Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz yvsmad #62436 üzenetére

    Ez mind nézőpont, igény kérdése, próbáltam, használtam mai modernebb gépeket is, de máig a 2011-es Pana G3 a kedvencem, hiába elavult :D . Olcsó, nem sajnálom ütni-vágni, pici, forgatható érintőkijelzős, a pana autofókusza meg már a kezdetekben is teljesen jó volt. Ugyanakkor pl. a 2009-es Olympus E-P1-et már én is kissé ősleletnek érzem :D . Nem tudom kompakt fronton mi a helyzet, de gondolom nagyjából ugyanez. Van egy bizonyos szint dinamikában, ami alá nem akarom adni, az optika legyen viszonylag éles, a pana féle kontraszt af mindíg is elég volt nekem, iso, gyorsaság, wireless, ilyesmi engem nem érdekel :D . Őszintén szólva az E-P1-el is csak az volt a gondom, hogy az autofókusza botrányosan vacak, hatalmas a fókuszmező, vadászik, mellémegy a fókusz stb.
    Ja és telefonokkal is hasonló a helyzet nálam, az elején belebuzultam az okostelókba, havonta váltogattam, szénné custom romoztam, aztán az első galaxy s-nél rájöttem, hogy ez igazából csak fölösleges időpocsékolás számomra, eladtam és egészen tavaly szeptemberig butatelefont használtam :D . Most már okostelóm van, de csak azért, mert ezeket a Xiaomikat szinte ingyen hozzávágják az emberhez, de sokat elárul a 9 napos üzemidő arról, hogy mennyit nyomkodom ;] .
    Szal nekem ezek csak eszközök, amik pár minimális kritériumnak meg kell feleljenek és kb. ennyi. Azért úgy érzem fölösleges 3-4x-es árat fizessek egy gépért, hogy modernebb legyen, ami valszeg úgysem igazán érdekelne. Na de még úgyis meglátjuk lesz-e egyáltalán LF1-em, mert nehéz olcsón találni, egyelőre egy ideig lesem a helyi apró oldalakat és az ebayt.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák