Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz #19482368 #51893 üzenetére

    Abból vontam le, mert nekem úgy tűnik, nem ismered a hétköznapi embereket. Túl sok tudást és rugalmasságot feltételezel róluk - holott nem így van. Erre írtam a január 2-t példának. Ha valaki a saját jelszavát nem képes rendesen megjegyezni, amit nap mint nap használ, akkor nem tudom, miből feltételezed, hogy az általad emlegetett eszközöket be tudja állítani és problémamentesen tudja üzemeltetni. Ennyi erővel a wifit is fel lehetne pumpálni, legyen akkor 802.1X alap, RADIUS kiszolgáló, számítógép-alapú hitelesítés, azt hadd szóljon.
    Nem azt vitatom, hogy nem jobb a vezetékes hálózat, mert de, az. És nem csak biztonsági szempontból. De te magad írod: "Az hogy ez nem terjed már el széles körben, hát na..." Erre adtam választ.
    Emellett linket kértem. Nem kaptam. De te csak a UPC-t hoztad fel - hol a többi? Mi indokolja a többes szám használatát ("szolgáltatók") az 51880-as hozzászólásban?
    A hasonlatom lényege meg látom, nem ment át. Nem az esztétikumról van szó. Hanem a biztonsági eszközök túlméretezéséről. Mert otthonra szerintem továbbra is indokolatlan az, amit javasolsz. Igen, nagyobb biztonságban lehet egy otthon így, de ezt hétköznapi ember nem fogja megfizetni (hogy nem tudja vagy nem akarja, nem fontos), nem fogja beállítani és üzemeltetni (mert nem ért hozzá, szakemberért külön meg nem fog fizetni), és nem fogja a kényelmét feladni (mert a laptopját az egész lakáson belül bárhol szeretné használni, a tabletjét és az okostelefonját meg amúgy se tudja kábelre kötni). Ezért hoztam a párhuzamot: ötpontos kontra hárompontos biztonsági öv (többek között).

Új hozzászólás Aktív témák