Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz jaanoo89 #87278 üzenetére

    A gyakorlat meg az, hogy MFT-n Laowa 7.5mm f2 van 190 ezerért, APS-C-n pedig Samyang 12mm f2 120 ezerért.

  • dzz

    aktív tag

    válasz jaanoo89 #87278 üzenetére

    Amíg te megtaláltad az A6000-es képet ami mondjuk nem épp elfogadható (de azért felismerhető tejúttal), addig én láttam teljesen elfogadhatót kitobival. Amíg te megtaláltad az a LEICA Summiluxos képet, nem találtam (hasonóan az A6000-hez) kitobival lőttet pana mft-rendszeren (még az általad elfogadhatatlannak ítélt minőséget megközelítőt sem) és ezt kb megerősítették (más fórumokon), hogy a 8-al kezdődő széria alatt teljesen értékelhetetlen a Pana vonalon és egy lehetnyivel jobb Oly esetében a fejlettebb szenzorú gépekkel, de ott is kell egy jobb objektív. Rengeteg darkot kaptam, ami viszont a én egyetlen gépem ellen szól, a szenzora zajosabb, mint bármelyik amit küldtetek, ez ilyen sajnos :( A mondandód átjött, csak a lehető legrosszabb példát hoztad fel, ami teljesen irreveláns az esetben, hisz kitobikról volt szó! Amelyik rendszeren a kitobi kerül annyiba, az már...

    3 nyelven érdeklődtem a G7/70 után, mindenféle fórumokon! A kapott darkok alapján fenntartom, hogy maga a G7/70 alkalmatlan a feladatra kitobival!!! Lehet 15-20 képből stackelve, 5-10 darkkal (ez egy német javaslat volt, olyantól aki mindenhová a G70-et cipeli magával, de asztóra van egy külön rendszere, hűtött szenzorral), de ez nekem nem életszerű, ennél egyszerűbb életet kívánok minden fotósnak az utómunkáknál! Ha valaki direkt asztrofotózik, az más, ne keverjük ide!

    A továbbiakhoz: Nem vagyok profi fotós csak szeretek fényképezni. Ha szembejön valami, jó lenne képeken látni és ezzel nem vagyok ám egyedül, vagyunk még páran! Egy picit többet tudok a teljesen kezdőknél és próbálom egy picivel feljebb tornázni, de nem ebből élek, így elvárom, hogy valamennyit adjon hozzá tudásban is a gép és ne nekem kelljen órákat utómunkáznom. Értem, hogy győzködni akarsz, hogy milyen klassz a rendszer és részben el is fogadom, szeretem is a G70-em, de amíg példának nem azonos feltételű képeket hozol fel, addig csak távolabb leszünk a megoldástól és minden idetévedőt becsapnak a példáid, hisz laikusok ez alapján (is) választanak! Más G7 darkot is kaptam, kissé kevesebb zajjal, de messze nem annyival kevesebbel, hogy meggyőzzön, mert el sem éri az A6000 zajszintjének minőségét/mennyiségét vagy annak hiányát! Ez az összehasonlítás csak hiteltelenné teszi az egész szálat, hiszen ha valaki idetéved, megnézi a képeket amit belinkeltél, hamis képet fog alkotni az egészről! Magamra gondolok a kezdeteknél, kevés fogalommal keresgettem, hogy mi az az elfogadható amit még megengedhetek magamnak, így lett G70, nem bántam meg, jó volt, sok dolgot megtanított, a 14-140 szintén jó, nem is hinném, hogy más rendszeren találok olyan 10x-es zoomot, mint ez!

    Tudás: Igazad van, nincs elég tudásom hozzá! Évek óta tervben volt, hogy majd egyszer kellene csillagokat fotózni (a vásárláskor fotóztam egyet az udvaron, azóta sem és tudom, hogy egy város közepén az annyit ér :D ), de nem volt prioritása és most sincs. Ha visszaolvasol, érted, hogy fáj ha ezt teljesen ki kell zárjam a lehetőségekből és látom mit művel a haver a vacaknak kikiáltott 500D-jével azóta is boldogan, kb. 3-4 hónapja fotóz leginkább az én instrukcióim alapján (plusz internetes infók), mert fogalma sincs az egészről, minek a rekesz, minek az ISO, minek a záridő, tőlem kérdezi, aki nem vagyok profi, míg nekem a rendszer a korlátozó tényező! A tudást gyakorlással lehet(ne) megszerezni (már ha látszik valami a képen a zajtól), de ezt csak akkor tudja elérni valaki, ha nem egy alkalommal megy ki akár kitobival lövöldözni, hanem ismételve, tanulva a hibákból és tudatosan módosítva az eljárását a hibáinak megfelelően. Ezt megpróbáltam most és ezzel a géppel nem érhetem el soha! Azt nézve, hogy neki megy és nekem nem, mégis csak arra jutok, hogy a G70 megy és jön valami más helyette, hiszen gyakorlatilag az ő gépét is én állítom be, ő csak a gombot nyomja! Lenézhetsz a tudás hiánya miatt, de tudást csak gyakorlással szerezhetek és szívesen művelem, mind addig amíg van értelme, de ha napokon át kell keresnem a megoldást az utómunkáknál, az nem megoldás! Itt teszem hozzá, hogy az E-PL1 a maga 12Mpix szenzorával max ISO-n és évekkel korábbi technológiájával kevesebb zajt produkál, mint bármelyik G7/70 amit kaptam. Értéke nem számottevő, megmarad jáccósnak, bár nem szeretem a kereső hiánya miatt.

    Megpróbálok valamelyik boltban egy új 70-essel is egy darkot még (MM vagy Saturn van ahol szokott kiállítva lenni), de már nem reménykedem!

    Még valami! 60seces képek :) Örülök, hogy a GX80-on ez meg, de ISO1600 mellett sem tudok 60secet megfelelő zajjal exponálni (20at sem), ez valószínűleg az én egyedi géphibám :( Azzal a minőséggel pedig már megelégednék, nem vágyom NatGeo díjakra csak szép képekre az albumomba!

    [ Szerkesztve ]

    ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

Új hozzászólás Aktív témák