Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ftc

    nagyúr

    válasz HERR Z #6774 üzenetére

    Canon S3IS....
    Fuji s6500
    kodakok sajna csak 1/1000-t tudnak manualban de 16s- a maximum :F

    Ha sok manuálist akarsz akkor Canon S3IS s buherállt FW-el tud Rawot is.....fuji nálad SD kártyával kiesik

  • Hydra SR

    addikt

    válasz HERR Z #6774 üzenetére

    Jesszusom, még mindig a köztudatban van ez a 100 éve elavult tény, hogy az xD drágább akkor ne vegyünk olyan gépet amibe csak az jó? :Y Ez akkor terjedt el amikor 15000 Ft volt egy 512-es xD és 5000 az SD de már rég nem így van.

    Olympus xD 1GB: 6990.- bruttó (edigital)
    Integral SD 1GB: 3490.- bruttó (szintén edigitalban, ráadásul ez eléggé noname, lehet nem is ezzel kéne hasonlítgatni)

    Vagyis egy 1GB-os kártyánál ami már nem kicsi, 3500 Ft a különbség. Két géptípus között ennél sokkal nagyobb az árkülönbség, de még ugyanaz a gép is simán olcsóbb/drágább legalább ennyivel egy másik boltban, vagy a következő héten ugyanott. Memóriakártyát az ember normális esetben csak egyszer vesz, ez nem filmtekercs amit ha telefotóztál akkor másik kell. Szerintem ez ne legyen szempont amikor gépet veszel.

    Viszont szerintem kicsit szűkre szabtad a keretet: egy 10-20000 pluszból már kijönne amit keresel, ott már választék is lenne. 60-70 az még pont az a kategória amiből többnyire kihagyják azokat amik egy fotóamatőrnek fontosak, vagyis kb. amiket felsoroltál.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz HERR Z #6804 üzenetére

    Ránézésre, specifikáció alapján a Sony DSC-H9 elég korrektnek tűnik, 90-95 körül kapható, webshopokban talán kevesebb valamivel. A látószöge, zoomátfogása jó, a szenzora viszonylag kicsinek tűnik ennyi megapixelhez szóval még mindig a kompromisszumos kategória de hát most már minden újonnan kapható bridge gépre igaz ez (magasabb ISO-n, rossz fényviszonyok között feltételezem, hogy nagyon zajosodik). Optikája jó kell legyen, ezek a Zeissek ott szoktak lenni a szeren. Beállítási lehetőségei igen kiterjedtek, egy fotóamatőr is el lenne velük. Még távkioldó csatlakozása is van. Makró közelpontja is jó. Bazinagy kihajtható LCD.
    Nem próbáltam a gépet de a specifikáció alapján korrektnek tűnik.

    Közben most nézegetem még, az Olympus SP-550 (esetleg 560) még jobbnak is tűnik. A záridők kicsit korlátozottabbak, viszont van RAW, ami már igazán alkalmassá teszi akár a fotózás alapjainak elsajátítására is. Egyébként kb. ugyanaz pepitában mint a Sony H9 (szenzorméret, fényerő stb.) Jóval olcsóbb, úgy kb. egy 20-assal de a 60-70-ből már kicsúszik enyhén. A kisebb megapixelszám és az ISO50-es legalacsonyabb érzékenység miatt valószínűleg megfelelő körülmények között lényegesen zajmentesebb képeket lehet vele készíteni. A szűrőmérete jóval kisebb, emiatt sokkal olcsóbban lehet rá mondjuk UV vagy polárszűrőt venni. A zoomátfogása még nagyobb, mint a Sony-nak, különösen a nagylátószögnél jelent ez előnyt. Ja, xD kártyát eszik kizárólag, méghozzá ajánlott az Olympus xD bár nem tudom, hogy aktuális-e még amit régen csinált az Oly, hogy a Fuji xD-kkel pár dolgot korlátozott. Összességében így első nekifutásból ez tűnik a legjobb ár/érték arányúnak a most kaphatók közül a kategóriában, beleszámolva a drágább memóriakártyát is. Hozzáteszem, ezt sem próbáltam, csak a leírásból nézegetem.
    Véletlenül sikerült így válogatni, hogy éppen az xD-set tartom jobbnak de talán látszik, hogy kár lett volna a drágább memóriakártya miatt kilőni ezt a modellt.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • gaborbol

    őstag

    válasz HERR Z #6804 üzenetére

    ÜDV!

    Nekem sp-550uz gépem van, ami jelen pillanatban 75k-környékén már beszerezhető. Amennyiben ez a típus mellett döntenél, javasolnám a H típusú kártya vásárlását.
    A nagyobb(raw) képeket is gyorsabban menti, valamint a folyamatos videó felvétel csak is csak ezen megy,különben 640*480/30fps 30 másodpercre van limitálva.
    Ha nem oly márkájú kártyát veszel, akkor elméletileg a panoráma képek készítésétől búcsút kell mondanod. Én fuji 2 gb-os H type-ot vettem.Sajnos mem vagyok guru de, ha kérdésed van megpróbálok válaszolni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák