Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ezek közül fontolgatok egyet:

    Motorola Defy+ -> olcsó és szorgosan frissítettek Android 4.0-ra
    Samsung Galaxy Ace 2 -> gyorsabb hardware, vékonyabb ház, de ennek ára van
    Nokia Lumia 710 -> Nálam a Windows Phone-nak is van varázsa és eddig majdnem minden telefonom Nokia volt (illetve azokat használtam legtovább, nem adtam rajtuk túl igen hamar...)

    Ma megnéztem pár kiállított modellt, és a Nokia külseje közel sem fogott meg élőben annyira, mint a képekről reméltem (a 800-as az már igen, de az drága is és azon az áron inkább vennék mást...). És tudom, hogy nem lesz full win8 update, de fél-átvarrást legalább ígértek. Érdekes lehet majd Win8 PC mellett használni...

    Bár sohasem volt még Windows telefonom, így kicsit félek, hogy itt nem lehet eleget okoskodni, mint akár Symbian-nal vagy Androiddal mindenféle főzött romok és hasonlók...

    A Samsung tetszett külsőre is, de kicsit visszatart, ha azt nézem még mindig nincs sehol az a pletykált Android 4.0 frissítés (és jártam már csúnyán Samsung termékekkel software-es problémák kapcsán, vagyis nem igazán bízom bennük, hogy belátható időn belül tényleg frissülni fog ez a készülék 4.0-ra, hacsak nincs valahol egyértelműen és hivatalosan is beígérve).

    A Motorola pedig régi, vaskos, de legalább olcsó, és gondolom hogy már ez is elég szépen kiszolgálna 1-2 évig, illetve ez is nagy ugrás lenne most Nokia 5800-ról.

    Azért is vagyok árérzékeny, mert tudom, hogy lassú az 5800 és sokkal jobb hardware-eket pakolnak már az említett telefonokba, én pedig sokat nyomkodom vonatozgatás közben a telefonom (mondhatni maximálisan kihasználom, amit a régi telefonom tud és érzem, hogy ki tudnék használni ettől jóval többet is). De alapvetően nem is volt még beütemezve az anyagi kiadás egy telefoncserére. Mostanában nem sok pénzt költhetek ilyen kütyükre és annyi mindenre lehetne, hogy amire nem érzem szükségét (mert így is elnyomkodom még az 5800-t is), arra nincs kedvem a kelleténél többet kiadni. -> Ezért nézegettem a kicsit régebbi Motorola-t is. (Hogy mégis vásároljak, csupán onnan jött, hogy húgom megkért nézzek szét szerintem ő mit vegyen...)

    Ezekre tudna valaki hozzáértőbb (általános tudásom van a területen, de a konkrét típusokkal nem foglalkoztam az utóbbi pár évben, csak vegetáltam az 5800-al) mondani pár okos szót:
    - Lehet-e "összevissza hackelni a Windows Phone-on Nokiákat is, mint a Symbiant?
    - Mennyire borítékolható az Android 4.0 a Galaxy Ace 2-re még a nyár folyamán?
    - Mennyivel gyorsabb és használhatóbb ez a két készülék, mint a Motorola?

    Ja, és valami, amit fontosnak érzek: A fenti 3 közül melyiknél milyen a kijelző karcállósága? Mert a Nokia vadul hirdeti, hogy nekimehetek konyhakéssel... és lehet, hogy a többi is hasonló, csak nem feküdt erre rá a marketing, de kérdezem, ha valaki tudja, sőt, akár tapasztalata van róla...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    (#46607) aggleány, (#46610) agabe
    Köszönöm a válaszokat, segítettek kicsit átgondolni a kérdést.
    Le is nulláztam a listát és most ez alapján a prioritási lista alapján keresgélek:

    1: ~800x480 legyen a felbontás, ne csak ~480x360, mert elég sokat netezek vele
    2: Legyen karcálló az üveg (mert tok nélkül hordom zsebben)
    3: Inkább Android, mint Windows (mert szeretek bütykölni)
    4: Ha lehet, akkor inkább ~3.7", mint ~4.0", mert a zsebemhez inkább 3.2" passzolna (de hát valamit valamiért, mert mikor ránéztem a HTC Wildfire-re, akkor nem csak az ugrott be, hogy kényelmesen férne el a zsebemben, hanem az is, hogy sokszor minél nagyobb kijelző lenne kényelmes -> ezért kéne a karcálló üveg, mert arról szó sem lehet, hogy tokban hordjam 3.2" felett, a 3.2" viszont neccesen picike, a 3.7"-osak pedig valahogy pont nem látszanak nekem megfelelni egyéb paramétereikben...)
    5: Inkább legyen egységesen vaskosabb ahelyett, hogy a nagy része vékony, viszont előre vagy hátra kitüremkedik valami (akár a kamera hátul, vagy valami kanálszerű nyúlvány, mint a HTC One V-n, ami egyébként minden tekintetben bejött volna, de számomra csúnyácskává és zsebbe téve kényelmetlenebbé is teszi -> nálam az a design epic fail, de ilyen a Galasy S1 is...)

    Az ár is felszabadult egy picit. Most épp a használt Galaxy S2-kkel szemezgetek 70-80k közt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tjokai #46655 üzenetére

    Igen, épp ma rajzoltam meg CAD-be pár telefonméretet (Samsung S3, S2, Ace2, HTC Wildfire), nyomtattam ki és tettem oda a papírt a farmerzsebem elé. Én is rögtön láttam, hogy az S3 már szinte kilógna, de az S2-vel sem nagyon lehetne leülni és még az Ace2 is határeset kényelemre. :(

    Szóval csak az Ace 2 gorrilla glass-os megfelelője kéne nekem, de még nem találtam rá (vagy ha véletlenül belebotlottam, már elfelejtettem a sok nézelődés alatt). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz aggleány #46678 üzenetére

    Nagy... Ma pár pillanatra már elkezdtem engedni a csábításnak, hogy szerzek külföldről olcsón egy S2-t vagy akár S3-at, de mire már az S3 felé kacsintgattam, akkor feleszméltem, hogy már az S2 is túl nagy a zsebemnek, maradok inkább a 3.7"-os kijelzőnél, minél kisebb kávával.

    Ha nincs jó kompromisszum kényelmesen apró telefon és netezésre is használható képernyőméret közt, akkor inkább veszek egy nagyon apró telefont szigorúan telefonálni, sms-ezni, emailezni, és mellé egy táblagépet, amit utazgatás közben nyomkorászhatok...

    Így most ismét a Motorola Defy+ sakkozódott ki. (Már néztem, de elsikkadt.)
    Ez 3.7", 480x854, de keskeny a káva, szóval számomra szerintem épp optimális (még épp kényelmesen elfér a zsebben, de azon túl szinte maximalizálja a felbontást és képernyőméretet). Ja, és víz, por, karcálló, szóval nyugodtan zsebre vághatom. Van Andorid 4.0 és még viszonylag olcsó is.

    Ahogy néztem az aprón ezt alig adják olcsóbban használtan, mint amennyiért a T-mobil is hozzám vágja újonnan (aranykártyás előfizetői kedvezményes webshop áron), és most úgy érzem régóta kísértgetem már a sorsot a külföldről hozott olcsó cuccokkal, amire van is garancia meg nincs is, csak eddig nem nagyon lett próbára téve a szerencse (pl. most a Samu S2 és S3 számla nélkül lenne, Samu garanciajegy pedig volna a bontatlan dobozban, de max én töltöm ki és pecsételem le magamnak, ami ügyintéző szervizes hangulatán múlik, hogy elfogad-e így, vagy sem. Aztán a software-el is kötelezően bűvészkednem kell, ha magyarul akarok SMS-t, emailt írni, stb...)

    Android felületből egyébként a HCT Sense tetszik legjobban, a szóba ejthető készülékeik design-ja (One S, Desire S) viszont kevésbé be nálam (sem a lapjukra merőleges "kanál" nem tetszik, de a szintén ide alulra adódó extra hosszuk kényelmileg sem kedvező...).
    Ezt követné a Samsung, csak náluk tényleg inkább a drágább és nagyobb telefonok közt lenne érdemes nézelődni.
    Legalul pedig a Motorola, aminek a kezelőfelülete közel sincs a HTC Sense-hez, viszont a Defy+ nagyon helytakarékos, épp csak a vastagságban fogyhatna egy kicsit, de hát emberi áron belül nem lehet mindenben tökéletes...

    Megyek olvasgatni a Defy+ topicját.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #40993792 #46699 üzenetére

    egy átlagos telefonnál sokkal jobbak a túlélőképességei, de csodát, sérthetetlenséget ne várj ettől sem

    Nyilván nem akarom napi szinten átdobálni egyik munkagép tetejéről a másikra, hogy vagy elkapják vagy leesik és átgurul rajta a nehéz tengely, belepréselve a sárba. Csak ne kelljen vele úgy bánni, mint a hímes tojás, hogy mondjuk alkalmanként mocskosabb meló közben poros kézzel is merjem tapicskolni az üveget, ne aggódjak azon, hogy a port végigdörzsölve máris láthatóan karcos lesz. Vagy ha mondjuk kocsiban leejtem a padlóra, még ne essek kétségbe...
    (Védőfóliát pedig látni sem akarok, a mostani telefonomra már több mint 10k-ért pakoltam fel fóliákat, pedig ma már jó ha 10k-ért el lehet adni, vagyis többet ért volna mára szétkoptatni és eldobni, de közben fólia nélkül picit kényelmesebben tapizni...)

    Találtam egy oldalt, ahol sok szűrési feltételt meg tudtam adni: [link]
    Itt végignyálazva a találatokat végül is HTC Desire S és Motorola Defy+ telókra szűkült a kör.

    A Desire S 8 mm-el magasabb, de 1.8 mm-el vékonyabb, ami így egálnak tűnik (nagyobb területet hasít ki a zsebből, de kevésbé feszíti a kisebb vastagsága).

    A HTC mellett szól a:
    - Sense felület (bár csekély előny, ha kikapcsolt kijelzővel a Defy tűnik szebbnek a vékony fekete kávájával)
    - hivatalos Android 4.0 támogatás (vélhetően úgyis azonnal babrálom, de ha mégsem...)

    A Defy+ mellett pedig a:
    - strapabíróság
    - 54 sornyi extra pixel a kijelzőn
    - kisebb súly (az 12g itt ~10%, ami már érezhető lehet, mikor épp nem kéne érzeni...)
    - újonnan is megvehetem elfogadható bolti áron, míg a HTC-t csak apróhirdetőktől (és így bontatlan talán nem is lesz belőle)

    Még a hardware kapcsán nem jutottam dűlőre, hogy a két 1Gh-es processzor közül melyik a gyorsabb, illetve a melléjük társított GPU-k közt melyik nyer (legalább is benchmarkban). Viszont úgy néz ki a HTC-be szerelt chipset jobban gazdálkodik az energiával, mert kisebb kapacitású akkumulátorral is magasabb készenléti és telefonálási üzemidőket mert ráírni a gyártó.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz agabe #46725 üzenetére

    A defy viszont (a milimétereken kívül) kompaktabb, és zsebben jobban elvan.
    Személyes tapasztalat?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák