Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Potzee #38145 üzenetére

    Minél tovább nézem ezt a gépet annál több hibát találok :( Azzal a 420as GB táppal nem voltak jók a feszültség értékek sem hwinfo-ban nézve, valamint észrevettem hogy a videókártya pci-e 2.0 1x sebességen megy. Megvették a CTG-500-80P tápot beletettem, most a feszültségek rendbe jöttek, a videókártya pedig 1x-ről 2x-es sebességre váltott :Y
    Kivettem belőle a vga-t és áttettem az én gépembe, ott szépen 16x sebességen megy, beletettem ebbe az én vga-mat itt az is csak 2x-en ment (gpu-z render testel sem megy feljebb). Úgyhogy attól tartok ez a tápcsere kissé megkésett és nem csak egy vinyó szállt el hanem az alaplappal is gond van. Továbbra is megfagy időnként kernel-power hibával idle állapotban, hőmérsékletek is rendben vannak, amd drivert kompletten eltávolítottam és újratettem (sapphire saját oldaláról a legfrissebb). A pci-e csati és a kártya is jó dzsuvás volt, leporoltam azokat is.
    Csodálkoztam milyen hangos pedig be van kapcsolva a venti szabályzás, most vettem észre a cpu hűtőt a sys fan dugóba tették ezért ment mindig maxon, a speakert pedig a másik sys fan dugóban találtam meg. Mást már nem nagyon tudok vele csinálni, szerintem az előző táp betett neki.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6750XT, Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák