Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Lassú Víz #87766 üzenetére

    "És ez nekem hosszú távon rosszabb mint odaadni a PS+LR kombóért havi 10€+ ÁFÁ-t vagy másokért az egyszeri fix díjat."

    Mivel nem üzleti felhasználó vagyok, a PS+LR kombó árazása kicsit meredeknek tűnik: egy évre minimum be kell fizetned, azaz 143€-t kell kicsengetni akkoris, ha csak augusztusban (nyaralás után) és januárban (kari+szilveszter) van komolyabb mennyiségű képfeldolgozás - nem fedheted meg simán 30EUR-val azt a periódust, amikor tényleg szükséged van a progira. Következő évben ugyanez. Évi 100EUR "ablakon kidobva" még a jól megrakott nikon APS-c tükrös rendszerem amortizációjánál is több (pedig akkor voltam nikonos, amikor 2évente fejlődtek 2/3-1FÉ-t a szenzorok, derült ki a sigma lencsémről, hogy az újabb vázak nem kezelik, stb).

    Nekem amúgy a DXO Photolab bejött, egyelőre még megy a próbaverzió, de sztem meg fogom venni. A DJI raw fileoknál köröket vert a LR-ra, 2évig tuti kiszolgál - akkor meg az elite-verzió is olcsóbbnak számít a LR-nál. Az évi 2-3db szuperfelbontású stack-hez, amit csinálok, meg felpöccintek egy PS próbaverziót és ha kész a kép, leszedem a gépről, amúgy se szimpatikus, hogy az adobe telef.ssa mindenféle képszerkesztéshez közenincs processzel a rendszert.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák