Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #34784256

    törölt tag

    válasz Alex123 #13146 üzenetére

    Azért ennek a 720p-s HD videónak ne dőlj be, ha megnézel egy ilyen videót akkor hamar rájöhetsz, hogy csak a mérete 1280x720 pixel, de a minősége alig jobb mint egy 640x480-as videónak. A tömörítésnél elvesznek a részletek, igy meg nincs értelme. Még ha egy HD-s kamerát ( a hobbi kézikamerákra godolok, nem a profi, többmilliós gépekre ) nézel akkor annak is elég homály a HD-s képe, egy fényképezőt meg eleve nem erre terveznek.
    Lásd Panasonic-TZ5 videóteszt. ( arról meg nem is beszélek, hogy mennyi helyet foglal, és valószinűleg ha egy lassabb kártyát teszel a gépbe akkor darabos is lesz a felvétel, ez előző teszt hossza: 5sec, mérete: 15.8MB, nem biztos, hogy minden kártya bírja ezt ).
    A Panasonic-TZ-5-öt nem ajánlom, én is olyat akartam venni, jó kis gép lenne, csak a képminősége egy tizes skálán alulról üti a hatot ( szerintem ). Ami pedig a sötét helyeket illeti, szerintem az mindegyik kompaktnak nagy kihívást jelent, mivel magasabb ISO-nál mind zajos. Talán egy jó nagy külső vaku tudna segíteni :D

    [ Szerkesztve ]

  • adik

    őstag

    válasz Alex123 #13146 üzenetére

    1. főleg családi fotók, sok beltérben rossz fényviszonyoknál (az 520-as nagyon zajos képeket csinált...)

    Meg fogsz lepődni: minden kompakt gép legalább ennyire zajos, vagy amelyik nem, ott mosás van ezerrel, részlet meg nuku

    2. videó felvétel hanggal, nem baj ha már HD-s (720p)

    Leírták már mások is: azt videókamerának hívják. a samsungnak volt egy kamerája beépített fényképezővel. Két optika, két szenzor. Egy belépő kompakt, és egy belépő kamera képminőség(-pótlót) tudott produkálni egy felső-közép kamera áráért, de legalább bazi röhelyesen* nézett ki. Dilettánsoknak jó választás volt.

    3. max. 80 ropi van rá és nem tervezem, hogy képzem magam, tehát valami full autómata kell, mint az 520-as de már mozgó képpel és "szeresse" a gyenge fényt is...

    No, hát ilyen gép nincs.

    * - j/ly?

    Kettő, csipkebokor vessző!

Új hozzászólás Aktív témák