Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atika88

    senior tag

    Gépészetem röviden a következő:
    1. Cordivari Bolly1 XL WB 300 V003 hőcserélő (268 liter)
    2. Heizer PUSE 100 fali puffer tartály (106 liter)
    3. Fisher levegő-víz hőszivattyú 8 kW FHF-WHS-081CE3

    Csatoltam is pár képet, hogy nagyságrendileg átlásd a rendszert.

    Csak hogy mindig tudjak izgalmasat kérdezni. Sajnos se a gépészem és se a oktatáson részt vett hivatalos Fisher beüzemel NINCS a helyzet magaslatán. Még az időzített működést is alig tudták behangolni a panelen :( De végül a segítségemmel sikerült.
    Újabban az vettem/vettük észre, hogy nagyobb inaktív melegvíz használat nélkül (pl nyaralás után, vagy pár nap után) bebüdösödik az eltárolt melegvíz.

    A hőszivattyú indulása egyébként minden nap bevan időzítve, hogy melegvizet készítsen napközben. Igaz, jelenleg 1-2 fő használja (ki) ezt a mennyiségű vizet, már amennyire lehet. 200 Liter volt tervezve, de a kivitelező és a gépész elbeszélt egymás mellett mind kiderült (no komment!).

    Egyedi az esetem vagy volt már hasonló tapasztalat itt a fórumon esetleg? Vagy egyáltalán hol kezdjek neki a probléma megoldásának?

    1. a HMV tartályos hőcserélő anód csere megoldaná-e a problémát szerinted? Többen javasolták, hogy a HMV tartályba beépített magnézium anóddal lép/het kölcsönhatásba a melegvíz, ezt az anódot kellene másikra cserélni. De kérdés, milyenre is?
    2. vagy szimplán nálunk ilyen összetételű lehet víz? Egyesek szerint a magas kén-hidrogén tartalom miatt lehet kénes záptojás szagú a melegvíz. Ez egészségre nem káros tudásom szerint, de hát ezt így hasra ütésre meg nem mondanám így van e. De végtére is lehet igazság tartalma.
    3. vagy szimplán bízzam a hőszivattyú vezérlő "Sterilizáló, csírátlanító üzemmódra" a probléma megoldását? Heti egyszer szoktam futtatni. De azzal gond, hogy a hőszivattyú jelenleg, a mostani legjobb/legmelegebb időkben is max 57 fokos előremenővel tudja előállítani a HMV tartály melegvizét. Kvázi 60 fok feletti vizet nem tudok készteni. Van ugyan a Fisher beltériben egy 3kW kiegészítő elektromos fűtés, de az nincs bekötve. A gépész szerint 6kW elég a házhoz (a hozzáértő számítsa szerint), de 8kW lett a hőszivattyú mérete ezért is lett picit túltervezve (Fisherből nincs is kisebb gépészet ugye). Szerinte nem volt indokolt a bekötése…lévén, hogy nem értek ehhez, nem is vitatkoztam ezzel. De azért csak jó ha van nem? Már ahogy látom most is szükség lenne rá olykor.

    4. kaptam olyant tippet is, hogy vegyünk/kössük be egyszerűen a HMV tartályba a kiegészítő elektromos fűtőszálat! Szerinted ez is egy járható út lenne?

    5. Vagy szimplán ha elmegyünk nyaralni, az is opció ugye: hogy egész egyszerűen kikapcsoljuk a folyamatos melegvíz előállítást, temperálást. Tehát a víz visszahűl 20-25 fokra kb és hazaérvezve lehet is felfűteni.

    Mindensetre az aggaszt picit hogy már most NEM tudok 60 fokos vizet Sterilizáló módban előállítani, télen meg biztosan nem fog ez menni.
    A baktériumok és egy egyéb csírák miatt meg heti egy ilyen funkciót illik legfuttatni tudomásom szerint. A büdös meg egy dolog, ötletem sincs minek a mellékterméke eleve.

    Szívesen fogalom az észrevételek, tanácsokat, tippeket!

Új hozzászólás Aktív témák