Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bghistvan

    senior tag

    válasz vendingo #61802 üzenetére

    Hát azért elég gyakran, legfőképpen utazások alkalmával, akkor elég sűrűn van olyan téma ami meg-megkívánja a nagy zoom-ot....
    Pl portré fotóknál is jól jött meg háttérmosásos képeknél a nagy zoom közelítés a témára 2.8 rekeszértékkel, miközben a háttér messze volt tőle...ezeket nagyon szeretem, és ezekkel a kisgépekkel nem tudnám elkészíteni

    Egyébként most néztem az FZ1000-et (már kínomban), de hiába a nagyobb szenzor,még a zoom is beleférne, de a fényerőben az Fz300-hoz képest az is elvérzik, és az FZ2000 sem képes a teljes tartományban a 2.8-ra.......

    Szóval a TZ széria is kiesett a pixisből...... LX lenne nyilván előrelépés, de ugye a zoom-ot azért ennyire nem tudom elengedni (máskülönben a felhasználói vélemények nagy hangsúlyt fektetnek a gombok és a készülékház silány minőségére)...... egy biztos, elkapkodni már nem fogom....., de nyilván azt is tudom hogy fizikai korlátokból eredően egyhamar nem dobnak ilyen gépet a piacra.

    Talán ha nem változnak meg az igényeim, illetve zoom terén nem leszek hajlandó áldozatot hozni, akkor megveszem újra az Fz300-al!
    (de tényleg fel nem tudom fogni, hogyha már kisebb házban nem tudják kivitelezni ezt a hasonló specifikációt, akkor mondjuk Bridge-ben miért nem tudnak tovabblépni a 2.8 fényerő tekintetében mint az Fz300)

    Na nem is fárasztalak titeteket a vergődésemmel, köszi azért! :R

Új hozzászólás Aktív témák