Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ithomas

    őstag

    Hello!

    Már több mint egy hete vagyok Meizu E5 tulaj,és úgy gondoltam,ideje írnom egy ''kis'' cikket,amiben megosztom Veletek a lejátszó jó és rossz tulajdonságait egyaránt,hogy másoknak is segíthessek a döntésben!

    Meizu E5

    Pár évvel ezelőtt még nem volt túl nehéz dolga annak,aki mp3 lejátszó vásárlásán törte a fejét!Míg nyugaton,és a távolkeleten hatalmas volt a választék,addig itthon csupán néhány típus közül választhatott az ember!Pénztárcától függően vagy a minőségi és rendkívül drága,vagy a kompromisszumokkal teli,de megfizethető lejátszók jöhettek szóba!

    Mára ez a helyzet szerencsére megváltozott,a legkülönfélébb márkák árasztották el az országot,melyek itthon még ismeretlenül csengenek.
    Vannak ezek között jók,és felejthető darabok egyaránt,de a Meizu mindenképp az első csoportba tartozik!Az E5-el bebizonyosodott az,hogy megfizethető áron is lehet profi minőséget képviselő lejátszót építeni!


    Tartozékok és Kinézet:

    A lejátszó dobozát kibontva egyből felcsillant a szemem,hiszen ilyen gazdag tartozékarzenált
    nem mindennap lát az ember!
    Van itt minden amit csak elképzelhetünk:

    Hordozó tok
    Hordozó zsák
    Audio kábel
    USB kábel
    Nyaklánc
    Mini usb USB átalakitó
    Telepitő CD
    2 minőségi fülhallgató(fehér+fekete)
    1 db AA elem
    Használati utmutaó
    Távirányitó!!!

    Megjegyezném hogy a tartozékok mind minőségi ,igényes darabok,egyedül a távirányitó
    Tartóssága keltett némi kétséget bennem,mert olyan kis egyszerű,törékeny darabnak tünik!
    Használat közben viszont elégedetten konstatáltam,hogy ez bizony mikrokapcsolós,amik általában nem sűrűn mennek tönkre…feltéve ha nem törjük össze! ;]

    [kép]


    Miután az előbbiek már kellően széles vigyort csaltak az arcunkra,az E5 kézbevételével ez csak tovább fokozódik!
    Gyönyörűen letisztult forma,végtelenül elegáns aluminium ház,nagy 6 soros LCD kijelző,
    És egy jópofa vezérlőkerék található a kijelző mellett!

    [kép]

    [kép]



    Gombok és Kezelőszervek:


    A kerék használata egy kis gyakorlást igényel,mert eleinte jobbra-balra nyomogatná a joystickhoz szokott kéz,de ez hamar megszokható.
    Használata egyértelmű,tekerésével föl-le haladhatunk a menüben,vagy éppen a hangerőt adagolhatjuk kedvünk szerint!
    A kerék közepén egy gomb található, melynek rövid és hosszú nyomvatartása,más-más funkciókat lát el!
    Gyárilag a rövid megnyomás hatására a beállitások közt találjuk magunkat,míg ha hosszabban tesszük ezt,akkor a zenéink között lépkedhetünk!
    Ez szerencsére felcserélhető,így mindenki a saját szájíze szerint állithatja be a középső gomb funkcióját!
    A lejátszó oldalán találjuk a Lejátszás/Stop,Előre/Hátra,Felvétel/EQ váltás gombot,míg a tetején a fülhallgató,a mikrofon ,és a vonalbemenet kapott helyet!


    [kép]


    Hangminőség és Hangbeállitások:


    Elérkeztünk a teszt leglényegesebb részéhez,hiszen hiába néz ki jól egy lejátszó,ha a hangminősége kivánnivalót hagy magaután!
    Megnyugtatok mindenkit hogy erről szó sincs, a Meizu E5 kristálytiszta hangzással kápráztatja el a fülünket:

    Megfelelő beállítással csilingelő magasak,kellemes mélyek és ehhez tökéletesen illeszkedő középmagas tartományok jellemzik a lejátszót!

    Ugyanakkor ennél a pontnál elérkeztünk a lejátszó egyik legnagyobb negatívumához is,ami a hangzásképekkel van összefüggésben!

    Van ugyebár 8 db EQ beállitás(6 db gyári,2 db User)
    Van 3 db hang effektus módositó(SRS,WOW,TruBass)

    Én eleinte azt hittem hogy ez úgy működik, hogy kiválasztok egy adott EQ-t(legyen az gyári vagy user),és én e-mellett PLUSZBA tudok rárakni ilyen olyan hangeffektus módosítót!

    De ez sajnos nem így van!

    Mert ha pl kiválasztom az egyik user EQ-t,akkor nem tudom bekapcsolni a TruBasst!Ha meg bekapcsolom a TruBasst,akkor a user EQ lesz inaktív,és így nem tudom módositani a hangját!
    Szerintem ez elég nagy mértékben korlátozza a lehetőségeket,mert így sajnos nem lehet annyit variálni a hangzással!

    Eleinte a userEQ VS TruBass dilemmában az utóbbi győzött,de hamar rá kellett jönnöm hogy így egymagában nem igazán használható semmire!
    Az a kisebbik baj, hogy ezt a hangzásképet választva szinte eltűnik a középmagas tartomány,de az már végképp nem megbocsájtható, hogy jó néhány számnál élvezhetetlenül torzít így a kis lejátszónk!
    Amig nyugis visszafogott rock/pop zenét hallgatunk,addig nincs semmi baj,de ha valami keményebb metal szám jön, ami tele van duplázásokkal,kőkemény bass gitárral vagy olyan elektronikus zenét hallgatunk ahol nagyobb mélyek vannak(pl Prodigy),akkor szinte hallgathatatlanná válik az egész!
    Persze ezen némiképp segithetünk ha a TruBass-t a 10-es skálán nem 8-10 tartományba vesszük
    hanem jóval lejjebb,de akkor meg megint csak a hangzáskép lényege szenved csorbát,elvesznek a mélyek is…!

    Summa summarum, rá kellett jönnöm hogy ez az SRS,WOW,TruBass hangzáskép egy marha nagy parasztvakítás,és igazából semmi értelme!

    Persze nem adtam fel a dolgot,kiválasztottam a UserEQ-t,és egy kis babrálással LÁM
    Csodálatos hangképet sikerült kihozni!Minden a helyén van,magas és mély egyaránt,soha semelyik számnál nem torzit(még a Prodigy-nál sem ),és semelyik hangtartomány nem tolakodó!!

    Igen!Így kell szólnia egy felsőkategóriás lejátszónak!


    [kép]


    Rádió és Felvétel:



    Ami ezt a részét illeti a lejátszónak, szintén felsőkategóriás minden szempontból!
    A Rádió 50 állomást jegyez meg,van rajta automata és manuális hangolás egyaránt,
    választhatunk monó és sztereó beállítás között,kiírathatjuk az adók neveit az FM.ini file szerkesztésével,és ami a leglényegesebb,adagolhatunk mélyeket és magasakat egyaránt,így nem kell azzal a lapos ,dinamikátlan hangzással szenvedni,ami a legtöbb mp3 lejátszóba épített rádióra jellemző!

    A felvétel paraméterezhetőség szempontjából sincs szégyenkezni valója,hiszen használhatjuk diktafonként,felvehetünk FM rádióból,mindkét esetben állíthatjuk az érzékenységet,és rádiófelvételnél mp3 formátumot is választhatunk!
    Itt azonban van 2 lényeges hiba!

    1. Hiába a 128 Kbps-os mp3 beállítás,a felvétel közben egyfolytában halk sistergést lehet hallani,és felvett zenék dinamikája sem az igazi!

    2. Valami FW bug miatt vigyázni kell arra,hogy leállításnál csak egy pillanatra nyomjuk meg a stop gombot,különben a lejátszó fogja magát,és újraindul…
    Ezek a hibák valószínűleg kiküszöbölhetőek egy FW frissítéssel,de így ebben az állapotban maximum szobai- és rádióbeszélgetések felvételére alkalmas maradéktalanul!

    Konklúzió:


    1 szó mint 100,nagyon a szívemhez nőtt az E5-ös Meizu,hiszen a középkategóriás lejátszók áráért egy felsőkategóriás lejátszót kapunk mind hangzásilag,mind anyagminőségileg!
    1 db AA elemmel 50 órát megy a gyári adatok szerint,ami nagyon tekintélyt parancsoló,
    az USB2-es kapcsolatnak köszönhetően meg pár perc alatt megtelíthetjük az 1 Gb-os tárkapacitást!
    Az cikkben leírtak nagy részben az ME és X6 modellre is érvényesek,tehát aki a Meizu mellett dönt, annak már csak ízlés kérdése hogy melyiket választja,na meg az sem elhanyagolható szempont,hogy beépített,vagy cserélhető akkumulátoros lejátszót akar!

    Have a Nice day! :)

    [kép]

    Real eyes realize real lies!

Új hozzászólás Aktív témák