Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kukucka

    csendes tag

    válasz Szten Márs #170 üzenetére

    Ja, ja, ez van... :P A kolléga akart egy linket hát írtam neki egyet. Egyébként ha vkit érdekel leírom, (ha nem akkor is), hogy nálam mennyit eszik a gép. Tök hagyományos konfig, inkább alsó kategória:

    P4 1.8@2.4, abit th7II, RDRAM egy pár, író, R9600 kari, 2 venti, 300W táp. Napi 15-20 óra átlagban amit megy a gép - saccra. A gép előtt 5200 ft villany havonta, most 13600 ft, azaz 8400 ft nekem havonként, beleértve a pár wattos olvasólámpát, kávéfőzést + miegymást. Ez a különbözet havira lebontva az elmúlt év alapján jött ki, igaz akkor még crt monitorom volt ami azért fogyasztott rendesen, most meg tft van, max 38W.

    Azt, hogy mennyi watt össz. amit a gép eszik nem izgat, karácsonyig el leszek még vele, aztán úgyis ''energiatakarékos'' masinát veszek, kerül amibe kerül.

    Kicsit OFF leszek. A minap láttam egyik német adón, hogy lemérték fogy.mérővel mennyit eszik meg egy év alatt egy mobilteló töltője, ha csak állandóan be van dugva az aljzatba. Durván 40 euróra jött ki, ott. Szal ha igazán fontos vkinek a fogyasztás, az nem árt ha jobban körülnéz otthon mi az ami feleslegesen fogyaszt, akár egy jó táp árát is meg lehet fogni egy-két év alatt.

Új hozzászólás Aktív témák