Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz justaview #35955 üzenetére

    Azt hittem ez a topik mentes lesz az MS módszeres mocskolásától, de tévedtem....amint megláttam itt a kollégát, tudtam, hogy nem a szokásos, "milyen AV-t ajánlotok a gépemre, rendszeremre" szintű kérdést fogja feltenni. :U

    Amúgy igazad van, direkt nem csinálnak bele jobb AV-t, mert akkor nekik ugrana a többi AV-gyártó, hogy rontja az üzletüket. De egyébként egy rakás basic megoldás van a Windowsban és nem erőltetik meg magukat a fejlesztésben, mert így legalább egy csomó külsős cég portolja a saját megoldását a platformra (ami jó), illetve hatóság sem cseszteti őket. Utóbbi különösen röhejes, hiszen első elgondolásban egy gyártó a saját maga rendszerébe, mért ne tehetne maga által fejlesztett megoldásokat, minőségtől függetlenül :F Az lenne a kutyaság, ha csókos viszonyból adódóan, egy külső partner cuccát pakolnák bele default, akkor jogosan reklamálhatna a konkurencia. Aztán, hogy mért van beépítve a saját megoldása, a saját rendszerébe, az is kész vicc?...mintha más platformoknál nem lenne ilyen, azokon bezzeg senki nem zsörtölődik, nem tereli jogi útra. Illetve, ha a Windowsba nincs belerakva a saját termékeik egy része, akkor mégis a felhasználókhoz hogy jutna el, mindenki a netet túrná, olvasná a cikkeket, teszteket, hogy épp mi az aktuális kínálat, maga állna neki telepítgetni?? Persze a sok Windows átlagfelhasználó pont erről híres, akik a vírusvédelemre se figyelnek oda, illetve max. a Nod32 nevet ismerik AV téren...
    Na meg MS is Win8.0+ óta többek között azért is pakolja bele a Defendert a rendszerbe, mert sokan nem is foglalkoznak a védelem kérdésével és legalább legyen vmi alapszintű védelmet nyújtó AV, hogy ne barmolják el rögtön az OS-t.
    Mindazonáltal ez az egész pusztán csak a pénzről szól, hogy a kicsik is szeretnének odaférni a kondérhoz és ott is maradni. És, mint tudjuk Windows esetében jó nagy az a bizonyos kondér és lehet bőségesen lakmározni belőle.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz justaview #35955 üzenetére

    „Te egy múltbeli eseményről írsz, én meg arról, mi lenne, ha MS 95%-ra feltolná.”
    Te meg a fantáziáidról beszélsz. Amikor megjelent, akkor sem volt jó, mégis fontolgatták versenyellenes magatartás miatti beperlésüket. Éppen az egybeépítettség miatt. Volt korábban is próbálkozás a részükről, a OneCare véletlenszerűen elért 100%-t teszten, mégsem ugrottak neki az MS-nek. Mert nem volt a rendszer eltávolíthatatlan része. A legtöbb felhasználó nem is tudja, hogy az MS-nek van saját AV-megoldása, mert a Windowshoz OEM-ek által előtelepített formában jut, ilyen formában pedig a legtöbb gépen egy fizetős AV 30 napos próbaverziója van. Mikor ez lejár, akkor többnyire egy ingyenes non-MS alternatívát raknak fel.

Új hozzászólás Aktív témák