Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GEPESZ66

    veterán

    válasz Cs1csó #57062 üzenetére

    Jól összefoglaltad a lényeget!
    Megismerkedtem a Macrium-al, csináltam mentést, de már nem kísérletezgetek, csak használom a WIN10-et.

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz Cs1csó #57062 üzenetére

    Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nagyon nagy mennyiségben kerülnek elő új kártevők. Ezzel nem lehet lépést tartani minden fronton sajnos. Azt gondolom, hogy ezek a minta alapú házi tesztek bohóckodásnak jó, de semmi több, ugyanis lehet, hogy x,y termék nem ismert fel 10-20 mintát, de ha futtatásra kerülnének, akkor meg blokkolja. Mivel az adatbázis elavult és nem képes lépést tartani azzal a mennyiségű napi mintával, ami napvilágra kerül, így bekerültek a jóval hatékonyabb proaktív megoldások. Ez persze nem azt jelenti, hogy az adatbázis alapú felismerést el kell hanyagolni, de már nem akkor a létjogosultsága, mint mondjuk 10 éve.

    A másik, ma már mindegy, hogy melyik terméket használjuk. Én ugyan azt vallom, amit leírtál. "Élvezet" legyen használni a terméket (márha ez jó szó rá), és ne a problémák miatt idegeskedjen a user amit az adott termék prezentál.

    (#57064) salaud: [I]"Gyakran azonban a vírusirtó nem annyi fertőzést talál, mint amennyi fájl van, hanem egy fájlt többfajta fertőzéssel is azonosít. Ilyenkor a tesztminta vizsgálata után kiírja, hogy ő mennyi fertőzést talált, az user meg megírja, hány fájlt nem törölt ki. Illetve az Eset szokott olyat tudni, hogy a fájlt magát nem törli ki, csak "fertőtleníti", az ártalmas kódot távolítja el belőle, ilyenkor ezt külön szoktuk jelezni."

    Ezt pont jól írtad és ez fontos! Nálam is a mai napon a KIS 8 fájlt nem törölt, hanem fertőtlenített! Így nem releváns a maradék mennyisége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák