Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz zharkanyi #40029 üzenetére

    Azt is hozzátettem, hogy EUR/USD alapon ez a kockázat nincs. (viszont van másik)

    Nem látok ilyet a hozzászólásodban.

    nem igaz a MÁP+ és a többi állampapír kockázatmentessége.

    Az összefoglalóban is benne van, hogy a kockázati fokozata:1-es. Nem 0. Kockázatmentes pénz nem létezik. Maga a pénz is kockázatos.
    Viszont a MÁP+-nak kisebb a kockázata, mint a bankbetétnek vagy az otthon tartott pénznek.

    A többi országhoz képest nagy ajándék? Na ja, de nem ingyen van.

    Nem. A pénzedet kell kölcsönadnod érte. Pont mint minden befektetésnél.

    Futod a kockázatát a magyar kormány hülyeségeinek, ami alig alacsonyabb, mint ha kaszinóba mennél.

    Ez így nettó hülyeség. Próbáltad már kaszinóban "kamatoztatni" a pénzed?

    Amúgy már feltűnt, hogy semmi mást nem csinálsz csak kötekedsz?

    Az tűnt fel, hogy annak ellenére, hogy próbálunk rávezetni a tévedéseid észrevételére, de feszt csak a buta kocsmapolitikai rizsát nyomod: a kormány xar, át akarnak verni, elinflálják a MÁP+ kamatát,...
    Nem a kormányt védem, de annyi minimális közgazdasági ismeretet igyekeztem magamra szedni, hogy belássam, hogy ha nem tennék azt, amit, annak rosszabb következményei lennének.
    A mi kormányunk se angyal, csinálnak sok szemét dolgot is, de ez a többi kormány nagy részéről is elmondható. Több cikket is belinkeltem, amiben nálam sokkal okosabb emberek elmagyarázzák az összefüggéseket az € árfolyam, az infláció, kamatok, kamatfolyosó, gazdasági növekedés, hitelek, vállalkozások és a válság, recesszió között. Érdemes volna előítéletek nélkül elolvasni őket, hátha sikerül végre megérteni a fenti dolgokat.

Új hozzászólás Aktív témák