Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz telex #5703 üzenetére

    Az 550-es Oly-nak számomra szimpatikusabb, kevésbé szörnyűséges képminősége van, mint az 560-asnak.. Bár igazán egetverő különbség nincs ebben a kategóriában a gépek között. A Fuji S8000 és a Pana FZ18 kullog leghátul, ők kerülendőek, a többinél meg a szimpátia dönt. Bár én sem vagyok a híve a 200x-os Zoomos 100 megapixeles kompaktoknak.

    [ Szerkesztve ]

  • _seth_

    veterán

    válasz telex #5703 üzenetére

    Nem, csak azt mondom, hogy az 5600 egy jó gép :) A többiről ismeret hiányában nem nyilatkoznék :)

    Ui.:

    Voltam ma bent digitális fényképezés 4 előadáson... igaz, hogy alig figyeltem oda de azért a tanár is felvázolta, hogy 6MP az ami elég általános felhasználásra (azaz nem stúdió), a MP nem minden sőt... beszélt a formátumokról (asp-c, kisfilmes fullframe, közép stb.) gyújtótávolságokról stb, elemezte az ISO értékek zajosságát és azt, hogy mi is a színzaj vagy, hogy hogyan működik a legtöbb zajszűrés, szó volt a ccd méretekről... stb... érdekes lett volna ha újat is mond de így bevallom 80%-ban végigbeszéltem az egészet bár figyeltem... egy csajnak fordítottam magyarra többnyire a hallottakat mint iso, ccd, zaj stb :)

    A tanárnak egyébként D40-es gépe van :)

    Ui.: tudom még 1 hónapja sincs nálam a 6500fd de lehet le lesz cserélve 400D-re, arról a gépről mi a véleményetek? Én amikor kezembefogtam borzalmasnak találtam azt a gépet de az akkor is dslr... 18-55 obival adják ezt tudom a kérdésem már csak az, hogy olcsón milyen jó obi van rá amivel a 6500fd-hez hasonló objektívet kapok.. tehát vmi 55-xy-ra gondolok.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák