Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    válasz #54715584 #44630 üzenetére

    Szívesen! :)
    Azt hiszem, a fizetős Avastban volt, de nem biztos. Ez viszont annyiból jobb, hogy több, egymástól független homokozót hozhatsz létre, és telepíthetsz beléjük programokat későbbi, hosszútávú használatra. A netezőset (Default Box a neve, de bármelyikkel netezhetsz) érdemes automatikus törlésre állítani. Így ha befejezed a böngészést és bezárod az összes benne futó programot, elindítja a törlést. Amikor letöltök egy programot, azt a Default Boxban futtatott fájlkezelőben jelszóval tömörítem, csak ez után emelem ki onnan. Így akkor sem tud fertőzni, ha vírusos. Persze igyekszem olyasmit nem letölteni, óvatos típus vagyok, de az ember sosem tudhatja. Telepítés előtt létrehozok neki egy homokozót, abban futtatom a fájlkezelőt, betallózom a tömörített programot, kibontom, és telepítem. Ja, ha nem kell net a telepítéséhez, mielőtt használatba veszem az adott homokozót, a beállításokban letiltom a netről. Ha pedig kell neki, a telepítés után teszem meg.

    Még valami fontos. Úgy is beállíthatod bármelyik homokozót, hogy amint létrejön egy fájl egy megadott mappában vagy ahol csak akarod, emelje ki a virtuális környezetből. Ezzel bánj körültekintően, mert így bármilyen rondaságot elszabadíthatsz a gépen. A netezős homokozódban ezt ne kapcsold be. Alapból nincs is szerencsére. Nekem például videókonvertáló van telepítve az egyikbe, de csak a telepítés után kapcsoltam be ezt a funkciót, előtte nem praktikus. :D

Új hozzászólás Aktív témák