Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz gorgo #80056 üzenetére

    Van. Bár én nem vettem észre. Nem pont az erre megfelelő vázat választotta. Em10 jobb lenne, volt egy 70e-ért, különnözet 10-20 ezer lehet, annyit megérne, a cenzor is jobb...

  • .mf

    veterán

    válasz gorgo #80056 üzenetére

    "Nos 2 éve nem követem érdemben a topikot"

    Én meg közel egy éve egyáltalán nem, 5k+ új hsz-t skippelek most :D
    Fotózásról fórumozás helyett inkább eljártam ténylegesen fotózni (meg persze motorozni). Az EM5 lassan már kb / bő 3 éve stabil, a kis-kittem is kikristályosodott 20, 9-18, 45 formájában.

    Ami még tervben van gép terén: még több TL, de az EM5 nyasztatása helyett valami e-záras olcsóbb váz / gép kéne. Plusz, mivel az EM5-ös kis-kitt is nagyobb és értékesebb, mintsemhogy terepmotorozásra magammal vigyem, 2-in-1, ha valami kicsi, olcsóbb cucc lenne, az úgy még jobb lenne. Gondolkoztam 2/3" és 1"-es kompaktokon; utóbbiak sajnos még mindig drágák, és az e-shutter sem gyakori (pl. RX100 szériából csak m4 & 5), ezért szenzor-méretileg képbe került a Samsung NX-Mini, mint egy sokkal olcsóbb alternatíva (anno 55-60k-ért szórták ki a kiteket, 40-50-ért találni aprón), ami szintén tud e-shuttert; de a képeket megnézve obival (9-27) együtt a GM1-tól alig tér el méretben. Ha viszont GM1, akkor még rendszerben is maradnék, 12-32-m meg már úgyis van, plusz a nagyobb méretű és dinamikájú szenzor sem egy hátrány. Nem úgy, mint az a nyavalyás kis akksi, ahhoz DC coupler is kéne...
    Vagy... nem aprózom el, veszek egy EM5m2-t, mert amennyit az EM5 már kapott, ki tudja, meddig bírja még; a m2 ugyan itthon még mindig nevetségesen magas áron ragadt, de Távol-Keleten már kezd 200k alá benézni újonnan. EM5-ével azonos battery grip (már van) és akkuk, van e-shutter, és időjárás-álló is, ami a Samuból és Panából hiányzik, pedig szükségem lenne rá. Sőt, akkor már a 12-40-es kiten is erősen elgondolkoznék, időjárás-álló obiként válthatná végre a 12-50-est.

    Szóval most épp ezen dilemmázok: melyik e-shutteres gép legyen, Samu NX1-Mini, Pana GM1 vagy Oly EM5m2...

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák