Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz genius5000 #16133 üzenetére

    Ha megtakarítási szemszögből nézzük, maradhatsz nyugodtan az OTP-nél, hosszú távon máshol sem járnál szerintem sokkal jobban. Maga a bank a nemzet egyik sorscsapása, de az alapkezelőjéről kedvezőbb véleménnyel vagyok, az a jobbak közé tartozik. Ha abszolút kezdő vagy, akkor nyittass egy értékpapír számlát, és csatoltasd hozzá a folyószámládhoz. Ha még nincs, akkor fizess elő otp-direktre, ezzel napi szinten nyomon követheted a megtakarításaidat. Amennyiben nulláról indulsz a gyűjtögetéssel, akkor először törekedj egy nagyobb pénzmag kialakítására. "Nagyobb" alatt egy 450-500e Ft-os bázist értek. Mindig ez a leglassúbb fázisa a befektetésnek, ez sajnos időbe fog telni (ahogy nekem is anno). A menete az, hogy az általad havonta félretett pénzt tedd be mindig pénzpiaci alapba. Azért ebbe, mert az OTP erre nem számol fel jutalékot, ingyen veheted, és válthatod vissza, ráadásul azonnal pénzzé tehető, ami a legtöbb alapra nem igaz. A fő ok a pénzpiaci mellett mégis az, hogy a többi alap már jutalékos. Legtöbbjét 200 Ft-ért veszed, 600 Ft-ért váltod vissza. Ez fix költség, tehát a befektetett pénz növelésével sem változik. 100e Ft alatt nem javasolnám más alap vételét, de én anno 150e Ft-ban húztam meg az alsó határt. Az az oka a közel félmilliós pénzmagnak is, hogy muszáj a kockázatokat is minimalizálni, ezért én elharmadoltam a pénzem, és minden harmadot más-más alapba tettem. Így jön ki az alaponként kábé 150-170e Ft-os érték, ami már jól tudja ellensúlyozni a tranzakciós költségeket, de már egy kis hozamot is tudnak produkálni. A pénzed egyik harmada mindenképp maradjon pénzpiaciban, ehhez azonnal hozzá tudsz nyúlni, ha pénzre lesz szükséged. A másik kettő harmadrész olyan alapokban legyen, amik többé-kevésbé jól követik az adott trendeket, most pl a kötvényalapok nagyon jól muzsikáltak (a Supra is ezért szárnyalt annyira). Ha bizonytalan vagy, vehetsz vegyes alapot is, ami részben részvényeket, részben kötvényeket forgat, így többnyire kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtanak, mint a kimondottan kötvény-, vagy részvény túlsúlyos alapok. Az OTP abszolút hozamú alapjával annyira nem vagyok elégedett, így inkább neked kell majd figyelned a trendekre, és aszerint változtatnod a befektetési politikádon. Mindenképp ezt az utat javaslom, mert hozzászoktat, hogy Te irányítsd a saját pénzügyeidet, és amíg a pénzmagot összegyűjtögeted, addig is figyelheted az eseményeket, sokat tanulhatsz belőlük. Mire eljutsz odáig, hogy a lecsóba csapj, már kellően fel leszel rá készülve. Tapasztalat! Elnézést, ha hosszú voltam.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák