Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz kali #11676 üzenetére

    Nekem nem ez a bajom a WP-vel, meg a Lumia 800-al. Nagyon röviden írom csak le, mert hosszú a lista, amiért vissza akarok menni droidra. Nincs rendes push, emiatt semmilyen real time chat nem működik rendesen. Van, hogy 10 perces-fél órás késéssel kapok meg egy üzenetet, van, hogy egyáltalán nem. Kurva idegesítő, ha mondjuk valamiért épp fontos lenne. Hiába van integrálva a Facebook a rendszerbe, hiába a Microsofté a Skype, nem működik megbízhatóan. Érdekes amúgy, mert van, hogy tökéletesen üzemel az integrált Facebook chat. Maradva az üzeneteknél, zavaró számomra, hogy ha hozzá van adva egy contacthoz Facebook meg Live fiók is, akkor a bal felső sarokban egy kis fehér (fekete, ha világos hátteret állítasz be) felirat jelzi, hogy melyik csatornán írsz neki. Jelzi még a szövegbuborékban, hogy üzenet küldése, vagy csevegés ezzel: Facebook, de nagyon elbaszott módon, kis szürkés felirattal, ami nyilván az első karakter bevitele után eltűnik. Szerintem súlyos gondok vannak azzal a szoftverergonómiáért felelős tervezővel. Nem egyszer fordult elő, hogy csak lendületből, gyorsan írtam, majd kb a 10-ik sms küldése után vettem észre, hogy basszus, ez nem chat. Nem is a felirat nagyságával van a gond, a színekkel. Minden ugyanazzal a grafikával készül. Ez modern és minimál? Meglehet. Számomra jól használható? A legkevésb sem. Legalább annyit tennének, hogy más a szövegbuborék meg a szöveg színe a egyes kommunikációs csatornákat látva, vagy más a háttér, esetleg mindkettő. Nem véletlenül színes minden közlekedési tábla, az ember szeme erre a legérzékenyebb. Meg lehet nézni a BB10-et, na az üzenetkezelés, nagyon profin van megoldva. A homescreenen kevésbé zavaró, mert nagyok a csempék, de lehetne egy kicsit színesebb a grafika. Továbbmegyek. Nincs értesítési központ. Ha valamit nem raksz ki csempének, akkor a büdös életben nem jössz rá, hogy mi csipogott, miután eltűnik az értesítést jelző "toast notification". Ez sokat javul az átméretezhető csempékkel, meg a lockscreen third party appok általi elérésével, de nem az igazi. Annyi megoldás lenne egyébként rá. Legegyszerűbb, hogy nem tűnik el az értesítés, csak ha rányomsz, de lehetne az alkalmazáslistában egy pici jelzés az ikonon, hogy ezzel történt valami (igen, jó példa az iOS), vagy akár egy értesítésgyűjtő, ami mondjuk nem fentről lehúzható, mint a többi rendszeren, hanem oldalra kell lapozni, mint az alkalmazásoknál, csak a másik irányba.
    Utálatos dolog a natív appok elhagyása 7.x alatt. Se értelmes médialejátszó, se normális böngésző. Az IE nagyon buta. Nem jegyez meg emailt, jelszavakat, nincs könyvjelző szinkron, körülményes a felület, semmi gesztusvezérlés nincs, ami egy érintésre optimalizált felületen viccesen hat. Alternatíva a UC Browser, de nem tökéletes, arról nem beszélve, hogy nem lehet alapértelmezettként beállítani, így egy emailben kapott linket, megosztást stb kopipésztelhetsz ki ha nem IE-ben akarod megnyitni. Körülményes. Ráadásul a böngészők csak az IE motorját hasznáphatják, pedig a WebKit a legelterjedtebb, előfordulhat kompatibilitási gond.
    Akkor olyanokról is érdemes említést tenni, hogy Lumia 800-on az IE és a zenelejátszó használatától lefagy a rendszer, az okát senki nem tudja, megoldás nincs. Baromira gáz. Vagy, hogy egy beakadt appot csak reboottal tudsz kilőni, mert ugye kilőni nincs lehetőség, szarul megírt app pedig mindenhol van. Még iOS-be is berakták ezt a funkciót, nem tudom, kit zavarna, ha itt is lennd rá lehetőség.
    Apró kényelmi dolgok tömkelege hiányzik még, ami droidon megvolt. A billentyűzet fapados, de legalább lecserélni se lehet, egy tárcsázót, vagy üzenetkezelőt nem tudsz feltenni, pedig a T9 tárcsázás nagy királyság. Zavaró, hogy a legfontosabb dolgok eltűnnek az állapotsávval együtt (idő, töltöttség, térerő stb), ezek mind kellenek nekem a kényelmes használathoz.
    Olyanról felesleges is beszélni, hogy finomhangolod a procit, GPU-t, RAM kezelését stb, mert átlagusernek halvány lila fingja nincs erről, nekem mondjuk hiányzik.
    Szóval alapvetően pici, apró dolgok tömkelegét tudom felhozni, ami miatt jobbnak tartom a droidot, hiába laggol. Akadjon meg, pont leszarom, viszont ezek a dolgok sokkal több időt vesznek el, jobban zavarnak, ártanak a felhasználói élménynek. Számomra az nem abban merül ki, hogy gyors a UI, mert nem arra használom a telefonom, hogy huzigálom a homescreent. Ellenben szeretnék megoldani átlagos, mindennapi dolgokat a lehető legegyszerűbben, ebben pedig mem partner ez a rendszer. Az alapötlet nagyon tetszik, a dizájn nagyon szép, az optimalizáltsága lenyűgöző, de ennyi. Sajnos nagyon mellényúltam, mikor megvettem, de ez csak hosszabb távon derül ki úgyis, így nem okolok senkit. Kipróbáltam, nem vált be, ez van. Ettől még nem rossz rendszer, ha nincsenek nagy elvárásai az embernek, akkor talán az egyik legjobb rendszer. Így is az lehetne, de nem az, legalábbis nekem nem. Picivel több odafigyeléssel a Microsoft oldaláról megalkothatták volna AZ operációs rendszert.

Új hozzászólás Aktív témák