Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz Zozzant #59996 üzenetére

    Ahogy gondolod. Kettőnk közül nem én kevertem a szezont a fazonnal. Már a mai első reakciód a hozzászólásomra is azt mutatja, hogy el sem olvastad/nem tudtad értelmezni , amit írtam. Azóta folyamatosan ugráltál a fogalmak között. Most legutóbb pedig szintén a közigazgatási bírságra hoztál példát, holott az elejétől fogva arról volt szó, mikor a sebességtúllépés mértéke nem esik bele a közigazgatási bírság kategóriába.

    Szerintem érdemes rendet tenni a témában.

    Amennyiben a sebességtúllépés mértéke eléri a közigazgatási bírsággal sújtandó mértéket:

    Az elkövetés után megállítják a járművezetőt: a járművezetővel szemben szabnak ki közigazgatási bírságot. Adott esetben büntetőpontot is kiosztanak.

    Az elkövetés után nem állítják meg a járművezetőt: az üzembentartóval szemben szabnak ki közigazgatási bírságot. Pontot nem osztanak.

    Amennyiben a sebességtúllépés mértéke nem éri el a közigazgatási bírsággal sújtandó mértéket, kizárólag szabálysértési bírságot szabhatnak ki.

    Az elkövetés után megállítják a járművezetőt: a járművezetővel szemben szabnak ki szabálysértési bírságot.

    Az elkövetés után nem állítják meg a járművezetőt: a szabálysértési eljárásban kell kiderítenie a hatóságnak a szabálysértő kilétét. Ha ez sikerül, a szabálysértőre szabnak ki szabálysértési bírságot. Amennyiben nem sikerül, lezárják az ügyet bírság nélkül (nincs kire kiszabni).

    Ez utóbbi, amit korábban nem alkalmaztak, függetlenül attól, hogy a jogköre megvolt rá a hatóságnak. Kérdés, hogy ezentúl is marad-e így.

    Privát üzenetet felesleges irkálnod. Nincs semmi közös témánk, amit nyilvánosan ne tudnánk megbeszélni.

    szerk: kolléga csak privátozik. Nem fogok privátokat olvasni tőled. Ha van mondandód, írd be ide, hogy lássa mindenki.

    --------------------------

    Tolerancia téma: Mindig azt állítottam, hogy hivatalosan nincs ilyen. Egyetlen jogszabály sem ír elő ilyet. Az, hogy a rendőrség eddig saját kontóra így mért, egy dolog. Semmilyen ezzel kapcsolatos jogszabály nem jelent meg a közlönyben, mégis változik a módszerük május 1 - től. Ez utóbbi is csak azt bizonyítja, hogy a korábbi levonogatós megoldásuk csak magánakció volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák