag dologgal. (tudom, ismerem Nekem is volt, de csak 2 játékban, máshol és másban semmi)

    Jaku:

    Miért nem cserélsz már VGA-t?! (ha jól tudom Neked is AMD-d van) Ha már ilyen szintű a probléma, akkor vegyél PH apróról vmi olcsó nV kártyát legalább kipróbálni, hogy marad-é a jelenség, vagy sem.

    :F

    Ja, akkor szorry, ha ez a Te kommented:

    "
    I have this problem too, but not just in games, but when i playing movie too, when camera panning is fast. All the same what kind of resolution i'm using.

    Cfg

    Intel i2500k (tried with another 2500k too)
    Asus P8Z68-V
    8GB Kingston 1600Mhz RAM (tried with Corsair RAM too)
    Vertex2 60GB SSD (tried with 1 terabyte WD Black HDD too)
    MSI 6850 Cyclone/OC VGA (tried with Nvidia and internal GPU VGA too)

    Need solution, because this is ridiculous with over 1000$ value computer and my eyes hurt from this.
    "

    Sőt biztos, hogy a Te szemed bántja. :(
    Bexarok, ennyi variáció és maradt a probléma?! :Y Ez 1xerűen hihhhetetlen. :(
    :F

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Jakuu #233 üzenetére

    Szerintem vegyél egy full gamer konfigot PH-n. Elmész, kipróbálod nincs mikrolag hazaviszed. Hazaviszed, mikorlag: Elköltözöl.

    :D

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Crossfit007 #250 üzenetére

    Jó drága megoldás volt. :D

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #302 üzenetére

    Solt!

    Ezt most komolyan ezért a microstuttering miatt? Mivel Nekem is volt régen ilyen, tudom mennyire bosszantó, vagy inkább frusztráló egy dolog ez.

    Akkoriban Én is nagyon sokat bújtam a net-et. Szerintem nincs rá egzakt megoldás adott konfigon amelyiken van ez a jelenség.

    Talán a leggyanúsabb a Giga alaplap lesz. Bár tudom, ugyanúgy találni olyat aki ASUS lappal panaszkodik rá; ill. nV VGA-val.

    Magam részéről annyit tudok, hogy most olyan a gépem ha el kellene adnom gamer körökben talán a legmeggyőzőbb érvek azok lennének, hogy microstuttering és TDR mentes. :D

    Nincs lehetőség kipróbálni egy nV kártyát a konfigodban?! Gondolom váltanál, ha azzal okés, vagy egyéb ilyen hasonló hardver cserékre - akár alaplap szinten is. (haver; ismerős; ...)

    A többség, többek között Én is főképp VGA vas és/vagy szoftver problémára gondoltam a mikrostuttering-el kapcsolatban - de simán lehet alaplap; proci miatt is.

    Amiket Te is próbálgatsz ezeken Én is mind "keresztül mentem" és sajnos Nekem semmi nem szüntette meg és az egyéb Radeon bug-okat, mint a szürke és zöld (B)SOD hibák 2D-ben.

    Tudom jól, hogy most nV-sek is szívnak a TDR-el, főképp az 560 tulajok ezért nem is írom, hogy vegyél nV-t az a megoldás, vagy cserélj lapot - hanem csak kipróbálni más vasakat a konfigodban.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz kranazoli #304 üzenetére

    Notice: Most olvastam SG-n Radeon topic-ban, hogy Excel help-et kértél. :) Gondolom épp ezért. Ott csak read-only vagyok és a híreket követem.... Good luck!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #307 üzenetére

    Én a következőt tenném:

    Hónom alá venném a gépet és elvinném "egy" számtech. boltba, ahol esetleg szoktál vásárolni. Látják Ők is, hogy a géped nem 90ezres kategória. Megmutatnám és elmondanám Nekik mi is a probléma. (több mint vszínű nem lesz ismeretlen előttük)

    Megkérném Őket, hogy nem érdekel mit cserélnek ki benne rájuk bíznám a dolgot. Engem 1vmi érdekel, ha érte jövök nem ezt akarom látni, hanem folyamatos képet. :)

    Amit beletettek és jó lett ott helyben fizetem is Nekik és vendégeim sörre, pizzára, stb... csak oldják meg és ne Ne kelljen már tovább szenvedni vele.

    Szerintem lehet találni ilyen boltot. Annó Én Users-es fiúkhoz vittem be az LGA-775-ös gépem, mert sokszor volt CTD és a tököm tele volt már az egésszel. Bevittem Hozzájuk, megkértem Őket, hogy orvosolják már meg, mert biztos Én vagyok a nagyon balfasz. :)

    Természetesen ha ehhez vmit cserélni kell, tegyétek meg és fizetem. Ránéztek, meglátták benne a GEIL Black Dragon RAM-okat és azt mondták azok a szarok. Túl sok fesz. kell Nekik és még annál is több. Corsair lesz a nyerő. Legyen. Felbontottak egyet szép-óvatosan :) lefuttattam pár játéktesztet ott a boltban :D és probléma nélkül lefutott. Nájsz! Nem voltak olcsók, asszem 30k volt (a bolt sem a legolcsóbb boltok egyike, viszont Velem eddig mindig korrektek és segítőkészek voltak) azt ott helyben ki is fizettem Nekik és utána sem volt problémám. A RAM-okat meg PH Aprón eladtam feltüntetve az esetleges inkompatibilitási problémát, vállaltam rá garit, stb... (ahogy azt kell). Elvitte egy srác, Nála semmi probléma. Fasza! Mindenki örült.

    Szerintem(!) erre a problémára így nem fogsz megoldást találni. Tudom ebben nincs semmi segítség - de gondolom Téged sem nagyon érdekel mi a pöcsöm a hiba, hanem legyen jó, nyugalom, béke és bódottság.

    Egy boltban nagyobb a "merítési" lehetőség (minden téren) és ha egy 50k-s ASUS lappal, és/vagy 130k-s 580-assal lesz jó, akkor az kell bele, aztán kész. Ami meg feleslegessé válik úgyis elmegy pikk-pakk itt PH-n.

    Szerintem vagy lap, vagy VGA csere fog majd kelleni.

    Mi volt az a 4 féle VGA?!?! Azt tudom, hogy Radeon-ból volt ilyen is olyan is, de nV is volt közöttük?

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #309 üzenetére

    Ez valóban hosszú történet. :)

    Akkor marad a lap csere. Hát pedig a YT vididen az bizony mikrolag. És ez minden játék alatt van, vagy csak bizonyos game-ek alatt. ARMA-sok közül sincs senkinek vmi tippje, hogy mitől lehet?! (gondolom már kérdezted) Nem egy kis közösség. :)

    Ez a baráti körös próba jó 5let. Annó amikor Én (is) bújtam a net-et az Nekem (is) feltűnt, hogy nagyon sok a Giga lap tulaj, akiknél jelen van ez a jelenség.

    Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy akkoriban jóval több volt a Giga lap, mint pl.: AsRock. :D

    Szakmai okosságot nem tudok írni, mert speciel az Én agyam pillanatok alatt fel tudta már az qrni, hogy talán ez; vagy próbáld meg azt, hogy ... és ilyenekkel van tele a net, különféle külföldi szakmai topic-ok is. Mint vmi mese.

    Ezért is volt a bolt inkább csak tanács. Én sem ott vettem a gépem, ahova bevittem. Az a bosszantó, hogy ennek a retkes 0ák és 1esek világának vmi egzakt "tudománynak" kellene lennie, de néha sokkal inkább hasonlít vmi misztikus témakörhöz.

    Én is bosszús lennék egy ilyen konfiggal a mikrolag miatt. Pontosabban már csak szimplán a mikrolag miatti ugrások miatt is szimplán, tök mind1 milyen vas van épp alatta.

    Ill. az a szar ebben, hogy egy idő után szenzitív lesz az ember rá és ha nem kell, akkor is azt lesi van-é mikrolag, vagy nincs. Ha nincs, akkor miért nincs?! :)

    Kitartás!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #311 üzenetére

    A videóban amikor forogsz akkor látni az akadást. Ez szerintem mikrolag. De ennek mozgás közben is "illene" jelentkeznie. Persze sok játékban az oldalazó mozgásnál jelentkezik, vagy pl. körbefordulásnál (ahogyan a page tearing is - v-sync).

    60 fps alatt természetesen nem lesz olyan smooth a játék, mint 60 fps-el. Én minden játékot V-Sync-el játszom. Ha lehetne több, akkor sem kell. Pl. kevésbé melegszik is a VGA V-Sync-el, mint nélküle. Ill. a page tearing jobban zavar, mint az a "tény", hogy 200 fps is lehetne. (persze sokaknál - multizás nem mind1)

    Akad az biztos. A mikrolag az folyamatos mikro akadás mindenféle mozgás közben és ha van, akkor 60 fps-nél is van mikrolag. Lehet Nálad más van - nem a szó szoros értelemben vett mikrolag.

    De sajnos ez rajtad nem nagyon segél. :)

    Én ilyen táblázatokkal nem foglalkoztam, bőven elég volt a sok külföldi topic. Hát azon kívül, hogy 1x biztos megoldódik más okosat nem tudok mondani, mert tudom jól, hogy egy bizonyos szint után már nem lehet okosat mondani, ill. ahogyan írtam szerintem(!) erre azon a vason amelyiken jelen van a mikrolag nincs egzakt megoldás. :(

    (akkor már Te is és Mások is meglelték volna)

    Ez vmi hardver inkompatibilitási probléma lesz. Tudom urban legend, de lehet mégis van abban vmi igazság, hogy Intel+nV és/vagy AMD/Radeon. (de Nálad akár még a Giga lap is lehet...)

    Azért majd dobd be amit kreálsz. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz kabanka #313 üzenetére

    Jahhh, csak Solt perverzitása :) , hogy orosz szimulátorokkal kínozza Magát. Nekem a BF3 annyi volt, hogy single kampány, melyben volt két olyan pálya melynél volt mikrolag. Erre később olvasom, hogy valóban van és majd hozzá frissítés. Fasza, addigra már nem fog érdekelni.

    Igen, sajnos a PC-s játékok ilyenek ez tény - tisztelet a kivételnek.

    De Solt már cserélt rágcsálót is. :)

    Itt van a Skyrim példája, tipikusan a PC-s közösség leszarására. Modderek elkészítik a TESVAL és SkyBoost mod-okat, melyekkel bizonyos gépeken településeken, ahol bezuhant az FPS akár 50%-os gyorsulást is elértek. Nekem is szinte beállt 60 fps-re, ahol előtte 45 volt.

    Erre most kiadták Steam-en az új béta patch-t, mely mit tartalmaz? Természetesen optimalizációt - csak természetesen mivel Saját gyermekük, jobban is muzsikál, mint a modderek megoldása. De 1értelmű, hogy Ők adták a kezdő lökést a Bethesdana-k, hogy vmit alkossanak már, mert nem egy óriási feladat.

    De miért is lehetett mindez? Mert a konzolokhoz képest minimális a PC-s bevétel és szartak optimalizálni a PC-s verziót. Kicsi pénz, kicsi erőforrás befektetés. Hányinger keltő hozzáállások...

    Tegnap olvastam nV hivatalos fórumán egy srác beírását, hogy direkt BF3-ra vett egy gépet (gondolom nem utolsó darab) 580 SLI; ... Erre írja, hogy kezdjen már az nV Magával vmit, mert hónapok óta csak béta driver és szarul üzemel az SLI. (aztán a háttérben meg megy a BF3 és nV marketing...)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Bandi995 #316 üzenetére

    Gondolom Skyrim-nál is ugyanaz a bug, mint pl. a Fallout 3 esetében. Ahhoz modderek csináltak stutter remover FOSE plugin-t. Ha jól tudom Skyrim-hoz még nincs.

    Ajánlott a legfrissebb béta patch steam-ről, vagy TESVAL; SkyBoost mod-ok.

    Ha nV kártyád van, akkor nV Inspector-ban 60 fps-re állítani a frame limiter-ert.

    Vmi mod féleség van Skyrim-hoz, de Én nem próbáltam:

    Skyrim Stuttering 64hz Bug Fix

    Szóval ez nem a tipikus mikrolag, ez "egyszerű" játék engine probléma. (szartak bele a PC-s verzióba) Most már majd jönni fognak a PC-s optimalizáló patch-ek is, hogy a modder-ek elvégezték a piszkos munkát, ill. majd a modder közösség befoltozza ami marad. :D

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #321 üzenetére

    Hi!

    Csak rövidebben van időm posztolni és most így vasárnap kicsit viccesebben állok hozzá. :)
    (Hú, bakker miket tudsz Te csinálni. :D )

    Ha ez nem hagyományos microlag, akkor rossz topicban vagy. :D :D :D

    De jó Neked, hogy IPS monitoron kívül mással nem tudtad kipróbálni. ;) Ezt talán ismerősök körében a legkönnyebb lecsekkolni. Persze lehet ott is mindenkinek IPS van. :)

    Az a gond, hogy Én annó qrvára nem nézegettem ilyen grafikonokat, ... Én is írtam, hogy a mikrolag az olyan, hogy akkor is van, ha megvan a 60 fps. És tök mind1, hogy körbe forogsz-é fps nézetben, vagy előre mozogsz.

    Jó példa rá a Fallout 3 játék (most talán Skyrim, bár abban Én nem tapasztaltam). Hiába van meg a FO3-nál a 60 fps, akad a játék. Erre írtam lentebb kollégának a Skyrim-os 64Hz/60Hz stuttering remover mod-ot Skyrim-hoz. Ez sem a szó szoros értelemben vett mikrolag, mert mellette lehet fenn 100 játék melyekben nem lesz mikroakadás, de FO3-ban igen, mert az játék engine probléma. (ami mod-al orvosolható is)

    Sajnos valóban nincs 5letem, hogy mi ez az akadás Nálad. Mindenesetre próbáld már ki vhogyan másik monitorral is. :)

    btw: Eltérő felbontások mellett is jelentkezik?!

    Ill. még egy dolog jutott eszembe. ARMA 2-őt lehet ablakban futtatni? Ha igen, akkor nézd már meg úgy is, hogy akad-é, vagy sem. Sok esetben ezek az akadások megszűnnek ha nem teljes képernyőn fut a játék. Ofkórz, nem sokan játszanának ablakban - csak kipróbálni.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #323 üzenetére

    Áhámmm! Mondjuk gondoltam. :)

    Igen, akkor marad, hogy másik monitor próba. Jó boltba jársz! ;)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #341 üzenetére

    Annyit szólna hozzá, hogy dísznek lenne benne. De problémát nem okoz. Ha van kedved feldobni nem hinném, hogy bármi probléma lenne abból, hogy 4GB VRAM + 16GB RAM. Csak egy ilyen próbának mi értelme? És ha tfh. jó lesz XP-n, akkor mi van? Úgy értem, hogy ezt a hibát Seven x64 alatt kell megoldani - mert XP-t nem fogsz használni abban biztos vagyok.

    Notice: Talán, esetleg Win8 ha kijön a Béta február vége fele. Azzal majd lehet próbálni. De addig még 1 hónap és az "csak" béta lesz. Mondjuk ha jól tudom AMD-nek már van Win8 driver-e, csak azt nem tudom, hogy a jelenlegi Win8 build-ek milyenek játékra (akár csak tesztelési céllal is) De Én inkább azzal próbálkoznék. Win8-nak meg saját topic-ban érdemes utána érdeklődni.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #344 üzenetére

    Az igazán jó az lenne, ha Win8 alatt szűnne meg ez a hiba. HA(!)

    Jahhh, meg vhogyan próbáld már ki egy TN panel-esen. ;) Márpedig a mikrolag az előre mozgásnál is jelentkezik. Ez tényleg vmi más lesz. Mondjuk Maga a mikrolag is eléggé Aera51 de így még inkább. Szal nem tudom, hogy ez most esetben jó; vagy rossz hír-e? :D

    Másik OS-eket Saját kútfőből is ki tudod próbálni. Szerintem biztos vannak akik már most Win8 vmelyik build-jét használják.

    Abu írta korábban, hogy Win8 amúgy is sok változást hoz majd. Nekem vmi olyasmi rémlik, hogy a V-Sync kezelése lesz talán okosabb?! (de ebben nem vagyok bizonyos) SG-n olvasgatom a Win8 topic-ot, de Béta verzióig Sevennel se foglalkoztam semmit. Sokan csak RTM-nél kezdik el jobban szemügyre venni.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz rumkola #349 üzenetére

    Szerintem ezeken már rég túl van. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #352 üzenetére

    Ki nem röhöglek, csak nem értem.

    Az igazsághoz hozzátartozik rég nem próbáltam melóhelyen kívül XP-t telepíteni, de ott "XP kompatibilis" vasak vannak. :)

    Nekem már nincs is XP telepítő CD-m. XD

    Szerintem ha nem indul el az vmi olyasmi miatt lehet ha nem tudja normálisan betölteni az XP az eszközmeghajtó programokat. Aminek ezeknél az új vasaknál van is realitása.

    Én inkább Win8-al próbálkoznék. Mert ahogy írtam, hiába lenne tünetmentes a vasad XP-n és akkor mi van?! 20GB RAM-al és azzal a konfiggal nem fogsz XP-t használni abban biztos vagyok. Ennek a hibának vagy Seven alatt, vagy 8 alatt kell megoldódnia. Hiszen vagy maradsz a 7-esnél; vagy váltasz 8-asra ha kijön.

    Esetleg utána lehet érdeklődni, hogy miért nem indul az XP a vasadon. :D
    Van XP topic?! XD

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #356 üzenetére

    Hihetetlen...

    Lehet sokan ilyenkor vesznek vmi konzol-t.
    :D

    Ne FÁKKK! Most olvastam SG Radeon topic-ot. Ciripelés, mikrolag, ... NOOOOOO!

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Bandi995 #364 üzenetére

    :DDD

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Brekkk #369 üzenetére

    De volt a konfigjában GTX 580 szűz rendszeren és gondolom Én(!) az akkori legfrissebb nV driver. Azt írta a jelenség ugyanúgy maradt. Ez a beállítás pedig úgy tudom alapértelmezett az nV driver-ekben.

    Más:

    Sajnos Radeon-ra Én sem tudok olyan alkalmazást, mint pl. nV-re az nV Inspector. Ez utóbbi mostanában sokat okosodott. Belekerült a frame limiter is.

    Esetleg próbaképp:

    http://www.enbdev.com

    ENB series-ek készítője. Vannak régebbi játékokhoz is DLL fájljai, vagy épp "csomagok". Talán érdemes lenne vmelyiket kipróbálni. Bár lövésem sincs, hogy ARMA-hoz és/vagy rep.szimekhez melyik lehet jó. (ill. ha jó, akkor eleve mínusz fps-eket jelenthet) Csak onnan ugrott be, hogy amiket most a Skyrim-hoz készít azoknak vmelyik INI állományában van fps limiter ON; OFF opció és az FPS értékét is meg lehet adni.

    Pl.:

    [LIMITER]
    WaitBusyRenderer=false
    EnableFPSLimit=false
    FPSLimit=60.0

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Bandi995 #373 üzenetére

    "U.I.: Skyrim-hoz valami megoldást valaki nem tud? Most az érdekelne legjobban!"

    (#317) :D

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #390 üzenetére

    "A driverben vsync off, és játékokban állítom... ha játékban kikapcsolom, akkor ugye a win7 alatt driverből nem tudom kényszeríteni..."

    Igen, az első az alapértelmezett.

    Második: Miért ne lehetne?! Persze, hogy lehet! Már rég láttam Cata-t, de van benne V-Sync On opció (régebben v-sync always volt a neve). Ha nem leled kérdezd meg, pl. SG Radeon HD topic-ban, vagy itt PH-n vmi Radeon topic-ban.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #402 üzenetére

    Baromira ugyanazzal küzd(ött) mint Te.

    A lényeg sajnos az, hogy nem sikerült Neki megoldást találnia a problémára amit azt a 2 oldalt illeti.

    Mindent kicserélt. A végén kábel cserét javasoltak Neki (DVI). De azzal is maradt a tünet. (Witcher 2)

    Átolvastam a YT kommenteket is. Semmi megoldás. Ill. mégis, de...

    A fórumban még azt javasolták Neki, hogy vegye fel a kapcsolatot a játék fejlesztőivel.

    No, a YT kommentek között volt ez:

    "Well, 30 min after posting my last comment I think I stumbled upon a fix! Try a program called dxtroy, in advanced settings, un-tick default options and tick limit fps and choose your limit. Battlefield bc2, crysis 2 and jsut cause are now feeling smooth locked at 30fps, fingers crossed for the rest. My gpu is running much cooler and quieter too."

    Fingom nincs mi az a dxtroy progi, talán érdemes gúglizni rá, mert a fenti arcnak 30 fps-es limit-el simák voltak a fenti játékok.

    1 perc gúglizás: How to use dxtory

    Nekem ez mondjuk FRAPS alternatívának tűnik, de attól még lehet valóban van benne fps limiter. De Én nem nagyon hiszem, hogy ez fogja megoldani a problémát.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #423 üzenetére

    Mijjaza "TrackIr" ?!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #426 üzenetére

    Wow!

    Azta qrva, hogy mik vannak Ember a Hold-on... , ez meg nagyon COOL! :D

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Solt!

    Ezt most láttam SG-n Radeon topic-ban: (ez, ez mijjez?! Próbáltad?!)

    Természetesen a mikroszaggatás részre gondolok esetedben!

    PS:

    Nekem úgy tűnik mit az Ati Tray Tools, de már jó rég volt, hogy Én láttam azt. :D

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Csak úgy érdekességképp ill. akiknek van rá pénzük... GTX 680 YT vidi.
    Ami ehhez a topic-hoz tartozik az kb. a videó 4. percétől van (Adaptive V-Sync).

    NVIDIA GeForce GTX 680 2GB Kepler Video Card: In-Depth Review & Benchmarks

    Röviden, ez úgy működik ha az FPS 60 fölött van, akkor bekapcsol a V-Sync, ha 60 alatt akkor viszont kikapcsol.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #494 üzenetére

    :Y Nem mondod, hogy még mindig mikrolag?! Jobb lenne más hobbi után nézned. ;)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz -Solt- #506 üzenetére

    Akkor pláne! :D

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Új hozzászólás Aktív témák