Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mormota9

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám. Megint kedvet kaptam a Metro 2033-at végigjátszani így hogy lassan jön az új rész :DD .
    Felraktam a játékot hozzá a 2db update-et (eddig is így játszottam végig) és megint egy ismerős hiba fogadott amit sajnos most sehogy nem sikerült megoldanom.
    Itt egy kép róla. Elnézést kérek de most így tudtam gyorsan megoldani. Anno volt ilyen hibám vele még a régi vga-mal (6870) és egy új Windows ki is javította. De azóta beújítottam egy új kártyát (7870 Black) és megint előjött a hiba és Windows újrarakás után is megmaradt :W .
    A vga jó minden másik játéknál és teszteken hibátlanul megy :K de a Metro-ba ha felveszem a felbontást 1366x768-ra becsíkozódik a kép. De ha beállítom más felbontásra (akármelyikre) pl. 1360x768-ra eltűnnek a csíkok :F .
    És hogy miért nem játszok így? Mert akkor így a monitornak eléggé mosott lesz a képe (mondjuk ezt se értem hogy mi ez a nagy különbség).
    Nagyon megköszönném hogy ha valaki tudna ebben segíteni. :R

    Előre is köszönöm!

  • Mormota9

    csendes tag

    válasz Dhampir #1339 üzenetére

    Sikerült egy megoldást találnom a feljebb írt képhibára és nem jövök rá hogy miért működik.
    Elindítod a játékot csíkos a kép és kilépsz ctrl+alt+del-el a Windowsba elindítod a feladatkezelőt látod hogy fut a Metro 2033 fogod és bezárod így kintről (nehezen fogja), magyarán szólva "összeomlasztod" a játékot. Nekem sajnos a párszor az AMD Catalys is beadja a kulcsot így kell utána egy restart.
    Elindítod újra a játékot kiírja hogy összeomlott a játék és kívánja Safe módba elindítani és igennel válaszolsz neki. Elindul a game belépsz a beállításokba átállítod a felbontást 1366x768-ba (nekem ebben a felbontásba csíkozott) és csodák csodája hibátlan a kép :F
    Na ez miért van egyszerűen nem jövök rá hogy miért kell összeomlasztanom a játékot és utána dettó ugyan azokkal a graf. beállításokban hibátlan a kép. Ha valaki tudna rá egy értelmes választ mondani (ne a cserélj monitort vagy dobd ki a géped) akkor az megköszönném! :R

Új hozzászólás Aktív témák