Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • air

    nagyúr

    Sziasztok!

    Sajnos úgy alakult, hogy új gépet kell vennem az SX10-es Canon gépem helyett. Eddig meg voltam elégedve vele, de sajnos ma délelőtt leesett az asztalról, és eltörött az akkutartó fedél.
    Így aztán kénytelen vagyok új gép után nézni.
    100e alatti bridge gépek közül kellene valami jót választanom.
    Ahogy látom elég komoly kompromisszumot kell kötnöm, mert az elvárásaimat elég kevés gép teljesíti.
    Mivel a régi géphez elég sok AA-s akkut vettem, ezért olyan gépet kerestem, ami ilyennel működik. Csalódva tapasztalom, hogy a legtöbb bridge típusú gép, már csak a gyártó - jó drágán mért - egyedi akkujával működik.
    Az Edigitalnál 2 olyan gépet találtam csak, amik még AA-s akkuval használhatók.
    Az egyik a Nikon L340, a másik a Sony H300.
    Ahogy néztem a többi gépet azt látom, hogy már a bridge kategóriában is vannak CMOS szenzoros gépek, bár a szenzor mérete még mindig a CCD-knél használatós 1/2,3"-os méretű.
    Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e kicsit többet áldozni, és esetleg az AA-s akku elvárást is feladni? Jobbak-e a CMOS szenzoros gépek, a kis szenzorméret ellenére?
    Esetleg a Sony HX300 Exmor R CMOS szenzoros készüléke, vagy a Panasonic FZ200-asa, amiről itt is és máshol is több pozitív véleményt olvastam, és a 2 év garancia is mellette szól.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Új hozzászólás Aktív témák