Keresés

Hirdetés

  • RISC-V alaplap a Framework Laptop 13 notebookhoz

    ph A szabadon szerelhető, bővíthető noteszgépbe a DeepComputing jóvoltából kerülhet a nyílt platform.

  • Nine Sols teszt

    gp A horrorjátékairól elhíresült Red Candle Games műfajt váltott, és ezúttal egy Sekirót idéző akciójátékkal tért vissza.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mosanke

    senior tag

    válasz 12-es csaj #6954 üzenetére

    Szia!

    "0.-ik napi védelme még mindig nem olyan jó..."

    Szerintem meg nincs ilyen neki. Mármint nulladik napi. :N Ezzel csak a szoftvert minősítem és nem Téged. :K
    Az egészhez még csak annyit, hogy számomra az volt a nagyon meglepő, hogy az avast! állandó védelme mellett szépen felmásztak a gépre olyan kártevők is, amiket az adatbázisa már hónapok óta ismert így már eleve meg kellett volna fognia. Még figyelmeztetést sem dobott fel, semmit. Csak a manuálisan indított keresés találta aztán meg.
    Ezzel nem azt mondtam, hogy az avast! rossz lenne, de nem is jó. (persze ez szubjektív vélemény és az én véleményem.)
    Én is használtam - még régebben - avast!-tot de mostanra inkább fizetek az ilyen irányú védelmekért.
    Van egy nagyon jó barátom az itteni, egyik legnagyobb és országos lefedettséggel működő számítógép-szervizben. Ő a szoftveres vonalon ügyködik egyébként. Nyáron beszélgettünk egy hosszú hétvégén pár sör mellett erről a témáról is kicsit. Azt mondta, az a tapasztalatuk, hogy a virus fertőzéssel behozott és ezért javításra szoruló gépeken vagy NOD32 vagy AVAST! van feltelepítve. Nagyon ritkán hoznak be olyan virusfertőzött gépet, amin ez a kettőn kívül más védelmi szoftver lenne telepítve. Átlagosan és csak hozzá havi szinten úgy (nagy szerviz mint mondtam) 10-12 gépet hoznak csak ezzel a problémával. Természetesen más szoftveres hibákkal is vannak bent gépek nála, de most csak ezt emeltem ki. Többnyire nem sikerül már a mentesítés, mert annyira szétfertőződtek a gépek, így maradnak a Win újratelepítések. Rajta kívül még 5 szoftveres kollégája van, így értelem szerűen ha nem is öttel, de felszorzódik a teljes darabszám, mert nem csak Ő kapja a fertőzött gépeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák