Keresés

Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • A hajlíthatók kedvence lehet a Dimensity 7300X 5G

    ma Átcímkézés helyett csíkszélességet váltott a MediaTek, népszerű Motorolában debütálhat.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khelben

    nagyúr

    válasz MaciG #24498 üzenetére

    Szóval, ha a "a zebra egy útkereszteződés, ahol a gyalogos megy a főúton."

    Miután a KRESZ-ben ez van... Képzeld, tőlünk nyugatra (nem is kell sokat menni, csak az osztrákokig) pont így működik. Ott akár át is futhatsz a zebrán.

    Szerk: max elüt egy magyar :D

    [ Szerkesztve ]

  • MikroTikker

    tag

    válasz MaciG #24498 üzenetére

    Aha, tulajdonképpen nem kéne a zebránál körülnézned sem alapesetben, hiszen ott mindenképpen elsőbbséged van. Mondjuk ettől még nem érdemes kockáztatni, mert a sírból már nem hoz vissza, hogy igazad volt és lesittelik a zebrán gázoló autóst, úgyhogy puhatestűként feltétlenül meg kell győződni az elsőbbségről. Mikor gyalog megyek, én még a zöld gyalogoslámpánál is figyelek jobbra-balra, hogy megáll-e mindenki, kanyarodók is megadják-e az elsőbbséget :U
    Autósként meg arra gondolok, hogyha zebrát látok és álldogál mellette valaki, hogy mivan, ha öngyilkos akar lenni, elémugrik, vagy csak megbotlik és elémesik, aztán mehetek a sittre... Az egy picivel több időveszteség, mint átengedni...

    Egyébként én úgy tanultam, hogy kétirányú út esetében csak azt kell átengedni, aki a te oldaladon álldogál, a másik oldalit csak akkor, ha már lelépett különben gyalogoscsalogatás vagy mifene :D De ez bele is illik az én gyalogoskezelési elveimbe, az út túloldaláról ugyanis igen bajosan tudna elém ugrani.

    Tehát összegzésképpen szerintem az a hüvelykujjszabály lefektethető, hogy zebrán akkor kell átengedni a gyalogost, ha olyan közel van hozzád, hogy akár eléd is ugorhatna :P

Új hozzászólás Aktív témák