Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ragesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Laikus vagyok a témában, lényeg, hogy elfüstölt a 6,5 éves Chieftec GPS-550A tápom, ez azt jelenti, hogy már pár napja kerregett a venti, kis mozgatással általában heylre jött, aztán egyszer csak bakelitszag volt, ekkor gyorsan kirántottam a 230-as kábelt a konnektorból. Nem tudom van-e még rá garancia, gondolom rég nincs, papírjait nem találom, ugyhogy szétszedtem, és látom, hogy a belsejében több helyen fehér "olvadt" műanyag van (mint a sziloplaszt, csak ez kemény). A kérdésem az, hogy ez esetleg gyártáskor került-e bele, és ezzel rögzítettek mindenféle elemet (nagyon úgy néz ki), vagy most került bele? Előbbi esetben remélem egy új ventivel életre kelthető a cucc Ha igen, milyen ventit ajánlotok? Illetve utóbbi esetben milyen tápot vegyek? :)

    Köszi a választ!

    [ Szerkesztve ]

    Üdv

  • ragesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elnézést, ha esetleg nem a megfelelő topikba írnék, a kérdésem az alábbi:
    - Mi történik ha a tápegység ventilátorának csatlakozóját az egyik alaplapi FAN csatalkozóra kötöm? Szeretném ugyanis látni a tápventi fordulatszámát is (3 tűs a csatlakozója).
    Gondolom így az első pár másodpercben még nem működne a tápventilátor, de remélhetőleg ennyi idő alatt nem is melegedne fel nagyon (pl. videokártyám nincs, szóval nem kell nagy teljesítményt leadnia).

    Vagy milyen más egyszerű módon lehetséges a tápventi fordulatát látnom, esetleg szabályoznom? Külön szabályozó eszközt (pl. előlapi panel) nem szeretnék emiatt venni, ha nem muszáj.

    Köszönöm a válaszokat!! :R

    Üdv

  • ragesz

    csendes tag

    válasz Graphics #102694 üzenetére

    Köszi a választ!
    Az az igazság, hogy nemrég meghalt a tápventim, így kicseréltem egy másikra (konnektorok, csillárkapcsolók szerelése után ez sem tűnt túl bonyolultnak...). Az előző ventinek 2 tűs csatija volt (piros-fekete), és a tápon lévő csatlakozó is 2 tűs, ezek szerint a feszültséggel szabályozza a táp a fordulatot?* Az új ventin lévő 3. tűvel (sárga) esetleg lehet-e azt csinálni, hogy rákötöm az alaplap egyik FAN csatlakozó 3. tűjére? Látna-e így fordulatot? (Gondolom nem én vagyok az első a világon, akiben felmerült ez az alapvető óhaj, hogy lássa a tápventi fordulatát...)

    * Egyébként honnan tudja egy 2-tűs ventilátor csatlakozóval rendelkező táp, ha nem forog a venti? Mert ha jól tudom a 3. sárga kábelen lehet nézni az RPM-et (a 4. kék kábelen pedig (ha van) lehet PWM szabályozni). Ha esetleg nem tudja a táp a venti fordulatát, akkor így mennyire biztonságosak a tápok?

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák