Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngaba

    aktív tag

    válasz avl #81034 üzenetére

    Na, akkor válaszolok erre. Elméleti matematikus vagyok, kutató. ((Ha a nicknevemre rákeresel, meg fogsz találni.)) Közgaz tárgyakat nem tanultam anno (volt nálunk pénzügyi szakirány, de nem érdekelt 🙂, inkább infós tárgyakat tanultam pluszban). Szóval egy közgazdásszal biztosan többre mész. Az nem úgy van, mint a Gyilkos számokban, hogy a nyomozókat segítő matematikus főszereplő áll a ballisztikussal a hegytetőn, és gondolkodnak, hogy honnan adták le a lövést, és a matematikus forradalmi észrevétele leiskolázza a ballisztikust. A ballisztikus azért ballisztikus, mert rengeteg ballisztikát tanult, a matematikus meg nem. Szóval kenyeret a péktől. :) Azaz többre mész egy olyan valakivel, aki ezt tanulta, és még tapasztalata is van. Kivéve ha mondjuk a centrális határeloszlás tétel bizonyítása érdekel. Még a matematikán belül is specializálódunk, tehát megvan mindenkinek a szakterülete az alapok megtanulása után, egy sztochasztika (= valszám + statisztika kb.) konferencián valószínűleg sokszor néznék bután, mert nem a szakterületem (a statisztikát kimondottan nem szerettem hallgatóként).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák