Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz Beri #30452 üzenetére

    Külföldön élsz te is? És ott, ahol élsz ott is így vezetsz? :) 2013.jan 1 után oda is megy majd a csekk!

    Egymillió évvel ezelőtt kitalálták, hogy márpedig ennyivel kell menni és azóta ez van.
    Kb 20 éve 60 km/h volt a belterületi sebességhatár, kint mg 80. Most ennyi. Érdekes módon Mo-nál lényegesen régebbi autós kultúrával rendelkező országokban is így van ez nagyrészt kis eltérésekkel (Németeknél pl 100 az országúti sebesség, és a páéyák egy részén csak ajánlott a max 130, nem kötelező. De pl Svájcban 120 a maximum pályán, a franciáknál ha esik az eső városon kívül -10-20 km/h, olaszoknál van olyan pályaszakasz, ahol pl ha akár nem túl nagy köd van is 50 a megengedett!). Gondolom ez mind csak a gonosz hatalmak összeesküvése, hogy szivassa a jónépet.

    Egyébként senki nem úgy indul el aznap reggel, hogy ma elnézek (én vagy a szembe jövő) valamit és ott maradok az úton. Mégis történnek ilyenek, és a statisztikák szerint a sebesség növekedésével (is) hatványozottan nő ennek az esélye.

    Ha ellopod a vagyontárgyamat, megkárosítasz engem. Ha én 160-at megyek a töküres pályán, attól senki nem lesz szegényebb.

    Bocsáss meg, de kb ezt a választ vártam :) Pedig mindkettőnk számára érthető volt (illetve remélem), hogy a példában nem ez volt a lényeg, hanem a szabályok általad igen rugalmasan vett volta :) (És még csak fals is a válaszod, hisz erre írhattam volna azt is, hogy ha én ellopom a vagyontárgyaidat, azzal nem növelem egy esetleges baleset veszélyét a közúton :P )

    De egyre inkább úgy érzem, hogy ez parttalan vita, és én békés természetű ember vagyok, nem szeretek egyre egészségtelen vitákban részt venni :) Mi nem ugyan abban a világban élünk. Számomra a világ szép és élvezetes, hiszek benne, hogy a szabályok értem vannak, és igyekszem a többiekre is vigyázni, mert közös vágyunk, hogy este mindannyian hazaérjünk. Ha ennek esélyét növeli az, ha betartom a szabályokat, hát akkor ez számomra csak jó lehet.
    Számodra ez a világ kellemetlen. A szabályok az ellenségeid, a többi autós csak tötymörög előtted, meg kóvályog és nem hagy a te tempódban utazni. Lehet, hogy számodra a sebesség okoz olyan örömöt, mint nálam a felhőtlen autózás. Nem vagyunk egyformák és ez így van rendjén :)

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák