Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    veterán

    válasz MrChris #100337 üzenetére

    Köszönöm a felajánlásokat. Ma hívom a szervizt és meglátjuk, mit mondanak, utána van értelme kooperálni. Ugyanakkor úgy tudom, hogy Pana váznál menüböl kell indíteni a frissítést, amit csak azután enged, hogy felismerte a lencsét. Itt sajnos az Oly váz nem ismeri fel.
    Közben utána olvastam kicsit a neten és találtam pár igen érdekes dolgot. Az első és talán legzavarbaejtőbb az, hogy ez egy régóta ismert hiba, de mindkét gyártó szarik rá a keresztkompatibilitás jegyében. Csak Oly váz + Pana objektív esetén jelentkezik, Pana +Pana és/vagy Pana+Oly-ról nem találtam bejegyzéseket (mondjuk nem is ezt keresetem célzottan).
    Van rá javítási eljárás, ráadásul több lépcsős, de nem biztos, hogy van benne köszönet. Első körben megpróbálják kényszerítve telepíteni a firmware-t a szervizben, ha ez nem sikerül, akkor vezérlő elektronika csere, ami minden esetben gtk. Volt aki 1000Eur ajánlatot kapott, csak az alkarészre, míg másnak a 42,5-ösére adtak 300Eur-sat. Igazából egyetlen olyan beszámolót sem találtam, ahol valaki azt írta volna le, hogy ilyen helyzetbe került, és sikerült belőle jól kijönni (értsd. gazdaságosan javítani). Ugyanakkor tekintve, hogy viszonylag sok nyitott végű bejegyzés volt, így ez igazából még nem jelent semmit. Lényegében már lemondtam a dologról, de azért még bízom benne, hogy nincs minden veszve. :K

    alwinka: viszont mielőtt megdöglött, még meg tudtam neked nézni, és amíg működött, addig nem volt traktorhangja CAF alatt a 25 1.4-nek. Volt valemi enyhe fókuszhang, de az is csak ha rátapasztottam a fülemet a tubusra. Ugyanakkor Oly vázra miért nem az Oly verziót nézed? Annak jobb a szigetelése, "jobb" a képminősége, miközben kb. egy árban vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák