Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz hibavissza #102254 üzenetére

    Szerinted nekem tökéletes a gyakorlatilag nem létező Note 23, mert bármit mondok, a pénz nem számít, a rendszer mérete nem számít, csak, ha a holdra utazol, különben nincs jelentősége. Értettem, tök logikus, eladom a lakást, veszek belőle nem létező mobilt, egy Z5-öt és megyek a holdra.
    Inkább csendben leszek, majd megpróbálom kiszűrni azt a néhány hasznos infót az ezernyi mobiltelefonokról szóló hozzászólás közül, vagy végre ráveszem magam, hogy töröljem a topikot a listából és összebogarászom máshol ami érdekel a m4/3 rendszerről. Köszi! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    Heló!

    Kérdés 1: e-m10 III (talán IV is ilyen) menüjében mire jó, hogy be lehet állítani a live composite mód záridejét, ha live composite módban úgysem veszi figyelembe, mert full automata?

    Kérdés 2: nálatok bolondult meg már a kijelző kinyitását-becsukását érzékelő kis szenzor/mágnes? Egy téli túra után nem vált automatikusan az evf és a kijelző között, mert azt hiszi a gép, hogy ki van hajtva a kijelző, ilyenkor meg ugy-e kikapcsolja a szemszenzort. Sajnos már nem garis a váz :( . Van erre valamilyen megoldás? Szénné takarítottam a kis mágneseket, szemszenzort, reseteltem a gépet, nem javult meg.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz jjeahh #103264 üzenetére

    Aztaa, 2 éves a gép, 22.000 expó van benne és csak most jövök rá, hogy M mód alatt ebben is ott van a livecomp, livetime stb :DDD . Live composite és live time módhoz valakinek vannak valamilyen full laikus tippjei? Főleg live composite érdekelne, azt ugy-e nyugodtan lehet alacsony iso-val és hosszú záridővel lőni, nem kell magas iso, mint a normál asztrofotóhoz?

    Ha már itt vagyok, hozok pár képet is, mostanában ennyi év után újra elkezdtem hobbiból is fotózgatni. Nagyrészt 75-ös és 14-150-es kitobi:

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz ROBOTER #103277 üzenetére

    Köszi! Igen, Csíkszereda környéke.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz lugosi #103279 üzenetére

    Kösz! Van még pár, de marha nehéz ezt a kutyát fotózni, baromira gyors :D . Elsőn vacak lett a kompó, kiugrik a képből stb:

    Live Composite kérdéshez valaki? Neten azt írják, hogy star trails-t iso800-iso1600 között érdemes lőni. Miért nem lehet alacsonyabb az iso? Úgy túl hosszú záridő kéne?

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz ChrissTa #103281 üzenetére

    No, ki is próbálom legközelebb, kár, hogy egyedül nem merek kimenni, mert rengeteg a medve, szal meg kell várnom, amíg a fotós haverok jönni akarnak túrázni :D . Ha legalább hárman vagyunk, több lámpával, több medve spray-el, úgy nagyobb a biztonságérzet.

    #103282 lugosi: nehéz, de ha a gazdinak van türelme, sok-sok próbálkozással összejön. Persze egy OM-1 géppel könnyebb lenne, mint az E-M10 III-al :D . Ide nem szoktál képeket posztolni? Mert én nem láttam még.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz ChrissTa #103284 üzenetére

    Tavaly bringázás közben már nem is számoltam hánnyal találkoztam, voltak esetek, amikor majdnem elüttük őket, a legijesztőbb szerencsére eddig csak az volt, amikor 10 méterre előttem felállt két lábra :DDD . Kár, hogy montizni macera vinni a fényképezőgépet, mondjuk olyankor valahogy sosem a fotózás jut az eszembe, hanem az, hogy a medve sprayről a biztonsági zárat időben letoljam, ha használni kéne :D

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    Látom vége a mobil jobb, mint a m4/3 harcnak, bemerészkedek én is :DDD . Számomra a leginkább meglepő dolog amúgy amióta e-m10 III-ra váltottam, az az iso teljesítmény, én nem számítottam ilyen óriási ugrásra. Minden más kb. apróbb funkcióbeli különbség számomra a régi vázaimhoz képest. A régi szenzoraim iso1250-ig vállalhatóak voltak számomra, iso1600 már nem tetszett. Abban reménykedtem, hogy az új váz jó lesz iso3200-ig max, erre kaptam vállalható iso8000-et és ideális fényekben még a 12800 is jó :Y . Nincs már az a brutális mocskolás, színzaj, dinamika vesztés... A 20mp szenzorok gondolom ehhez képest már nem jelentenek ekkora ugrást, vagy igen? Ami furcsa számomra, hogy a dpreview tesztábrás iso tesztek és a dxomark tesztjei is totál marhaságnak tűnnek, mert a valóság mást mutat :F . Ami még meglepett, hogy haverom nemrég vett x-t30-at 56-ossal és magas iso-n összehasonlítva az olyval nincs olyan nagy különbség, viszont a fuji rawokat Lr-ben vagy C1-ben a zajszűrés elmaszatolja, tönkreteszi. Én anno sokat agyaltam fujin és majdnem azt vettem, mert a fuji jpg, filmszimulációk zseniálisan jók, de így a zajszűréses problémákkal együtt már nem biztos, hogy újra megfontolnám, kérdés, hogy van-e erre valami normális megoldás. Így hosszú távon az olyval 3 komolyabb negatív tapasztalatom van:

    1. a kijelző álló módban nem kihajtható, ami sokkal jobban zavar, mint gondoltam
    2. a 75/1.8 jó üveg, de jobbra számítottam, pl. a régi 60-as Sigmámhoz képest nem hibátlan
    3. az elektromos zár le lett butítva :(

    Végül meg hozok egy friss 75-ös és egy helios-os képet :D

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz forceberg #103338 üzenetére

    Milyen lencse ez?

    #103339 Throme: igen, az a 60-as, az F2.8. Elképesztő volt, legalábbis az enyém, egyedül a bokeh maradt el a 75-östől. Már bánom hogy eladtam, arra az obira tényleg igaz volt, hogy az élesség miatt szükségtelen rekeszelni. Újra venni viszont nem fogok, mert a 75-ös hosszabb, fényerősebb és végülis az is jó lencse, szal mellette nincs a 60-asnak létjogosultsága. 56-os Sigma nem játszik?

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Throme #103342 üzenetére

    Hasonló csónakban evezünk, nekem is ekv. 140-200mm körüli fix kellett, csak nekem ez volt a legfontosabb. Amikor az olympus gépet vettem, kész voltam teljes rendszert is leváltani ha kell, szal az összes rendszerben megnéztem melyik a legolcsóbb új váz és milyen ekv. ekv. 140-200mm körüli fixek vannak rá. Ha jól rémlik más rendszerekre gyakran olcsóbban jött volna ki egy ilyen kistele (?), de ott a váz volt sokkal drágább. Néhány rendszerre egyáltalán nem is létezik ilyen üveg... Én ezt amúgy nem értem, miért nincs megfizethető alternatívája a 75-ösnek sem? :F . Ez ilyen prémium gyútáv akar lenni? :DDD . 20-30mm körüli pl. annyi van, hogy dunát lehetne rekeszteni velük.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz yle_greg #103344 üzenetére

    Drága, mivel gyenge fénybe (is) kell, úgy voltam vele, hogy akkor már inkább fényerősebb fix. Nagyobb vázra az olympus 40-150 pro már kéne, de annak az ára már tényleg horror. Nem igazán vágom miért van ez, anno az analóg időkben kifejezetten népszerűek voltak a 135mm fixek, igaz a nagyrészük F2.8 volt, de ma már simán megcsinálhatnák F2-ben is. Amikor szétnéztem a piacon, ha jól emlékszek csak ezek voltak a lehetőségeim:

    - fuji + 90mm F2: picivel drágább lett volna és nagy a lencse, ehhez képest képileg nem kaptam volna annyival többet, mint amit a 75-ös tud
    - fuji + Viltrox 85: nagy lencse, képminőség, af, tartósság kérdéses volt, a gyútáv már a 75-össel is az alsó határt súrolta, a 85-ös alsc vázon kezdett túl kevés lenni
    - nikon z50 + 105/2.8: nagy lencse és drága... érzékeny vagyok a tónusokra és számomra az olympuson, meg a fujin kívül minden plusz szívást jelent utómunkában
    - canon rp + adapterezett dslr lencse: oké, ff, de ezen kívül egy kompromisszum halmaz :N. R100, R50, R10 akkor még nem létezett, bár lehet a dizájnt elnézve nem is érdekelt volna mit tudnak, a Canon mostanában próbálja a minden idők legrondább fényképezőgépének járó díjat elnyerni :DDD

    Szal a legolcsóbb, legkisebb méretű szett a m4/3 váz + 75mm volt és lehet ma is erre esne a választásom, ugyanakkor bosszantó, hogy a 75-öst meg lehetne csinálni műanyag házzal fele ennyiért is és akkor belefért volna még 1-2 fix a keretbe :DDD . Mert őszintén szólva nem tudom mi annyira prémium ebben a lencsében, oké, fasza, hogy fém házas, de kb. ennyi... láttam már sokkal olcsóbb lencséket jobb képminőséggel. Most azon vagyok, hogy a régi vázaimat, optikáimat megpróbáljam eladni, de Erdélyben nem olyan könnyű, mint felétek, itt senki nem vesz semmit :( .

    Mindenki: MPB-n adtatok el már valamit? Hogyan kell elküldeni a csomagot? Mikor fizetnek ki, ha eladták a cuccokat, vagy amikor megkapták-ellenőrizték a csomagot?

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz 0519 #103347 üzenetére

    Erről lenne nekem is pár kérdésem, ha valaki próbált eladni ott.

    - miért írja, hogy nyomtató kell? Mit kell kinyomtatni? Matricát, vagy egy fehér fekete papír megteszi? Lézeres ff nyomtatóm van
    - ha valamit eladok és az árában kérek is egy másik terméket ugyanonnan (van ilyen csere opció), akkor a vásárolt termékre kell postaköltséget fizetni?

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz 0519 #103361 üzenetére

    6 euróval drágább az én cuccom, mint amit tőlük rendelek cserébe, viszont gondolom majd szólni fognak, hogy 15 euró a szállítás, fizessek, hogy tudják elküldeni. Kivéve ha az elküldött cuccaimat bevizsgálják és kitalálják, hogy kevesebbet érnek az ajánlottnál, vagy nem fogadják el :U . Ilyen vajon megtörténhet náluk, vagy a beigért összeget biztos megkapom? Ja, tudom, nincs tapasztalat, szal csak elmélkedek :D. Mindenesetre kértem tőlük DHL-t, jövő héten elvileg elviszik a csomagot.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz 0519 #103364 üzenetére

    7.5mm Samyangot, régóta szeretnék egy halszemet és ez pici is, kihasználnám az alkalmat. Kivéve ha sokat kell ráfizetni, mert most nincs erre keret :D . Majd valamikor kéne még egy rendes nagylátó fix, ami a kitobit helyettesíti és egy 25-30mm körüli vagy egy 45-ös, ha el tudnám dönteni melyiket használnám ki leginkább :D

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Balinov #103384 üzenetére

    Mpb-vel nekem is most volt az első bizniszem, hónapok óta hirdetek marketplacen egy kitobit és nem kell senkinek, így gondoltam kérek árajánlatot rá és a durván lestrapált GH2-őmre is, aminek a váza egy helyen repedt volt, a keresőről a gumi hiányzott, a markolaton már a gumi borítás elöregedett és ragadt. Szal a lehető legrosszabb állapotot választottam ki. Jött az automatikus árajánlat, amit elfogadtam, úgy, hogy nem pénzt kértem cserébe, hanem egy "well used" állapotú Samyang 7.5mm-t és a legközelebbi munkanapra kértem a DHL-t. A címkéket ki kell nyomtatni, de nem nagy kaland, jó A4-es lapra is, majd fel kell a dobozra ragasztani úgy, hogy ne tudják szállítás közben leszakítani. Jött is az igért napon reggel a DHL, vitte a csomagot ingyen, de nem kaptam semmi infót, hogy ezután mit csináltak vele és hol tart. Aztán rájöttem, hogy a kinyomtatott címkéken ott a tracking szám, azzal lehet követni az elküldött csomagot. Viszonylag gyorsan odaért, azonnal értesített az mpb is, hogy átvették és még aznap bevizsgálták a cuccaimat. Meglepően korrektek voltak, szóltak, hogy a váz nem heavily used, ahogy állítottam, hanem egy fokkal jobb "well used" és többet ér. Emailben válaszoltam rögtön, hogy ha többet ér, akkor légszi cseréljék ki a cserébe kért well used Samyangot jobb állapotú drágábbra és írtam konkrét termékazonosítót a kínálatukból, hogy melyikre. Következő munkanapon kicserélték, elfogadtam és rögtön el is küldték INGYEN, tehát ha a régi fotós kütyüket náluk becseréled másikra, nincs semmi postaköltség. Most úton van, valszeg jövő héten érkezik meg... kíváncsi vagyok, de eddig nagyon korrektek. Ja, az optikára is kíváncsi vagyok, bár nem annyira, mint anno a 75-ösre :DDD . Régóta bakancslistán van a Samyang halszem, de mivel nem volt annyira fontos, mindíg inkább más dolgokra költöttem a pénzt. Így viszont kb. ingyen van és végre a régi poros használatlan cuccoktól is sikerült megszabadulni.

    Még van egy G6-om, ami okés állapotú, sok expó sincs benne, de 1000 éve használatlanul ül, mert nem hajlandó m¤ködni, a kijelzőn annyit ír, hogy kapcsoljam ki, majd kapcsoljam be újra. Eddig semmi nem segített rajta, pedig ha lenne rá házi megoldás, elküldeném ezt is mpb-nek.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz vond #103391 üzenetére

    Igen, nekük csak akkor éri meg eladni, ha máshol nem megy el és bármi áron meg akarsz szabadulni a cuccoktól. Illetve ha bevállalod, hogy többet buksz rajta, de cserébe azonnal eladhatod és ott helyben vehetsz is más vázat, optikát, állványt stb az árából. Szal hátránya az mpb-nek az alacsonyabb eladási ár, előnye az egyszerűség, nem kell hirdetni, várni... egy helyen el lehet intézni mindent, azonnal és sem az elküldött, sem a rendelt termékért nem kell ilyenkor semmi postaköltséget fizetni.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz jjeahh #103385 üzenetére

    Mpb fejlemények: ma jött a csomag, kibontom és láss csodát, a "well used" Samyang izé Walimex 7.5mm újszerű, az oldalán volt egy kis kosz folt, amit letöröltem és ennyi, mintha most jött volna a gyárból. Érdekes, hogy küldtem a Pana GH2-vel két tartalék akksit és egy memóriakártyát is, mert nekem már nincs szükségem rájuk és gondoltam a jövendőbeli usernek talán jól jön majd... erre nézem a dobozban ott van mind, visszaküldték a németek, mert azt nem írtam bele az árajánlásba :D .
    Az optika: pici, minőséginek tűnik és nem tudom van-e valami minőségi szórás ezeknél, de az enyém rohadt éles :Y . Rekeszelni szinte fölöslegesnek tűnik, mintha élesebb a 75-ösömnél, sőt, majdnem a régi Sigma Artom szintjén van, el sem hiszem :)) . A közelpontja meg... :Y . Ja és most komolyan fél méternél távolabbi témáknál elég végtelenre állítani és hadd szóljon? Mert úgy tűnik kb. ez van, fókuszálni csak közeli témáknál van értelme. Erre sem számítottam. Nem igazán olvastam utána mondjuk a lencsének, átnéztem pár tesztet, meglestem pár tesztképet, amik amúgy nem tűntek annyira élesnek, mint az én lencsém és ennyi.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz HollyBoni #103413 üzenetére

    Egyszer lehet egy olyant is beszerzek, mert fincsi. Annak amúgy mintha valamivel kisebb a látószöge és a fényereje is nagyobb, így elképzelhető, hogy igényesebb a fókuszra.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Studi #103419 üzenetére

    Pfú, nem tudom, egy emailt szerintem megér. Anélkül vakon nem küldeném el nekük, mert azt hiszem csak tökéletesen működőt fogadnak el. Aztán hogy ebbe belefér-e a tárcsa hiba... passz.

    Más: nem gondoltam, hog a defish ennyire egyszerű dolog, bepipálom a lencsekorrekciót lightroomban és nagyjából kész is. Igaz az a legenda, hogy fisheye defishelve is nagyobb látószöget ad, mint egy azonos gyújtótávolságú rektilineáris?

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz 0519 #103422 üzenetére

    Úgy lesz, tervben van valami star trailozás is, meg naplementézés a közelben.

    #103423 weiss: engem pont meglepett, hogy a sarkakban még így is éles maradt, csak kissé torz lett.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák